Jak powiedziała zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb., do mieszkań w jednej z trzech klatek mieszkańcy mogli wrócić już w sobotę. Zaznaczyła, że jest to klatka od strony ul. Marszałkowskiej, w której znajduje się 20 z 58 mieszkań w budynku. Wyjaśniła, że cztery osoby, które w weekend zdecydowały się na powrót, ostatecznie z tego zrezygnowały.

Reklama

Podkreśliła, że w budynku wciąż nie działa centralne ogrzewanie, odłączony jest też gaz. Pracujemy, by jak najszybciej podłączyć gaz i ogrzewanie, ale być może uda się to zrobić dopiero jutro - zaznaczyła. Kłąb powiedziała, że mieszkania w dwóch pozostałych klatkach, będą mogły być zasiedlone w weekend po zagęszczeniu gruntu pod budynkiem. Dodała, że w hotelu Metropol przebywają 34 osoby.

Dwa budynki przy ul. Świętokrzyskiej ewakuowano w piątek rano w związku z osunięciem ziemi w pobliżu budowy II linii metra. Budynek mieszkalny opuściło ok. 100 osób; z biurowca ewakuowano pracowników ochrony. Pracownicy do biurowca mogli wrócić w poniedziałek rano.