Reklama
Warszawa
Reklama

Bitwa z policją w centrum Brukseli. Armatki wodne i hitlerowskie pozdrowienia [ZDJĘCIA]

27 marca 2016, 18:30
BBC podaje, że policja interweniowała, gdyż niektórzy demonstranci zaczepiali muzułmanki w tłumie i wykonywali hitlerowskie pozdrowienia. Agencja AFP pisze, że ubrani na czarno nacjonaliści wykrzykiwali: "Jesteśmy chuliganami!", "Jesteśmy u siebie!". AFP podaje, że demonstrantów było około 200, a dziennik "Derniere Heure", że chodziło o około 450 kibiców, którzy przyjechali po południu z miasta Vilvoorde, na północy kraju. W niedzielę w Brukseli miał się odbyć marsz pamięci ofiar zamachów, ale w sobotę został on odwołany na wniosek ministra spraw wewnętrznych Jana Jambona. Argumentował on, że siły policyjne potrzebne są nadal dla bieżących czynności dochodzeniowych. Według mediów mimo zakazu w okolicach Giełdy w niedzielę zebrały się setki ludzi.
BBC podaje, że policja interweniowała, gdyż niektórzy demonstranci zaczepiali muzułmanki w tłumie i wykonywali hitlerowskie pozdrowienia. Agencja AFP pisze, że ubrani na czarno nacjonaliści wykrzykiwali: "Jesteśmy chuliganami!", "Jesteśmy u siebie!". AFP podaje, że demonstrantów było około 200, a dziennik "Derniere Heure", że chodziło o około 450 kibiców, którzy przyjechali po południu z miasta Vilvoorde, na północy kraju. W niedzielę w Brukseli miał się odbyć marsz pamięci ofiar zamachów, ale w sobotę został on odwołany na wniosek ministra spraw wewnętrznych Jana Jambona. Argumentował on, że siły policyjne potrzebne są nadal dla bieżących czynności dochodzeniowych. Według mediów mimo zakazu w okolicach Giełdy w niedzielę zebrały się setki ludzi. / PAP/EPA / OLIVIER HOSLET
Belgijska policja użyła armatek wodnych, by rozpędzić kilkuset nacjonalistów, którzy wtargnęli na plac w centrum Brukseli, gdzie tłumy oddawały hołd ofiarom wtorkowych zamachów. Kilkanaście osób zatrzymano.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(45)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • mamaq
  2016-03-27 18:49:04
  swoich to potrafią pałować Europa się kończy tak jak 1500 lat temu Imperium Romanum Dla przypomnienia Imperium też masowo sprowadzało barbarzyńców i traktowało ich lepiej niż swoich obywateli zainteresowanym tematem polecam "Historie społeczną Rzymu"
  3
  pokażodpowiedzi (2)
 • kar
  2016-03-27 19:25:19
  jak wyciągali z kamienicy terrorystę, to od kolorowego tłumu policja oberwała kamieniami. Teraz musi odreagować i wypałować rdzennych Belgów.
  1
  pokażodpowiedzi (1)
 • narodowiec
  2016-03-27 19:22:57
  wy nawet na kiblu widzicie hitlerowskie podrowienia !! dajcie terroryzmowi islamiskiego misie zabitych dzieci i kobiet. oto cala unia - ze strachu, ze juz nie sa w swoim kraju odwolala wszystkie protesty. Na ulice wyszli najodwazniejsi aby protestowac przeciwko islamskiemu terrorowi i szmuglowi Merkel. Tym razem policja wykazala sie sprawnoscia - nie szczedzili dla Europejczykow armatek wodnych, gazu, palek i gryzacych psow. Wsrod pokojowych demnstrantow ojcowie zabitych matek, ojcowie zabitych dzieci - rzad brukselski odplaca ofiarom, za ktore sa winni. Bronmy sie -bron dla Polakow przezd Unia !!
  1
 • Genitaliusz
  2016-03-27 20:17:45
  Ci głupcy zamiast pałować i używać armatek przeciwko islamskiej swołoczy atakują swoich. Belgia to kraj upadły. Belgii już nie ma. 40 % dzieci w Brukseli to dzieci islamistów- nierobów.
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • ferdek
  2016-03-27 20:36:51
  Jak taki idiotyczny syf unią zwany ma nam zrobić dobrze , jeśli to imbecyle są?
  1
 • nePOtyzm
  2016-03-27 21:27:25
  Dziwny to kraj, z taką skutecznością policja radzi sobie z własnymi obywatelami a nie POtrafi sobie poradzić z przybyszami ... imPOtencja?
  0
 • wot prawda
  2016-03-27 21:42:06
  W Brukseli POlicja pałuję ichniejszych KODowców, a w Warszawie POlcja ich chroni, a HGW karmi !!! A Pan Szulc ze szmalcownikami Schetinu i Swetru, rezolucję w obronie demokracji przeciw POlsce, przygotowuje, a faszyzm mają za oknami w Brukseli !!!
  5
 • myszka
  2016-03-27 21:43:52
  A co na to nasz Premier Pierdu POwiada ?
  2
  pokażodpowiedzi (1)
 • Aoo
  2016-03-27 21:27:05
  Marsz pamieci? Za niedlugo juz nikt tam nie bedzie maszerowal.
  1
 • Andersen
  2016-03-27 20:37:11
  W związku z paraliżem życia w Brukseli z uwagi na trwający już chyba od 4 miesięcy stan najwyższej gotowości antyterrorystycznej, który tylko zachęca do aktywności coraz to nowych terrorystów - przypomniała mi się następująca historia: Otóż pewien mały Belg w jakimś momencie swego życia wyciągnął do góry rączkę i jak zwykle podał mamusi paluszek w błogim dziecięcym poczuciu, że jest z mamusią na spacerze i że mamusia zaprowadzi go jak zwykle na lody i do ZOO! (koniec odcinka pierwszego)
  2
  pokażodpowiedzi (3)
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej