Reklama
Warszawa
Reklama

Gdański marsz w obronie TV Trwam. ZDJĘCIA

24 listopada 2012, 16:56
Kilka tysięcy ludzi przemaszerowało ulicami Gdańska w obronie TV Trwam. Marsz zorganizowała Krucjata Różańcowa za Ojczyznę, której pomogli PiS i Solidarność. Kazanie podczas mszy, od której zaczął się marsz, wygłosił ojciec Tadeusz Rydzyk.
Reklama
Reklama
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama
Reklama

Komentarze(264)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Wiesio13 bicz na PISmatołki
  2012-11-24 20:42:16
  Brońmy Polskę przed zakłamaniem podżegacza Rydzyka czyli medium szemranego nurtu .
  Nie kradnę nie zabijam nie daję na tacę. Amen.

  Pierwszy sekretarz PZPR w grobie się przewraca gdy widzi co z siebie robią byli członkowie partii.
  0
 • hyzio
  2012-11-24 20:28:32
  , stado zmanipulowanych ramoli, średnia wieku 70 lat, demografia wkrótce rozwiąże ich problemy
  0
 • w pis d%
  2012-11-24 20:33:38
  STACJA Z RYJEM - RYJE takie jest widocznie przeznaczenie ...
  0
 • wiki
  2012-11-24 22:36:09
  Dlaczego katolicy nie mogą mieć nawet jednego kanału, w naziemnej telewizji? Czy ktoś kto chce wolności w Polsce może być przeciw? "Nawet jeśli się z Tobą nie zgadzam, zrobię wszystko abyś miał dostęp do mediów z których będziesz chciał korzystać." Jakim trzeba być łotrem żeby się tym słowom sprzeniewierzyć.
  0
 • piss..ss.s..sss.sss
  2012-11-24 22:39:42
  Krzyże rydzyjkowe i krzyże połamane to jedna nacjonalistyczna i ksenofobiczna rodzina... MANIPULACJA i PROPAGANDA SEKTY MA JEDEN CEL - DALSZE TRWANIE NA KOSZT OGŁUPIANEGO SPOŁECZEŃSTWA.
  0
 • yes
  2012-11-25 09:09:59
  VITO pewnie juz odmówiłes ZDROWASKI, a po nich ZIONIESZ JADEM.
  0
 • Dworak przed Trybunał Stanu! Złamał Konstytucję!
  2012-11-24 22:09:02
  Marszałek Sejmu Ewa Kopacz uruchomiła postępowanie w sprawie postawienia przed Trybunałem Stanu czterech członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z odmową przyznania Telewizji Trwam miejsca na naziemnym multipleksie cyfrowym. Wszczęcie procedury - w sensie formalnym - nastąpiło z chwilą przesłania przez marszałek Kopacz wniosku PiS w tej sprawie do sejmowej Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

  - Wniosek jest poprawny formalnie - wyjaśniła jej doradca Iwona Sulik.

  W połowie września takie samo stanowisko zajęła w uchwale Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej. PiS złożyło wstępny wniosek o Trybunał Stanu dla członków KRRiT jeszcze w styczniu tego roku, ale przez ponad pół roku był on blokowany z przyczyn formalnych.

  - Dobrze, że tej sprawie nadano wreszcie bieg. Zachodzi tylko pytanie, czy wyjaśnianie sprawy będzie się toczyć sprawnie, czy też merytoryczna praca będzie sabotowana przez większość sejmową - komentuje decyzję marszałek Kopacz wiceprzewodniczący Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej Andrzej Duda. Komisji tej przewodniczy poseł Andrzej Halicki (PO). Platforma Obywatelska wraz z PSL i lewicą posiada w niej większość. Zdaniem posła Dudy, marszałek nie miała możliwości wstrzymania procedury, mogła ją najwyżej jeszcze bardziej opóźnić. - Trzy z czterech ekspertyz prawnych oraz stanowisko Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej przemawiały za nadaniem biegu sprawie - wyjaśnia wiceszef komisji.

  Wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności konstytucyjnej przed Trybunałem Stanu noszący charakter aktu oskarżenia obejmuje przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka oraz Krzysztofa Lufta, Witolda Grabosia i Sławomira Rogowskiego. Oskarżenie zarzuca im, że jako funkcjonariusze państwowi w trakcie konkursu o przydział koncesji na MUX-1 złamali kilka artykułów Konstytucji, a także wielokrotnie naruszyli ustawę o radiofonii i telewizji, kodeks postępowania administracyjnego oraz konwencje międzynarodowe. Poza oskarżeniem pozostaje tylko jeden członek KRRiT - Stefan Pastuszka, który w głosowaniu w sprawie odrzucenia wniosku koncesyjnego Telewizji Trwam wstrzymał się od głosu.

