Najwięcej, bo 37,6 proc. wskazało Aleksandra Kwaśniewskiego. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Andrzej Duda – 24 proc., Lech Kaczyński – 16 proc., Lech Wałęsa – 12,8 proc. i Bronisław Komorowski – 9,6 proc.

Reklama

- Aleksander Kwaśniewski częściej był wskazywany przez kobiety (39 vs 36 proc. mężczyzn) i osoby o wykształceniu średnim (41 proc.) - komentuje dla rp.pl wyniki badania Piotr Zimolzak z SW Research. - Wraz ze wzrostem wieku rośnie grupa ludzi, którzy uważają Aleksandra Kwaśniewskiego za najlepszego prezydenta III RP – od 21 w grupie do 24 lat, do 45 proc. w grupie powyżej 50 lat. Tego zdania są też częściej osoby o dochodzie netto od 3001 do 5000 zł (47 proc.) oraz badani z miast do 20 tys. mieszkańców (49 proc.).

Na wyniki sondażu ostro zareagował Lech Wałęsa. "Kolejny raz ktoś popisuje się pytaniami, kto był najlepszym prezydentem. Ciekawi mnie, co pod te pytania podkłada, jako argumenty czy oceny. Nie do wyobrażenia jest sytuacja Polski i z Polską bez moich osiągnięć" - napisał na Facebooku, po czym zaatakował każdego z konkurencyjnych prezydentów.

Reklama

"W przyszłości proszę nie wystawić mnie do podobnych zawodów, bo po prostu jestem poza konkurencją" - podsumował.