Jak przekazała Ilona Bazyluk, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę Polska będzie znajdowała się pod wpływem niżu znad Atlantyku, który przemieszcza się na wschód Europy. Synoptyk IMGW podkreśliła, że w środę prognozowane są opady deszczu w całym kraju, przy czym najsłabsze będą miały miejsce na południowym wschodzie. Na krańcach południowych Polski, zwłaszcza w rejonach podgórskich, możliwe są słabe opady marznące powodujące gołoledź.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Poza tym obszarem będą to zwykłe opady deszczu. Na termometrach pokaże się maksymalnie od jednego stopnia Celsjusza na wschodzie, około 3 w centrum, do 7 na zachodzie kraju. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, w górach silniejszy i osiągający do 80 km/h, południowo-zachodni - powiedziała Ilona Bazyluk.

Prognoza pogody na noc

W nocy zachmurzenie na ogół duże, lokalnie z większymi przejaśnieniami. W całym kraju możliwe są opady deszczu, które na południu, zwłaszcza w Małopolsce, na Górnym Śląsku i na Podkarpaciu, mogą być marznące i powodujące gołoledź. Temperatura od minus 3 na terenach podgórskich, około 3 w centrum, do 4–5 stopni na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i górach porywisty, południowo-zachodni.

autor: Marek Szczepanik