Zgodnie z zapowiedziami pod domem Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu odbył się performans "Dziady na Mickiewicza". W wydarzenie zaangażowali się m.in. BAASH, Aga Zaryan, Aleksandra Domańska, Katarzyna Warnke, Marysia Sadowska i Michał Szpak. Usłyszeliśmy także Natalię Przybysz i Krzysztofa Zalewskiego. Sami zobaczcie

Reklama

W oknach pojawiły się symbole protestu kobiet, z głośników leciały hasła, znane z marszu, a podczas sceny z Zosią aktorzy krzyczeli "Moje ciało, mój wybór!" i "A kysz a kysz!" - podaje Onet. "Panie Kaczyński, chcemy jednego świata. Nie podzielisz nas" - mówiła jedna z aktorek podczas spektaklu. W przedstawieniu udział wzięli m.in. Katarzyna Warnke, Michał Szpak, Natalia Przybysz czy Marysia Sadowska.

Protesty przeciwników zaostrzania prawa aborcyjnego trwają od zeszłego czwartku, kiedy Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją.