Na konferencji w Sejmie Robert Kropiwnicki (PO-KO) mówił, że od poniedziałku posłowie opozycji oczekują na dokumenty z Kancelarii Sejmu dotyczące lotów ustępującego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Reklama

- Nie dostajemy ciągle tych dokumentów, uważamy, że to jest naprawdę wielka kompromitacja osób zarządzających Kancelarią Sejmu. Pani Kaczmarska (szefowa Kancelarii Sejmu - PAP) i pan Grzegrzółka (dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu - PAP) powinni natychmiast podać się do dymisji - powiedział Kropiwnicki.

Dodał, że przed dymisją powinni udostępnić wszystkie dokumenty, o które występują posłowie PO-KO. - To jest rzecz niebywała, żeby posłowie od tygodnia nie mogli uzyskać dokumentów, które Kancelaria powinna udostępnić niezwłocznie, tak mówi ustawa - podkreślił Kropiwnicki.

Ocenił, że urzędnicy Kancelarii "chronią marszałka Kuchcińskiego i innych swoich przełożonych" oraz "pracują na rzecz PiS-u". Jan Grabiec (PO-KO) podkreślił, że posłowie opozycji domagają się pełnego wykazu lotów Kuchcińskiego z okresu całej kadencji.

Marek Kuchciński zapowiedział w czwartek, że w piątek złoży rezygnację z funkcji marszałka Sejmu. Dymisja Kuchcińskiego ma związek z informacjami o jego lotach służbowych. Kaczmarska powiedziała w piątek w rozmowie z dziennikarzami, że odda się do dyspozycji nowego marszałka Sejmu, który powołuję szefa Kancelarii.