Przedstawiciele PKP Intercity i PKP PLK poinformowali dziś o planowanych czterech wariantach dojazdu z Białegostoku do Warszawy. Dwa z nich łączą przejazd pociągiem i autobusem, dwa zakładają uruchomienie wyłącznie zastępczej komunikacji autobusowej. Ostateczny wariant poznamy pod koniec przyszłego tygodnia.

Reklama

Najbliższa realizacji jest koncepcja łączonego przejazdu autobusem i pociągiem - mówi ekspert PKP Intercity Krzysztof Bańkowski. Pasażerowie będą musieli przesiadać się w Małkini. Spółka tłumaczy, że w tym wariancie zostanie użytych najmniej autobusów, a przez to mniej klientów zrezygnuje z usług przewoźnika.

Zmiany wiążą się z utrudnieniami dla pasażerów. Dlatego PKP Intercity wprowadza od połowy września tańszy bilet na trasie Białystok-Warszawa - mówi rzecznik Zuzanna Szopowska. Zamiast 47 złotych za bilet normalny pasażerowie zapłacą 30 złotych.

Utrudnienia na trasie Białystok-Warszawa potrwają rok. Po modernizacji torów, czas przejazdu na tej trasie ma skrócić się do 2,5 godziny.