- Dzisiaj (w poniedziałek) Boeing 777 linii lotniczych PIA wylądował w Kabulu z dwoma pasażerami o 9.45 czasu lokalnego (7.15 w Polsce). W drodze powrotnej zabrał ze sobą na pokładzie 80 pasażerów - przekazał rzecznik PIA.

Reklama

Hafeez powiedział, że na środę planowany jest kolejny lot pakistańskiego przewoźnika. Nie wiadomo, czy linie lotnicze PIA będą chciały ustanowić stałe połączenie do Kabulu.

Pierwszy po 30 sierpnia międzynarodowy lot

Pierwszy po 30 sierpnia międzynarodowy lot pasażerski z Kabulu - który nie był komercyjny - odbył się w czwartek, gdy katarskimi liniami ze stolicy Afganistanu odleciało ok. 200 osób. Drugi samolot do Kataru odleciał w nocy z piątku na sobotę ze 158 osobami na pokładzie. Podróżni to przede wszystkim Amerykanie, osoby posiadające zieloną kartę w USA, Niemcy, Kanadyjczycy, Francuzi, Holendrzy, Belgowie.

Reklama

Trwająca ponad dwa tygodnie ewakuacja ze stolicy Afganistanu zakończyła się 30 sierpnia, gdy z lotniska w Kabulu odleciał ostatni amerykański samolot. Łącznie w tym czasie ewakuowano z miasta ponad 123 tys. cudzoziemców i Afgańczyków.