Kononowicz w wyborach do Parlamentu Europejskiego ma kandydować z listy partii Związek Słowiański. "Oczywiście, że wystawimy pana Kononowicza, jeżeli tylko zbierze wystarczającą liczbę podpisów" - mówi DZIENNIKOWI Włodzimierz Rynkowski, członek zarządu Związku Słowiańskiego.

>>>Zobacz spot wyborczy Krzysztofa Kononowicza

"Pan Kononowicz bardzo ochoczo na to przystał" - mówi DZIENNIKOWI Adam Czeczetkowicz, rzecznik Kononowicza. Jakie szanse na wygraną ma niedoszły prezydent Białegostoku? "Ogromne. Jeżeli tylko uda się zebrać wymaganą liczbę głosów, to pan Krzysztof ma wielkie szanse, by zostać europosłem. Jest lepszym kandydatem niż kandydaci PO, PiS, czy jacykolwiek inni" - zapewnia Czeczetkowicz.

>>>Krzysztof Kononowicz na prezydenta Warszawy

Czeczetkowicz nie boi się, że Kononowicza czeka kolejna porażka. "Wybory w 2006 roku nie były porażką! To był ogromny sukces. Jeszcze nikomu nie udało się przygotować kampanii wyborczej przy tak małym nakładzie finansowym. Pan Kononowicz stał się dzięki kampanii znany, rozpoznawalny" - mówi Czeczetkowicz.

>>>Sweter Kononowicza hitem na aukcjach

Jeżeli Krzysztof Kononowicz dostanie mandat europosła, będzie musiał zmienić swój wizerunek. W Brukseli nie będzie już mógł występować w swym charakterystycznym swetrze. Jednak Adam Czeczetkowicz nie zamierza zatrudniać speców od wizerunku: "Sam jestem najlepszym specem. Oczywiście, że pan Kononowicz nie będzie występował w Parlamencie Europejskim w swetrze. Zapewnimy mu garnitur. Będzie wyglądał lepiej niż Andrzej Lepper".

>>>Tak Kononowicz kandydował na prezydenta Białegostoku