Serwis prasowy ZOO w Edynburgu wyjaśnia, gdzie na co dzień znajduje się pingwin. W 1961 żołnierze Gwardii Norweskiej odwiedzili to miejsce i postanowili, że pingwiny królewskie będą ich maskotką. Od tego czasu za każdym razem, gdy norwescy żołnierze pojawiają się w Szkocji organizują ceremonię, w której pingwin otrzymuje awans wojskowy. W trakcie tegorocznej obecnych było 160 mundurowych.

Reklama

"Kamień milowy w karierze maskotki"

Awans, który odbył się w sierpniu, jest zachętą do dobrego zachowania i doskonałym przykładem dla pozostałych pingwinów w zoo w Edynburgu. Ta tradycja jest ważnym kamieniem milowym w karierze maskotki - powiedział major Fredrik Gresset z Norweskiej Gwardii Królewskiej.

Wpadka na ostatniej ceremonii

Wcześniejsza ceremonia odznaczania pingwina odbyła się w 2008 roku. Nils Olav III został wówczas pasowany na rycerza w imieniu króla Norwegii Haralda V. Niestety, w trakcie wręczania tytułu pingwin… wypróżnił się. Wówczas podjęto decyzję, że norwescy żołnierze w najbliższych latach pojawią się ponownie w Edynburgu, by kolejny raz awansują pingwina.

Kariera "wojskowa" Nilsa Olava III rozpoczęła się w 1972 roku, kiedy to wybrano go na maskotkę. W 1982 otrzymał stopień kaprala i od tego czasu regularnie piął się po szczeblach wojskowych.