Reklama
Warszawa
Reklama

Była sekretarka, spin-doctor PiS, minister.... Kto doradza Ewie Kopacz? ZDJĘCIA

6 października 2014, 19:21
Nad wizerunkiem Donalda Tuska pieczę sprawował przede wszystkim Igor Ostachowicz. Ewa Kopacz z jego pomocy nie skorzysta, będzie miała nowych spin-doctorów. Przy czym określenia "nowych" nie należy traktować zupełnie dosłownie... Zarówno wśród merytorycznych, jak i medialnych doradców Kopacz pojawia się wiele znanych twarzy. / Media
"Jak ktoś zostaje etatowym doradcą to znaczy, że doradcą nie jest. Doradcą się jest wtedy, kiedy się nie ma etatu" - powiedział w radiowym wywiadzie Bartłomiej Sienkiewicz, zdymisjonowany przez Ewę Kopacz szef MSW komentując doniesienia o tym, że doradza nowej premier. Kto ma dziś największy wpływ na wizerunek i decyzje nowej premier? Lista ujawnionych przez media - prawdziwych i rzekomych - doradców jest długa.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(41)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-07 10:07:14
  Tusk to pierwszy Złodziej w Polsce
  0
 • adelaide
  2014-10-06 20:49:16
  Na głupotę żaden spindoktor nie poradzi.


  Kopacz, na fotelu premiera, to wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa Polski.

  Nowa premier, jest nieudacznikiem i bankrutem; ma wprawdzie odłożone w gotówce 68 tys. zł oraz kilka tysięcy dolarów i euro, ale tak naprawdę, jest zadłużona po uszy. Wg złożonego oświadczenia, ma aż pięć kredytów na łączną sumę ponad 550 tys. zł. Do spłaty pozostało jej o ok. 100 tys. zł mniej.

  Poza tym, jej majątek, to toyota yaris z 2007 roku (wyceniona na 18,5 tys. zł) oraz skromne mieszkanie
  o powierzchni 43 metrów kwadratowych.


  Nowa premier, ma też, szefa doradców, w osobie byłego ministra, Jacka Rostowskiwgo vel Jana Antony Vincent-Rostowskiego, posiadajacego podwójne obywatelstwo a więc zobowiązanego do lojalności wobec co najmniej dwóch państw.

  Co najmniej dwóch, bo oprócz lojalności, wobec Polski i Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, być może, jest także zobowiązany do lojalności wobec Federacji Rosyjskiej, gdyż był osobistym doradcą d/s makroekonomicznych, prezydenta Władimira Władimirowicza Putina, za jego pierwszej kadencji, na urzędzie prezydenta FR.


  Rostowskiego nie darzy sympatią, nawet prezydent Bronisław Komorowski, który publicznie krytykował wcześniejszy pomysł, aby uczynić go szefem MSZ, w rządzie Kopacz. Rostowski był ministrem finansów w latach 2007–2013. W tym czasie zadłużenie Polski zwiększyło się o 357,4 mld zł. Oficjalnie, bo księgowość w Polsce jest "kreatywna" czytaj szachrajska, zakodowana, tajna.

  Licho więc tylko wie, gdzie co je, ile tego je i cyje co je ...

  Donek, dobrze wie, dlaczego do Brukseli rejteruje ...

  W podwójnych, potrójnych księgach, może Rostowski tylko, co kuma, bo to on zastosował tę "kreatywną" księgowość w finansach państwa, dlatego mimo, że jako skompromitowany, nie mógł być dalej ministrem finansów, to musieli go zrobić szefem doradców aby inny doradca nie zakapował czego, z tej fuszerki
  i szwindli do KE, bo dopiero by się sprawa rypła i byłby kryzys - większy niż w Grecji, bo my już niczego, ani wysp, jak Grecja, do sprzedania nie mamy !

  Tylko Rostowski, może wie, ile kasy wsiąkło, bo on z ZUS-u i z OFE naszą kasę ponoć na łatanie bużetu,brał, i w ZUS-ie te długi schował, zadłużając ZUS, na biliony a zganiając wsio na mały przyrost naturalny, starzenie się społeczeństwa, bezrobocie, na to że jakoby renciści wyłudzają nienależne świadczenia, udając chorych, a dochód ZUS ze składek maleje etc. czym tłumaczył też podwyższenie wieku emerytalnego ...


  Ze względu na powyższe fakty, niektórzy eksperci twierdzą, że Polska robi z siebie pośmiewisko i nie dba
  o własne bezpieczeństwo. Albowiem, na czele rządu stoi kobieta, której małżeństwo się rozpadło, która
  z finansowego, ba ze zwykłego, ludzkiego, punktu widzenia, jest całkowitym nieudacznikiem. Jest zadłużona po uszy. W sytuacji, gdyby za rok, straciła mandat poselski i nie znalazła pracy lub musiała pracować, jak miliony Polek, za tysiąc parę złotych, to za niespłacanie kredytu, komornik zabrał by jej mieszkanie, a ona sama, została by, z wciąż potężnym długiem ...

  Jak by tego było mało, sprawując urząd szefa rządu, ma za szefa swoich doradców, wielopaństwowca, który, Bóg tylko wie, komu tak naprawdę służy, który, sprawując urząd ministra finansów, przyczynił się do zwielokrotnienia zadłużenia Polski, na biliony zł.

  Coś takiego, nie mogłoby się zdarzyć w żadnym, innym, cywilizowanym kraju. W żadnym innym państwie, osoba, o takim statusie rodzinnym i tak zadłużona, nie mogła by, sprawować urzędu szefa rządu a osoba, zobowiązana do lojalności wobec kilku państw, nie mogłaby, sprawować funkcji ministra, czy nawet, szefa doradów premiera rządu.

  WSZYSTKO TO, SĄ ARGUMENTY MERYTORYCZNE.

  W KAŻDYM, CYWILIZOWANYM, LICZĄCYM SIĘ PAŃSTWIE, NA ŚWIECIE, TAKIE ARGUMENTY UNIEMOŻLIWIAJĄ KANDYDATOWI, SKUTECZNE UBIEGANIE SIĘ O FOTEL PREMIERA, MINISTRA ETC. ZE WZGLĘDU NA PRAWDOPODOBIEŃSTWO ZARZUTÓW, O PODATNOŚĆ NA KORUPCJĘ, ORAZ MOŻLIWOŚĆ INWIGILACJI, PENETRACJI, SZANTAŻU ETC. PRZEZ OBCE SŁUŻBY ETC. CO JEST SZCZEGÓLNIE GROŹNE W SYTUACJACH ZAGROŻENIA BEZPIECZEŃSTWA PAŃSTWA.
  0
 • cyt. pisowski pisowiec
  2014-10-07 09:45:04
  Żal mi mojego ulubionego przez dziesiątki lat medium. Radiowej Trójki.

  Wyróżniane nie tylko ze względu na wzorowe kształtowanie gustów muzycznych, z umiejętnością podchwytywania najnowszych prądów w światowej muzyce popularnej, ale też z powodu ciekawej, rzetelnej publicystyki, która swój wysoki poziom utrzymywała dzięki oryginalnym osobowościom prowadzących. Trójka, dzięki indywidualnościom , często błyszczała na tle radiowej przeciętności, szczególnie, gdy idzie o rozgłośnie publiczne. Zawsze też miała - i ma do dziś - własnych świetnych dziennikarzy różnych specjalności, rewelacyjnych prowadzących, nie tracących języka gębie, w najbardziej zaskakujących sytuacjach, co się zawsze zdarzyć może w radio na żywo.

  I oto przez ostatnie kilka lat, każdy zauważa równię pochyłą po jakiej stacza się publicystyka w Trójce, a wraz nią całe radio i jego słuchalność. Powód jest oczywisty, od momentu objęcia kierownictwa Trójki przez Magdalenę Jethon, rozgłośnia jednym susem dołączyła do mediów mainstreamowych, popierających nachalnie i bezwstydnie rząd i królową polskich partii - Platformę Obywatelską.

  Zaczyna to trochę przypominać czarne lata PRL, kiedy w mediach nie było miejsca na nic innego poza propagandą.

  Najbardziej namacalnym dowodem kreowania przez Trójkę nowoczesnej propagandy, zgodnej z rządowym kodeksem powinności usłużnych dziennikarzy, był niedawny program Beaty Michniewicz, prezentujący przesłuchanie Elżbiety Bieńkowskiej w roli kandydatki na stanowisko komisarza.

  Takie tony lukru wydzielały się z anteny, że aż dziw, iż moje małe radyjko, w którym słuchałem programu, przeżyło. Nieskończone zachwyty, jakie rzekomo wzbudziło przesłuchanie wśród parlamentarzystów europejskich, niemal poruszyło całą Brukselę. – Rewelacyjne odpowiedzi Bieńkowskiej sprawiały, że Polska może być dumna z takiej przedstawicielki w Unii Europejskiej - brzmiała teza programu. Elżbieta Bieńkowska w czasie przesłuchania świeciła blaskiem gwiazdy pierwszej wielkości – usłyszałem. Zasnąłem radosny i spokojny.

  Następnego dnia przeżyłem szok. Niemal nie zakończył się depresją, wymagającą długotrwałej hospitalizacji. Wszystko, co usłyszałem w programie Beaty Michniewicz, okazało się kłamstwem. Bujdą na przeżartych rdzą resorach. Otóż, Bieńkowska wypadła najgorzej z przesłuchanych do piątku 21 kandydatów na komisarzy. Jedna z frakcji była niezadowolona do tego stopnia, że będzie wnosiła, aby Bieńkowskiej zabrać sprawy związane z wyrobami farmaceutycznym i lekami i przeniesienia ich do kompetencji komisarza ds. zdrowia. Co ciekawe, uczestników przesłuchania spoza Polski, uderzyła arogancja i buta Elżbiety Bieńkowskiej.

  Jestem niemal pewien, że te cechy nie są obce niektórym prowadzącym obecnie flagowe programy publicystyczne radiowej Trójki. To niedobrze wróży mojej skłonności do depresji.

  autor: Jerzy Jachowicz
  0
 • erka
  2014-10-08 06:51:39
  SIEG TUSK!!!
  0
 • pisowski pisowiec
  2014-10-08 08:48:34
  To są mordy POlityczne. W wielu znaczeniach...
  0
 • Robnad
  2014-10-06 20:33:04
  jeszcze położna, co ją wyskrobała na padół.
  0
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2014-10-06 20:54:08
  czyli misiek rządzie polszą, hehe
  0
 • de billl
  2014-10-06 20:53:37
  ma ryje zakazane oblesne tworki to psy hole **** wariaci z żółtymi papierami i polska to kraj watriatów
  0
 • wesoly
  2014-10-06 22:23:04
  no i najwazniejszy doradca ryzy oszust i klamca,sloneczko peru,ktoremu najlepiej
  wychodzi charatanie w gale,banda oszolomow.
  0
 • ocenzurowany ślązak
  2014-10-06 22:48:42
  POlityka w naszej ojczyźnie sięga dna. Toczy się karuzela stanowisk, jeden POpapraniec zastępuje drugiego, a co inny to gorszy.Obecny rząd jest co najmniej o stopień gorszy od poprzedniego.Polacy! Jak długo dacie sie jeszcze mamić obiecankami tych skorumpowanych nieudaczników? Czy nie czas w przyszłych wyborach wystawić im stosowną cenzurkę? Tusk naobiecywał i zadłużył Polskę na setki miliardów zł uciekł jak szczur, ten co w tym zadłużeniu POmagał jest doradcą Kopacz, najwiekszy nieudacznik Grabarczyk, który nie tylko że nie pobudował planowanej sieci dróg doprowadzając do upadku setki polskich firm dziś poprawia wymiar sprawiedliwości. Czy to nie kabaret w reżyserii POpaprańców z PO?I tu sprawdza sie powiedzenie z podsłuchów: T... dupa i kamieni kupa, o Polsce i inne których tu nie sposób przytaczać. Ci ludzie o takiej mentalności obecnie są u steru władzy. Czy to nie parodia?
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej