Władimir Putin kłamie - tak mówi europoseł PO Jacek Saryusz -Wolski. Dziś na Krymie rosyjski przywódca powiedział m.in., że Federacja Rosyjska nie wyklucza jednostronnego wycofania się z międzynarodowych traktatów, to samo - zdaniem Putina- zrobiły Stany Zjednoczone.

Reklama

Gość radiowej Jedynki przypominał, że to Rosja łamie prawo. Rosja gwałci prawo międzynarodowe, tak jak to zrobiła dokonując inwazji na Krym, łamiąc budapesztańskie memorandum i ostatnio naruszyła umowę o ograniczeniu zbrojeń - zauważa Saryusz-Wolski. Europoseł uważa, że w tej chwili jesteśmy na krawędzi wojny europejskiej. Inwazja na wschodzie Ukrainy, czyli de facto zajęcie obwodów ługańskiego, donieckiego i donbaskiego to jest już lokalna wojna - dodaje europoseł.

Jego zdaniem, Władimir Putin chce odtworzyć Związek Radziecki - to jest jego najważniejszy cel. Liczy na to, że Zachód jest dużo mniej skłonny ponosić wyrzeczenia, ocenia Zachód jako miękki czasem nawet tchórzliwy i chce wymóc kolejne ustępstwa. A w tej chwili dokonuje militaryzacji rosyjskiego społeczeństwa - ocenia Jacek Saryusz-Wolski.

Władimir Putin od wczoraj jest na Krymie. To jego druga wizyta na tym półwyspie od czasu aneksji. Swoje dzisiejsze przemówienie wygłosił podczas spotkania z deputowanymi do Dumy Państwowej, czyli izby niższej parlamentu Rosji.