Reklama

Współpracownicy, składając kondolencje bliskim, wspominają ją nie tylko jako wspaniałą pielęgniarkę, ale też ciepłego i życzliwego człowieka. Kobieta przez wiele lat była związana ze Szpitalem Powiatowym w Zawierciu.

"Żegnamy wspaniałą i cenioną pielęgniarkę, cieszącą się sympatią współpracowniczkę i koleżankę, dobrego człowieka, bohaterkę w walce z koronawirusem do końca oddaną pracy na rzecz zdrowia pacjentów" - napisali przedstawiciele zawierciańskiego szpitala na stronie internetowej placówki.

Jak podkreślili, ich koleżanka była osobą w pełni oddaną pacjentom. W trudnym i niebezpiecznym czasie pandemii z zaangażowaniem wypełniała swoje obowiązki, swój zawód postrzegając nie tylko jako pracę, ale także powołanie do pomocy drugiemu człowiekowi. "Pełna empatii i ciepła, ciesząca się sympatią i uznaniem współpracowników, którzy zawsze mogli liczyć na jej pomoc i wsparcie" – napisali.

Koledzy i przełożeni do końca wierzyli, że kobieta wygra walkę z wirusem. Kiedy okazało się, że jest chora, zadbali o to, by uzyskała jak najlepszą pomoc medyczną. "Zdecydowaliśmy się otoczyć Panią Dorotę opieką w ośrodku o najwyższym stopniu referencyjności i możliwościach terapii, których jako szpital powiatowy nie mogliśmy wdrożyć. Lekarze z wrocławskiego szpitala bez wahania odpowiedzieli na naszą prośbę i przez niemal dwa tygodnie nie ustawali w wysiłkach, aby pokonać chorobę. Wiemy, że zrobili wszystko, co było w ludzkiej mocy" – dodała dyrekcja i pracownicy Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Kilka dni wcześniej w warszawskim szpitalu MSWiA zmarła na koronawirusa 59-letnia pielęgniarka pracująca na oddziale zakaźnym Szpitala Powiatowego w Kozienicach - informuje portal "Echa Dnia".

Zmarła pracowała na oddziale zakaźnym do Wielkanocy. Pierwsze wyniki badań, jeszcze we wtorek, 14 kwietnia, pokazały wynik negatywny. Pojawiły się jednak gorączka i inne niepokojące objawy. Na podstawie zmian w układzie oddechowym zaczęliśmy podejrzewać chorobę i pobraliśmy kolejny wymaz. Wynik niestety okazał się dodatni - cytuje lekarza oddziału zakaźnego "Echo Dnia".

Miała już bardzo dużą niewydolność oddechową, dlatego w poniedziałek została przewieziona do szpitala MSWiA w Warszawie. Stamtąd dotarła do nas informacja, że naszej koleżanki nie udało się uratować - relacjonuje.

To druga ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w naszym kraju i jednocześnie druga z regionu radomskiego.

W ubiegłym tygodniu walkę z koronawirusem przegrał 46-letni fizjoterapeuta Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.