Strzelanina miała miejsce w miejscowości Garland na przedmieściach Dallas. W tamtejszym centrum konferencyjnym odbywała się kontrowersyjna impreza zorganizowana przez antymuzułmańską organizację Amerykańska Inicjatywa na rzecz Obrony Wolności.

Reklama

W spotkaniu uczestniczyło około 200 osób. Na konkurs karykatur proroka Mahometa, który był główną atrakcją spotkania, zgłoszono ponad 350 prac. Nagroda za pierwsze miejsce wynosiła 10 tysięcy dolarów.

Pod koniec imprezy dwóch uzbrojonych mężczyzn wysiadło z samochodu na parkingu obok centrum konferencyjnego i zaczęło strzelać do strażników. Ci odpowiedzieli ogniem, zabijając obu sprawców. Jeden z ochroniarzy został lekko ranny. Po opatrzeniu ran wyszedł ze szpitala.

Policja zabezpieczyła miejsce strzelaniny. W tej chwili przeszukiwany jest samochód, którym przyjechali. Motywy ich działania nie są znane. Obserwatorzy to, co zrobili, nazywają misją samobójczą, ponieważ budynek, w którym odbywał się konkurs karykatur, był strzeżony przez dużą liczbę policjantów i uzbrojonych ochroniarzy.

Na początku styczna w Paryżu zaatakowana została redakcja satyrycznego magazynu "Charlie Hebdo", która na świecie zasłynęła publikacją właśnie karykatur Mahometa. Napastnicy zamordowali 12 osób, w tym redaktora naczelnego i rysowników. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT >>>