Pomaska była pytana w TVN24, czy przez wewnętrzny konflikt w Zjednoczonej Prawicy, opozycja skłania się ku przeprowadzeniu przyspieszonych wyborów.

Reklama

Jeśli byłaby taka możliwość, to powinien być rząd tymczasowy, by jak najszybciej przeprowadzić nowe wybory, żebyśmy się znaleźli w nowej, lepszej rzeczywistości - mówiła posłanka.

Według Agnieszki Pomaskiej rząd zajmuje się "walką o stołki, a nie zarządzaniem państwem, walką z pandemią". To nie wróży Polsce dobrze - dodała.

Mieliśmy już kilka prób w Sejmie, gdy okazywało się, że tak zwana Zjednoczona Prawica nie jest już zjednoczona i nie ma już większości - komentowała.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jak zawsze w Polsce, ale nie wiem, czy była aż tak dynamiczna w ostatnich latach - mówiła posłanka KO.

Reklama

"Polacy chcą przyspieszonych wyborów"

Dzisiaj Polacy chcą nowych wyborów, chcą tego, żeby doszło do radykalnej zmiany. Nie wykluczam, że taka większość się znajdzie. Wszystkie scenariusze są możliwe - dodała.

Dla nas kluczowe jest to, żeby wybory odbyły się szybciej niż za dwa i pół roku, bo dzisiaj nie mamy do czynienia z zarządzaniem państwem, tylko z walką o stołki. To poważny problem - powiedziała Pomaska.