Reklama

W dwóch wagonach pociągu, który przyjechał z Niemiec i był obsługiwany przez amerykańską armię zerwano plomby - informuje RMF. Według rozgłośni, ze składu, który stał na terenie bez monitoringu na stacji Węgliniec koło Zgorzelca, zginęły cztery skrzynie z amunicją. Było w nich 120 pocisków kalibru 25mm.

Reklama

Policja: Odzyskaliśmy skrzynie

"Policjanci z Pieńska (Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu @DPolicja) w Starym Weglińcu k. Zgorzelca ujawnili i odzyskali skradzione z pociągu specjalnego 4 skrzynie z zawartością amunicji. Na chwilę obecną nie stwierdzono braków amunicji" - poinformowała na Twitterze KGP. Służby prasowe zgorzeleckiej komendy powiatowej podały w środę PAP, że materiały w sprawie kradzieży amunicji zostały przesłane we wtorek rano do Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka potwierdził w środę PAP, że cztery skrzynie z amunicją zostały skradzione w minioną niedzielę z pociągu obsługiwanego przez amerykańskich żołnierzy. W środę rano skrzynie odzyskali policjanci. Odnaleźli je w Starym Węglińcu w powiecie zgorzeleckim. Były zatopione w stawie.

Trzy skrzynie są oryginalnie zaplombowane bez oznak ingerencji co do zawartości, jedna skrzynia otwarta, w której znajduje się jednak komplet amunicji. Po wykonaniu czynności procesowych skrzynie zabezpieczyliśmy"- powiedział inspektor Ciarka.

"Nie widzieli co kradną"

Trzy osoby zatrzymane w sprawie kradzieży w Węglińcu skrzynek z amunicją z wagonu kolejowego, nie wiedzieli, co kradną. Asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji podał w środę, że w obawie przed konsekwencjami szybko pozbyli się łupu.

Reklama

Asp. Przemysław Ratajczyk z biura prasowego dolnośląskiej policji zrelacjonował, że sprawą zajęli się funkcjonariusze ze Zgorzelca i Wrocławia, a także prokuratorzy. Ustalili, że kradzieży dopuścili się trzej mężczyźni z powiatu zgorzeleckiego. Są w wieku 26, 34 i 39 lat. Są znani miejscowym policjantom "z wcześniejszych występków przeciwko mieniu".

Mężczyźni włamali się do wagonu licząc na intratny łup. Gdy zorientowali się, co skradli, przestraszyli się, a w obawie przed poważnymi konsekwencjami postanowili porzucić łup – powiedział Ratajczyk.

Prokuratura: Zatrzymano trzy osoby

Trzy osoby zostały zatrzymane w związku z kradzieżą skrzyń z amunicją z pociągu w Węglińcu - poinformowali śledczy z Jeleniej Góry. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Aktualnie z zatrzymanymi są wykonywane czynności procesowe. Szerszych informacji prokuratura będzie mogła udzielić po zakończeniu czynności z zatrzymanymi - powiedział prok. Tomasz Czułowski.