  Poseł Stanisław Piotrowicz (PiS), który w tym postępowaniu reprezentuje stronę skarżących, ocenia, że KRRiT dopuściła się w procesie koncesyjnym nierównego traktowania podmiotów - jednych dyskryminowała, innych traktowała w sposób uprzywilejowany.

  - Sprawa konkursu na MUX-1 nosi znamiona bardzo poważnego nadużycia. Przebieg postępowania wskazuje, że koncesje otrzymały te spółki, które miały je otrzymać. Wszystko odbywało się na opak: Krajowa Rada ściągała od wnioskodawców dokumenty finansowe po zamknięciu przyjmowania wniosków, ostateczne rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w styczniu, a już w grudniu przyznano wybranym spółkom częstotliwości. Wnioskodawcy wskazani jako wiarygodni finansowo występują o rozłożenie opłaty koncesyjnej na raty z powodu złej sytuacji finansowej... Jeszcze się z takim przetargiem nie spotkałem! - przypomina senator Wojciech Czelej (PiS). - Chodzi o złamanie konstytucyjnej zasady równego traktowania, ograniczenie przez KRRiT pluralizmu i wolności mediów oraz naruszenie wolności religijnej - wyjaśnia prof. Krystyna Pawłowicz, prawnik, członek Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej.

  Członkowie KRRiT, która na mocy Konstytucji RP jest organem odpowiedzialnym za ład medialny w Polsce, za złamanie Konstytucji i ustaw odpowiadają karnie przed Trybunałem Stanu. Postępowanie przeciwko członkom KRRiT będzie procesem precedensowym według znowelizowanej w 2010 r. ustawy o Trybunale Stanu. Wczoraj Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej odbyła wstępne posiedzenie poświęcone sprawom proceduralnym.

  - Znowelizowana ustawa przewiduje, że wszelkie posiedzenia Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, na których przedstawiane są dowody w sprawie lub zeznają świadkowie, mają charakter zamknięty - wyjaśnia prof. Pawłowicz. - Członkowie komisji nie mogą bez zgody jej przewodniczącego przekazywać na zewnątrz żadnych informacji z posiedzeń pod rygorem odpowiedzialności karnej - dodaje poseł Duda. Jeśli któryś z posłów przekaże np. mediom informacje, może być ukarany grzywną, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem wolności do lat dwóch.

  Pierwszy etap postępowania przed komisją polega na przesłaniu członkom KRRiT treści wniosku o postawienie przed Trybunałem Stanu. Mają oni 30 dni na pisemne ustosunkowanie do postawionych zarzutów. - Potem komisja przystąpi do gromadzenia materiału dowodowego, analizy dokumentów oraz przesłuchiwania świadków - mówi Duda.

  - Komisja ma prawo żądać od wszystkich organów państwowych oraz niepaństwowych pisemnych wyjaśnień, przedstawienia dokumentów, dostarczenia akt prowadzonych spraw. Może także zwrócić się do Najwyższej Izby Kontroli i do prokuratora generalnego o przeprowadzenie przez te organy czynności leżących w ich zakresie działania, np. o kontrolę NIK w KRRiT, przeszukanie pomieszczeń prywatnych firm pod nadzorem prokuratury, nawet sprawdzenie kont bankowych - wyjaśnia Duda.

  Na koniec komisja sporządza sprawozdanie dla Sejmu, w którym formułuje swoje stanowisko. Może to być wniosek o postawienie urzędników przed Trybunałem Stanu albo o umorzenie postępowania. Bez względu jednak na to, który z tych wniosków postawi Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Sejm zawsze głosuje nad wnioskiem o postawienie przed Trybunałem Stanu. Posłowie głosują zawsze za pociągnięciem urzędnika do odpowiedzialności karnej lub przeciwko. Sejm podejmuje uchwałę bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów.

  - Ustawa formułuje bardzo precyzyjnie, jaki wniosek ma być poddany pod głosowanie, aby treść głosowania była klarowna dla każdego posła i wyborców - tłumaczy wiceprzewodniczący Duda.
  0
 • oreł
  2012-11-25 09:15:00
  NO, no gratulacje dla Gdańska, 8 tysięcy moherów z ciemnogrodu i kociewskiego zadupia, to duża sztuka. Gdynia was podziwia i następnym razem podeśle parę moherów z Wielkiego Kacka.
  0
 • i wszystko jasne...
  2012-11-24 22:48:50
  Hasełkami z OAZY RASIZMU WOLSKIEGO - T.R. wam kierował się niedoszły na szczęście IDIOTA BRUNON K...
  0
 • 1947
  2012-11-25 09:02:46
  Pocieszajace jest to ze tzw."doly" zaczynaja rozumiec zgubna polityke PO.Dlugo to trwalo ale w koncu narod sie budzi! Jest nadzieja na uratowanie tozsamosci.
  0
Reklama

Zobacz więcej

Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej