Specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, który jest teraz na przejściu granicznym miedzy Izraelem a Gazą, informuje o czołgach jadących w kierunku Gazy. W Erez słychać też serie eksplozji.

Reklama

Pierwsze ofiary po zakończeniu rozejmu. Śmierć w wyniku operacji izraelskiej armii poniosło trzech Palestyńczyków. Dwóch zginęło w środkowej części Gazy, a trzeci koło miasta Chan Junis na południu regionu.

Operacja „Obronny Brzeg” kosztowała także życie ponad tysiąca Palestyńczyków. Podczas izraelskiej operacji wojskowej w Strefie Gazie śmierć poniosło 43 izraelskich żołnierzy.

Izraelskie działania zbrojne w Gazie trwają już 20-ty dzień. Są odpowiedzią na wcześniejszy ostrzał Izraela przez Hamas. Wysiłki społeczności międzynarodowej, by doprowadzić do zakończenia wojny, jak na razie nie przyniosły efektu.

Izrael chce bowiem zniszczyć tajne tunele Hamasu i składowiska broni, a Hamas mówi, że rozejm będzie możliwy tylko wtedy, gdy Izrael zniesie blokadę Strefy Gazy, wprowadzoną w 2007 roku.

Reklama