Do wypadku doszło w niedzielę po południu w miejscowości Staświny między Giżyckiem a Miłkami. Z relacji świadków wynika, że motocyklista wyprzedzał jadącego przed nim opla. Kierowca samochodu osobowego prawdopodobnie tego nie zauważył i również zaczął wyprzedzać kolejne auto. Potrącony motocyklista uderzył w przydrożne barierki i zginął na miejscu.

Reklama

Jak poinformowała policja, kierowca samochodu uciekł z miejsca wypadku. Poszukujemy opla, prawdopodobnie astry, w kolorze srebrnym lub szarym. Auto ma uszkodzoną karoserię i lusterko po lewej stronie. Prosimy o kontakt wszystkich, którzy widzieli ten samochód lub znają miejsce pobytu kierowcy - powiedziała Izabela Niedźwiedzka z warmińsko-mazurskiej policji.

Na miejsce wypadku przyjechał prokurator z Giżycka. Ustalono już personalia ofiary, 36-letniego mieszkańca Orzysza i wstępnie rozmawiano ze świadkami zdarzenia. Po wypadku droga krajowa nr 63 będzie całkowicie zablokowana jeszcze przez ok. godzinę. Policja zorganizowała objazdy przez Rudę, Rydzewo i Wysoką Kępę.