Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Była sekretarka, spin-doctor PiS, minister.... Kto doradza Ewie Kopacz? ZDJĘCIA

6 października 2014, 19:21
Nad wizerunkiem Donalda Tuska pieczę sprawował przede wszystkim Igor Ostachowicz. Ewa Kopacz z jego pomocy nie skorzysta, będzie miała nowych spin-doctorów. Przy czym określenia "nowych" nie należy traktować zupełnie dosłownie... Zarówno wśród merytorycznych, jak i medialnych doradców Kopacz pojawia się wiele znanych twarzy.
Nad wizerunkiem Donalda Tuska pieczę sprawował przede wszystkim Igor Ostachowicz. Ewa Kopacz z jego pomocy nie skorzysta, będzie miała nowych spin-doctorów. Przy czym określenia "nowych" nie należy traktować zupełnie dosłownie... Zarówno wśród merytorycznych, jak i medialnych doradców Kopacz pojawia się wiele znanych twarzy. / Media
"Jak ktoś zostaje etatowym doradcą to znaczy, że doradcą nie jest. Doradcą się jest wtedy, kiedy się nie ma etatu" - powiedział w radiowym wywiadzie Bartłomiej Sienkiewicz, zdymisjonowany przez Ewę Kopacz szef MSW komentując doniesienia o tym, że doradza nowej premier. Kto ma dziś największy wpływ na wizerunek i decyzje nowej premier? Lista ujawnionych przez media - prawdziwych i rzekomych - doradców jest długa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
premier Ewa Kopacz doradca Iwona Sulik doradca Kopacz Jolanta Gruszka Michał Kamiński

Powiązane

Reklama

Komentarze(41)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • cyt. pisowski pisowiec
  2014-10-07 09:45:04
  Żal mi mojego ulubionego przez dziesiątki lat medium. Radiowej Trójki.

  Wyróżniane nie tylko ze względu na wzorowe kształtowanie gustów muzycznych, z umiejętnością podchwytywania najnowszych prądów w światowej muzyce popularnej, ale też z powodu ciekawej, rzetelnej publicystyki, która swój wysoki poziom utrzymywała dzięki oryginalnym osobowościom prowadzących. Trójka, dzięki indywidualnościom , często błyszczała na tle radiowej przeciętności, szczególnie, gdy idzie o rozgłośnie publiczne. Zawsze też miała - i ma do dziś - własnych świetnych dziennikarzy różnych specjalności, rewelacyjnych prowadzących, nie tracących języka gębie, w najbardziej zaskakujących sytuacjach, co się zawsze zdarzyć może w radio na żywo.

  I oto przez ostatnie kilka lat, każdy zauważa równię pochyłą po jakiej stacza się publicystyka w Trójce, a wraz nią całe radio i jego słuchalność. Powód jest oczywisty, od momentu objęcia kierownictwa Trójki przez Magdalenę Jethon, rozgłośnia jednym susem dołączyła do mediów mainstreamowych, popierających nachalnie i bezwstydnie rząd i królową polskich partii - Platformę Obywatelską.

  Zaczyna to trochę przypominać czarne lata PRL, kiedy w mediach nie było miejsca na nic innego poza propagandą.

  Najbardziej namacalnym dowodem kreowania przez Trójkę nowoczesnej propagandy, zgodnej z rządowym kodeksem powinności usłużnych dziennikarzy, był niedawny program Beaty Michniewicz, prezentujący przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej w roli kandydatki na stanowisko komisarza.

  Takie tony lukru wydzielały się z anteny, że aż dziw, iż moje małe radyjko, w którym słuchałem programu, przeżyło. Nieskończone zachwyty, jakie rzekomo wzbudziło przesłuchanie wśród parlamentarzystów europejskich, niemal poruszyło całą Brukselę. – Rewelacyjne odpowiedzi Bieńkowskiej sprawiały, że Polska może być dumna z takiej przedstawicielki w Unii Europejskiej - brzmiała teza programu. Elżbieta Bieńkowska w czasie przesłuchania świeciła blaskiem gwiazdy pierwszej wielkości – usłyszałem. Zasnąłem radosny i spokojny.

  Następnego dnia przeżyłem szok. Niemal nie zakończył się depresją, wymagającą długotrwałej hospitalizacji. Wszystko, co usłyszałem w programie Beaty Michniewicz, okazało się kłamstwem. Bujdą na przeżartych rdzą resorach. Otóż, Bieńkowska wypadła najgorzej z przesłuchanych do piątku 21 kandydatów na komisarzy. Jedna z frakcji była niezadowolona do tego stopnia, że będzie wnosiła, aby Bieńkowskiej zabrać sprawy związane z wyrobami farmaceutycznym i lekami i przeniesienia ich do kompetencji komisarza ds. zdrowia. Co ciekawe, uczestników przesłuchania spoza Polski, uderzyła arogancja i buta Elżbiety Bieńkowskiej.

  Jestem niemal pewien, że te cechy nie są obce niektórym prowadzącym obecnie flagowe programy publicystyczne radiowej Trójki. To niedobrze wróży mojej skłonności do depresji.

  autor: Jerzy Jachowicz
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-07 10:07:14
  Tusk to pierwszy Złodziej w Polsce
  0
 • erka
  2014-10-08 06:51:39
  SIEG TUSK!!!
  0
 • pisowski pisowiec
  2014-10-08 08:48:34
  To są mordy POlityczne. W wielu znaczeniach...
  0
 • Robnad
  2014-10-06 20:33:04
  jeszcze położna, co ją wyskrobała na padół.
  0
 • adelaide
  2014-10-06 20:49:16
  Na głupotę żaden spindoktor nie poradzi.


  Kopacz, na fotelu premiera, to wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski.

  Nowa premier, jest nieudacznikiem i bankrutem; ma wprawdzie odłożone w gotówce 68 tys. zł oraz kilka tysięcy dolarów i euro, ale tak naprawdę, jest zadłużona po uszy. Wg złożonego oświadczenia, ma aż pięć kredytów na łączną sumę ponad 550 tys. zł. Do spłaty pozostało jej o ok. 100 tys. zł mniej.

  Poza tym, jej majątek, to toyota yaris z 2007 roku (wyceniona na 18,5 tys. zł) oraz skromne mieszkanie
  o powierzchni 43 metrów kwadratowych.


  Nowa premier, ma też, szefa doradców, w osobie byłego ministra, Jacka Rostowskiwgo vel Jana Antony Vincent-Rostowskiego, posiadajacego podwójne obywatelstwo a więc zobowiązanego do lojalności wobec co najmniej dwóch państw.

  Co najmniej dwóch, bo oprócz lojalności, wobec Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, być może, jest także zobowiązany do lojalności wobec Federacji Rosyjskiej, gdyż był osobistym doradcą d/s makroekonomicznych, prezydenta Władimira Władimirowicza Putina, za jego pierwszej kadencji, na urzędzie prezydenta FR.


  Rostowskiego nie darzy sympatią, nawet prezydent Bronisław Komorowski, który publicznie krytykował wcześniejszy pomysł, aby uczynić go szefem MSZ, w rządzie Kopacz. Rostowski był ministrem finansów w latach 2007–2013. W tym czasie zadłużenie Polski zwiększyło się o 357,4 mld zł. Oficjalnie, bo księgowość w Polsce jest "kreatywna" czytaj szachrajska, zakodowana, tajna.

  Licho więc tylko wie, gdzie co je, ile tego je i cyje co je ...

  Donek, dobrze wie, dlaczego do Brukseli rejteruje ...

  W podwójnych, potrójnych księgach, może Rostowski tylko, co kuma, bo to on zastosował tę "kreatywną" księgowość w finansach państwa, dlatego mimo, że jako skompromitowany, nie mógł być dalej ministrem finansów, to musieli go zrobić szefem doradców aby inny doradca nie zakapował czego, z tej fuszerki
  i szwindli do KE, bo dopiero by się sprawa rypła i byłby kryzys - większy niż w Grecji, bo my już niczego, ani wysp, jak Grecja, do sprzedania nie mamy !

  Tylko Rostowski, może wie, ile kasy wsiąkło, bo on z ZUS-u i z OFE naszą kasę ponoć na łatanie bużetu,brał, i w ZUS-ie te długi schował, zadłużając ZUS, na biliony a zganiając wsio na mały przyrost naturalny, starzenie się społeczeństwa, bezrobocie, na to że jakoby renciści wyłudzają nienależne świadczenia, udając chorych, a dochód ZUS ze składek maleje etc. czym tłumaczył też podwyższenie wieku emerytalnego ...


  Ze względu na powyższe fakty, niektórzy eksperci twierdzą, że Polska robi z siebie pośmiewisko i nie dba
  o własne bezpieczeństwo. Albowiem, na czele rządu stoi kobieta, której małżeństwo się rozpadło, która
  z finansowego, ba ze zwykłego, ludzkiego, punktu widzenia, jest całkowitym nieudacznikiem. Jest zadłużona po uszy. W sytuacji, gdyby za rok, straciła mandat poselski i nie znalazła pracy lub musiała pracować, jak miliony Polek, za tysiąc parę złotych, to za niespłacanie kredytu, komornik zabrał by jej mieszkanie, a ona sama, została by, z wciąż potężnym długiem ...

  Jak by tego było mało, sprawując urząd szefa rządu, ma za szefa swoich doradców, wielopaństwowca, który, Bóg tylko wie, komu tak naprawdę służy, który, sprawując urząd ministra finansów, przyczynił się do zwielokrotnienia zadłużenia Polski, na biliony zł.

  Coś takiego, nie mogłoby się zdarzyć w żadnym, innym, cywilizowanym kraju. W żadnym innym państwie, osoba, o takim statusie rodzinnym i tak zadłużona, nie mogła by, sprawować urzędu szefa rządu a osoba, zobowiązana do lojalności wobec kilku państw, nie mogłaby, sprawować funkcji ministra, czy nawet, szefa doradów premiera rządu.

  WSZYSTKO TO, SĄ ARGUMENTY MERYTORYCZNE.

  W KAŻDYM, CYWILIZOWANYM, LICZĄCYM SIĘ PAŃSTWIE, NA ŚWIECIE, TAKIE ARGUMENTY UNIEMOŻLIWIAJĄ KANDYDATOWI, SKUTECZNE UBIEGANIE SIĘ O FOTEL PREMIERA, MINISTRA ETC. ZE WZGLĘDU NA PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZARZUTÓW, O PODATNOŚĆ NA KORUPCJĘ, ORAZ MOŻLIWOŚĆ INWIGILACJI, PENETRACJI, SZANTAŻU ETC. PRZEZ OBCE SŁUŻBY ETC. CO JEST SZCZEGÓLNIE GROŹNE W SYTUACJACH ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-06 20:54:08
  czyli misiek rządzie polszą, hehe
  0
 • de billl
  2014-10-06 20:53:37
  ma ryje zakazane oblesne tworki to psy hole **** wariaci z żółtymi papierami i polska to kraj watriatów
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-06 21:22:25
  olej PIS falszywki
  Wolność i PiS to antynomia. To brzmi tak jak PZPR i wolność. Pisiory zabraniają nawet uczonym dysput naukowych na tematy "tabu". Dla nich wolność to "wolność pisowska", czyli ocenzurowana. Niedługo zaczną palić książki.

  On by całował nawet w cztery litery byle się dorwać do koryta.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-06 21:23:59
  Kaczyński nie czuje i nie zna się na samorządach. Opowiadał bajeczki, jak świety Mikołaj, ale dotyczące polityki krajowej, a nie samorządowej. Bajeczki obiecywały wszystkim wszystko, czyli nic. Może to i dobre dla zgłodniałego władzy ludu pisowskiego, bo siedem straconych na pustej i bezowocnej gadaninie niedorzeczności lat, musi mocno frustrować. A prezes, polityczny bankrut, coraz słabszy. Trzeba więc iść na całość, nie bacząc na realia i rozdawać wszystko, nawet to czego nie ma i co w ogóle nie jest realne. Może ciemny lud to kupi i nabierze się poraz kolejny.
  0
 • wesoly
  2014-10-06 22:23:04
  no i najwazniejszy doradca ryzy oszust i klamca,sloneczko peru,ktoremu najlepiej
  wychodzi charatanie w gale,banda oszolomow.
  0
 • ocenzurowany ślązak
  2014-10-06 22:48:42
  POlityka w naszej ojczyźnie sięga dna. Toczy się karuzela stanowisk, jeden POpapraniec zastępuje drugiego, a co inny to gorszy.Obecny rząd jest co najmniej o stopień gorszy od poprzedniego.Polacy! Jak długo dacie sie jeszcze mamić obiecankami tych skorumpowanych nieudaczników? Czy nie czas w przyszłych wyborach wystawić im stosowną cenzurkę? Tusk naobiecywał i zadłużył Polskę na setki miliardów zł uciekł jak szczur, ten co w tym zadłużeniu POmagał jest doradcą Kopacz, najwiekszy nieudacznik Grabarczyk, który nie tylko że nie pobudował planowanej sieci dróg doprowadzając do upadku setki polskich firm dziś poprawia wymiar sprawiedliwości. Czy to nie kabaret w reżyserii POpaprańców z PO?I tu sprawdza sie powiedzenie z podsłuchów: T... dupa i kamieni kupa, o Polsce i inne których tu nie sposób przytaczać. Ci ludzie o takiej mentalności obecnie są u steru władzy. Czy to nie parodia?
  0
 • stefan_b
  2014-10-06 22:54:47
  Próbuję sobie odpowiedzieć na pytanie, czego się właśnie spodziewać po władzy Jarosława Kaczyńskiego?
  Zdobywszy władzę grą w demontaż państwa, nie dałby rady perswazją utrzymać w dyscyplinie zdemontowanego państwa, musiałby sięgnąć po środki z IV RP – akty przemocy, strach tudzież intrygi.
  Po siedmiu latach opozycji – jego zwolennicy nie mają dlań do zaproponowania żadnych twórczych społecznie osiągnięć. CELEM NADRZĘDNYM ZAŚ DLA MANIAKA GRY POLITYCZNEJ, JAK DLA UZALEŻNIONEGO OD HAZARDU, RZADKO BYWA INTERES KRAJU, ZWYKLE SAMA GRA W ZDOBYWANIE I ZDOBYCIE WŁADZY, A POTEM – W JEJ UTRZYMANIE.

  Nie tai on zresztą, że chce się głównie poświęcić odwetowi wobec „nieprawych” i rozliczaniu wrogów.

  Interesująca perspektywa.
  0
 • docent z IPN
  2014-10-06 22:57:23
  Poczucie niższości urosło do roli przewodniego sztandaru. ZAWIŚĆ OKAZAŁA SIĘ NIESŁYCHANĄ SIŁĄ TWÓRCZĄ POLITYKI, SIŁĄ WRĘCZ NAPĘDOWĄ.

  Zwalnia od wstydu i zażenowania – być w sekcie to być lepszym od reszty świata.

  Tylko świat się na tym nie wyznaje. I zabiera Tuska na wysokie stanowisko europejskie, które wódz musi spotwarzyć, bo nawet marzyć o nim by nie mógł.
  0
 • nienawidz blizniego jak siebie samego
  2014-10-06 22:58:42
  Drzewiej kodeks miał dziesięć przykazań i aneks "kochaj pana Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego".W momencie kiedy kodeks dobrego człowieka ukazuje się w sześćset osiemdziesiątym trzecim wydaniu poprawionym wraz z kanonicznymi przypisami tłumacza, entuzjazm czytającego nieco opada.

  Kiedy zaś aneks dochodzi do uściśleń, w którym miejscu plemnik powinien wniknąć w komórkę jajową, aby człowiek utrzymał swoją godność i przyzwoitość, odbiorca zaczyna się czuć zdezorientowany.
  0
 • tomasz_N
  2014-10-06 23:01:39
  FORMACJA AUTORYTARNA, TO JEST FORMACJA OPARTA NA AUTORYTECIE PRZYWÓDCY I TAK WŁAŚNIE JA POSTRZEGAM PIS,

  że istotą tej formacji to jest autorytet przywódcy, zresztą oni sami mówią – bez Kaczyńskiego nie ma PiS, to nie, znaczy demokratyczna partia istnieje też bez przywódcy.

  PRZECIEŻ NA TYM POLEGA ISTOTA DEMOKRACJI W PARTII, ŻE SĄ WYBORY, PRZYWÓDCA PRZESTAJE SIĘ PODOBAĆ, PRZESTAJE BYĆ SKUTECZNY, POPEŁNIA BŁĘDY ODCHODZI.

  W formacji autorytarnej niemożliwe jest odejście przywódcy, bo jakby odejście przywódcy oznacza upadek całej tej formacji, co jest cechą taką bardzo ważną też w formacji autorytarnej, następstwo w ramach rodziny, albo wskazania najbliższego współpracownika, żadne demokratyczne wybory. Najczęściej w ramach rodziny. Proszę zwrócić uwagę, jak to się dzieje w Korei, na Kubie, władza jest przekazywana w ramach rodziny.
  0
 • marek
  2014-10-06 23:07:43
  Z róznych komentarzy wynika,jakiego spustoszenia dokonał Jarus ze swymi pretorianami w umyslach Polaków.BEZ PRZERWY SĄCZY TRUCIZNĘ I NIENAWIŚĆ DO WSZYSTKICH TYCH,KTÓRZY MAJĄ INNE ZDANIE NA JAKĄKOLWIEK KWESTIĘ NIZ WIELKI,NIEOMYLNY, WSPANIAŁY, NIEDOŚCIGŁY mag.

  Żal mi tych wszystkich rodaków,jak np sluzaca adelcia, którzy pozwolili sobie zrobić wodę z mózgu.

  Jestem emerytem tak jak wielu moich sąsiadów i w terminie otrzymujemy nasze świadczenia.Nie jesteśmy ani głodni ,ani bosi.Nasz parking osiedlowy w ciągu kilku lat już po raz trzeci został powiększony.I nadal nie ma na nim miejsca.

  Trzeba tylko otworzyć oczy.Ikażdy zobaczy jak Polska się zmienia i pięknieje.A poza tym jutro gra SKRA Bełchatów z ZAKSĄ Kędzierzyn i znowu będę miał ucztę kibicowania i przeżywania fajnych zawodów sportowych Potem kolacja rodzinna.

  .A biedny i smutny Jaruś, wierna mu adelcia niech żyja w tym swoim i dziwnym
  i smutnym swiecie,
  0
 • andrzej_p
  2014-10-06 23:12:38
  Ale ja się zgadzam z panem Kaczyńskim. Praktycznie codzien, na nowo próbuje się dzielić Polaków przy pomocy "kłamstwa smoleńskiego". A WŁAŚCIWIE CAŁEJ MASY KŁAMSTW SMOLEŃSKICH. Że zamach, ze bomba, że dzwonili po katastrofie, że dobijanie rannych, że strzelanina między BORowcami a Rosjanami, że mgły nie było, że "wrak jest celowo niszczony" że samolot strąciła "skondensowana polityczna nienawiść".

  Każde kłamstwo, każda podłość, każda bzdura każde oskarżenie jest dobre, jesli dzięki niemu choć jedną osobę da się przekonać że wszyscy, których nienawidzi Jarosław Kaczyński i wszyscy, którzy blokują mu drogę do władz 'muszą natychmiast i raz na zawsze zniknąć ze sceny politycznej".

  I facet nawet się z tym specjalnie nie kryje.

  Tak, to jest prawda. To co wygaduje i wyprawia Kaczyński to jest karygodne.

  Myślę, że jeśli nie zacznie brać prochów, o czym kiedyś mówił to sam siebie i swoją partię orazzwolenników, których jest coraz mniej doprowadzi do totalnej katastrofy. Ale nie ma nadziei,

  W kazdym spoleczenstwie mozna znalezc 25% zacofanej, niedouczonej, niezdarnej, przegranej ciemnoty. Ludzi ktorzy do niczego nie doszli, nic nie osiagneli i zawsze zajmuja stracone pozycje.
  0
 • Będą pompować Kopacz jak Bieńkowską
  2014-10-06 23:20:42
  O dobry PIJAR zadba na pewno jedynie słuszna Gazeta wraz z jedynie słusznym Lisweekiem. wszyscy doskonale opłaceni przez rząd.

  Bedą pompować Kopacz jak pompowali Bieńkowską - ostatnie miejsce w przesłuchaniach (ach, jak znakomicie wypadła, Bruksela pod wrażeniem! szczytowały kopaczowe media)
  0
 • jary
  2014-10-06 23:25:22
  Zasmiewalem sie i dalej smieje z zgrabnej zagrywki Tuska, ktory zaprosil do walki wyborczej znakomitego speca od tzw PR (public relations). Przeciez ten czlowiek nieomal doprowadzil do wygranej panprezesa w wyborach prezydenckich.

  Smieszy niebywale. Wiele osob docenie ten manewr Tuska, w programi Janiny Paradowskiej na pytanie, czy to byla sluszna decyzja, 63 % odpowiedzialo ze tak. Ale to speceficzna publicznos, bo program jest zbyt inteligentny, aby ciemna sekta mogla go przetrwac.
  0
 • erka
  2014-10-06 23:31:54
  Dzisiaj świat pisowski reklamujący się dla spodziewanych korzyści jako ludzie prawi, patriotyczni, uczciwi, wyznający katolicką moralność - zrozumiał, ze to kłamstwo jakim przez lata faszerowano Polaków, adresując przekaz do do najsłabszej intelektualnie i moralnie części społeczeństwa, bo tylko ona dawała się na to nabierać – że to kłamstwo właśnie wali się w gruzy.

  Że człowiek, który na tym kłamstwie ogarniającym wszystkie aspekty życia i działalności braci Kaczyńskich zbudował ich pozycję – teraz tej pozycji może ich pozbawić ujawniając po prostu znaną sobie prawdę. I to, co nie przeszkadzało, gdy Michał Kamiński służył PiS – dramatycznie przeszkadza, przeraża PiS, gdy Michał Kamiński służy PO.
  0
 • erka
  2014-10-06 23:33:15
  Mnie cieszy ta „kara boska” spadająca na ludzi marnej jakości, niemoralnych, intelektualnie mniej niż przeciętnych, dorabiających sobie fałszywe życiorysy i ideologię na potrzeby chwili – tylko po to by dorwać się do żłobu. Ludzi od lat wykonujących brudną, oszczerczą robotę, szkodzących Polsce, niszczących wizerunek Polski nie tylko w kraju ale i poza granicami, gotowych stawać u boku nowych banderowców i wrzeszczeć banderowskie hasła pod flagami UPA-OUN – tylko po to, by rozpalać ogień nienawiści, przy którym sami się politycznie ogrzeją. Ludzi, którzy od lat organizują Polakom swój „pełzający majdan” - nie w imię szlachetnych celów, ale wyłącznie dla własnej prywaty.
  0
 • wahiz
  2014-10-06 23:36:52
  Michał Kamiński posiada ogromną wiedzę. O samych braciach Kaczyńskich, ich osobowościach i wzajemnych relacjach, o rodzinie, o życiorysach, dziurach w nich i ukrywanej prawdzie, o otaczającym Kaczyńskich dworactwie, o tajnych zadaniach, jakie spełniali specjalnie do tego celu wyznaczeni ludzie, idący z Kaczyńskimi przez całą ich karierę, o tym jakie stawiali sobie cele i o metodach jakimi dążyli do ich osiągnięcia, a przede wszystkim o PIENIĄDZACH i BIZNESACH rodziny Kaczyńskich.

  Michał Kamiński posiada wiedzę o wszystkim co dotyczy Kaczyńskich, a teraz posiądzie wiedzę o wszystkim co dotyczy Tuska ,a nawet Józefa Bąka.
  0
 • julka
  2014-10-06 23:42:15
  Nieprawdopodobne, ci nieskazitelni ludzie po odejściu z PIS zaczynają mieć wady dostrzeżone dopiero teraz przez swój dawny elektorat.

  Jakieś czary.
  0
 • erka
  2014-10-06 23:44:46
  A co mnie obchodzi Kamiński? No co?
  To tylko wybitnie zdolny człowiek do pracy, do wynajęcia.

  Za młody na jakiekolwiek powiązania. Za inteligentny, w przeciwieństwie do Kaczyńskich, żeby dzielić się jako wolontariusz tym, co można DROGO sprzedać.
  0
 • wrr
  2014-10-07 06:41:27
  Łysa pała bez honoru i bez twarzy byle przy korycie.Ludzie tego bezmózgowca ocenili do Brukseli nie pojechał
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-07 07:22:39
  Polska zaPO to złodziejskie państwo które chroni złodzieji.
  0
 • erka
  2014-10-07 09:11:23
  Wszystko co służy PO - cieszy mnie tak, że aż POpuszczam, gdyż nienawidzę Polski.
  0
 • adam
  2014-10-07 09:55:09
  Jolanta Gruszka od sekretarki któraparzyła kawę, prowadziła książkę korespondencji a teraz doradca. Ale jaja. Wystarczy być tylko wiernym POpaprańcem i awans w kieszeni.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-07 10:19:53
  HEHEHEHE...!!! KRETYNKA BIEŃKOWSKA !!! Przecież dostała najniższą ocenę z wszystkich przesłuchiwanych. Dane są na stronach UE. Litości. Zwiefka z PO i Duda z PiS ją uratowali. ...
  0
 • gnf
  2014-10-07 10:55:04
  Pic to najważniejsze dla władzy w PO ! Jedno wielkie Nic = PO !ęte przez władzę PO !
  Dno osiągnięte
  0
 • ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA
  2014-10-07 13:01:32
  ale g ę b y


  .
  0
 • PełO+PsL= KLOAKAoalicja zlepiona ze sobąBRUDEM
  2014-10-07 14:12:11
  w momencie kiedy POLACY wrócą do rozumu i odsuną od władzy i wpływania na nasze życie (społeczne oraz rodzinne-gender podatki 67 lat emerytalne) ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ występującej publicznie od 7 lat PO_d szyldem KLOAKIoalicji PełO+PsL to po pierwsze

  'primo-... POZBAWIENIE POLSKIEGO OBYWATELSTWA niejakiego donalda TUsk154M -obecnie ukrywającego się w Bruxelli gdzie pełni planowaną już mu przez m a k r e l ę od 10-04-2010 rolę Kierownika Brukselskliej sali konferencyjno-bankietowej

  ''secundo:...W MOMENCIE PRZEKROCZENIA POLSKIEJ GRANICY CZY TO LĄDOWEJ CZY POWIETRZNEJ DOKONAC ARESZTOWANIA k a na l i i W ZWIĄZKU Z NIELEGALNYM POBYTEM NA TERENIE RZECZYPOSPOLITEJ

  '''tertio...PO WNIKLIWYM PRZESŁUCHANIU I UZYSKANIU OD r u d e g o NAZWISK WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW (PO-lskojęzycznych z a m a c h u na POLSKOŚĆ w dniu 10-04-2010 pod Smoleńskiem )-oraz po ogłoszeniu i WYKONANIU WYROKU SKAZUJĄCEGO NA d oż y w o t n i kryminał RUDEGO oraz całej tej antyPOLSKIEJ me(N)dialno-PO_litycznej ZORGANIZOWANEJ GRUPY PRZESTĘPCZEJ...rozpocząc PO_szukiwania PO_dłych na niższych szczeblach administracji państwowej róznych grupach tzw wspolnot, Fundacji Stowarzyszeń opłacanych przez POLSKIEGO podatnika a które to instytucje w przeważającej swej większości pełnią rolę a g e n t u r y Rosyjsko-niemiecko-ż y d o w s k i e j w POLSCE ! ! !

  ,
  0
 • erka
  2014-10-07 23:57:54
  Dzisiaj środowisko PiS zachłystuje się nienawiścią do człowieka, który jest niczym więcej, jak pracownikiem do wynajęcia, pijarowcem – ale pijarowcem, który po pierwsze, swoimi metodami pracy wypchnął Kaczyńskich do władzy, a po drugie, i to jest znacznie ważniejsze, w odróżnieniu od wielu innych, którzy szeregi PiS i braci Kaczyńskich opuścil.

  MICHAŁ KAMIŃSKI POSIADA OGROMNĄ WIEDZĘ. O samych braciach Kaczyńskich, ich osobowościach i wzajemnych relacjach, o rodzinie, o życiorysach, dziurach w nich i ukrywanej prawdzie, o otaczającym Kaczyńskich dworactwie, o tajnych zadaniach, jakie spełniali specjalnie do tego celu wyznaczeni ludzie, idący z Kaczyńskimi przez całą ich karierę, o tym jakie stawiali sobie cele i o metodach jakimi dążyli do ich osiągnięcia, a przede wszystkim o PIENIĄDZACH i BIZNESACH rodziny Kaczyńskich.

  Dzisiaj świat pisowski reklamujący się dla spodziewanych korzyści jako ludzie prawi, patriotyczni, uczciwi, wyznający katolicką moralność - zrozumiał, ze to kłamstwo jakim przez lata faszerowano Polaków, adresując przekaz do do najsłabszej intelektualnie i moralnie części społeczeństwa, bo tylko ona dawała się na to nabierać – że to kłamstwo właśnie wali się w gruzy.
  0
 • wikary
  2014-10-07 23:41:45
  Drzewiej kodeks miał dziesięć przykazań i aneks "kochaj pana Boga całym swoim sercem, całą swoją duszą i ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego jak siebie samego".W momencie kiedy kodeks dobrego człowieka ukazuje się w sześćset osiemdziesiątym trzecim wydaniu poprawionym wraz z kanonicznymi przypisami tłumacza, entuzjazm czytającego nieco opada. Kiedy zaś aneks dochodzi do uściśleń, w którym miejscu plemnik powinien wniknąć w komórkę jajową, aby człowiek utrzymał swoją godność i przyzwoitość, odbiorca zaczyna się czuć zdezorientowany.
  0
 • ergo
  2014-10-07 23:44:01
  ZNAKOMITA WIĘKSZOŚĆ WPISÓW I KOMENTARZY JEST GŁĘBOKO KATOLICKA-TYLE MIŁOŚCI I WYBACZENIA E TYCH WPISACH PLASUJE NAS WŚRÓD TALIBÓW NAJBARDZIEJ ZATWARDZIAŁYCH BRAWO WIELKIE BRAWO POLACY?

  jesteście MISTRZAMI W SIANIU NIENAWIŚCI POD PRZYWÓDZTWEM KACZORKA I RYDZYJKA -OBYDWAJ MIANUJĄ SIĘ KATOLIKAMI? -mnie religij uczyli oszuści bo to było coś całkiem innego - a ja myślałem że to są wspaniali katolicy- np.uczyli mnie "I ODPUŚĆ NAM NASZE WINY JAKO I MY ODPUSZCZAMY" - drodzy komentatorzy -pytam -

  dla czego zohydzacie życie swoimi poglądami? to jest katolickie? Najgorsze jest to że ten niby katolicki kościół to toleruje
  0
 • janusz55-stary
  2014-10-07 23:45:04
  skąd PIS-owcy mają tyle nienawiści !!
  to największa szkoda jaką Kaczyński spowodował w Polsce !!
  rozbudził nienawiść w Polakach jeden do drugiego !!

  a powinniśmy budować wspólnotę , zaufanie jeden do drugiego , możemy mieć inne zdanie , różnić się !!

  ale dlaczego ta nienawiść po co ??

  jesteśmy wszyscy Polakami w Polsce starczy miejsca dla wszystkich
  0
 • Demokrata
  2014-10-07 13:20:12
  Pani Premier, ani Pani ani Pani partia czyli PO nie dostaną już mojego głosu za przygarnięcie zdrajcy na doradcę. Nie wybaczam takich faktów. Jeśli raz zdradził to zdradzi i następnym razem. Zresztą wy jesteście znani że przygarniacie zdrajców, Kluzik, Rosati, teraz Kamiński...
  0
 • Drzazga 101
  2014-10-10 14:25:52
  O Matko, Pani Premier, Łysol-Kamiński to bita blotka, on się zna na pijarze, promocji, kuerwengencji, sanarześciu i na przewidywalności słupkomanii jak ja na japońskim teatrze kabuki, kurde ! Pani se nie zawraca nim głowy, kuervas !
  Hej !-
  0
 • antykam.
  2014-10-14 13:05:26
  Takiego skr...syna oklamujacego każdą partię do której udawal przynależność należy
  razna zawsze usunąć z życia i zasiać trawę na jego wygolonej głowie.
  Precz z Kaminskim doktorem z łaski Mojżesza.
  0
 • Jan Michał
  2015-02-23 18:20:31
  Kaminśki to wyjątkowy lump osobowości.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama