"Nastia Rybka jest wolna. Wracamy do domu" - napisał Zacariński na Instagramie. Informację tę potwierdziła Swietłana Sidorkina, adwokatka Alaksandra Kiryłaua, który był zatrzymany w Moskwie wraz z Rybką.

Reklama

Nastia Rybka w czwartek została deportowana z Tajlandii, gdzie odbyła karę dziewięciu miesięcy więzienia za nielegalne świadczenie usług seksualnych. Z białoruskim paszportem zamierzała lecieć do Mińska, ale została zatrzymana w strefie tranzytowej lotniska Szeremietiewo w Moskwie i trafiła do aresztu. Tam spędziła pięć dni.

We wtorek sąd w stolicy Rosji zdecydował o uwolnieniu Rybki; mimo to modelka pozostaje formalnie podejrzana o zmuszanie kobiet do prostytucji, za co w Rosji grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jak pisze AFP, wkrótce będzie musiała ponownie stawić się przed wymiarem sprawiedliwości, aby złożyć zeznania.

W Tajlandii Rybka była skazana wraz z siedmiorgiem innych obywateli Białorusi i Rosji, w tym deklarującym się jako "guru w sprawach seksu" Kiryłauem, znanym jako Alex Lesley.

Reklama

W Rosji przeciwko Rybce i Lesleyowi pozew złożył biznesmen Oleg Deripaska. Oligarcha oskarżył ich o rozpowszechnianie bez zgody informacji o jego życiu prywatnym.

Na zamieszczonych przez modelkę w mediach społecznościowych zdjęciach i nagraniach oparł się rosyjski opozycjonista Aleksiej Nawalny, twierdząc, że Deripaska i były wicepremier Rosji Siergiej Prichodźko spotkali się przed wyborami prezydenckimi w USA w 2016 roku, by "podejmować decyzje biznesowe". Nawalny sugeruje, że taką sprawą mogła być ingerencja w amerykańskie wybory.