• Agata Kornhauser-Duda; Andrzej Duda
  15
  2
  Były zdjęcia Donalda Tuska śmiejącego się w Smoleńsku z Władimirem Putinem, który – jak sugerowano – najpewniej świętował w ten sposób udaną detonację bomby próżniowej na pokładzie Tu-154 M. Są w końcu fotografie Andrzeja Dudy stojącego niezręcznie nad biurkiem Donalda Trumpa. Brnięcie w taką logikę jest jednak drogą donikąd. Pozostaje tylko małostkowym, wzajemnym unieważnianiem się, z którego nic nie wynika.
 • Grzegorz Schetyna i Barbara Nowacka
  48
  13
  Grzegorz Schetyna wraz z Katarzyną Lubnauer i Barbarą Nowacką budują politycznego Frankensteina. Koalicja Obywatelska łączy wszystkie możliwe idee – oprócz liberalnej.
 • Margaret Thatcher
  11
  1
  Przeszkadzało jej, że Unia z platformy współpracy gospodarczej zamienia się w państwo – mówi w rozmowie z "DGP" historyk Robin Harris.
 • Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump podpisują deklarację o partnerstwie strategicznym / fot. Twitter/@realDonaldTrump
  38
  23
  Autorzy memów niezmiennie uwielbiają Aleksandra Kwaśniewskiego. Na jednym z ostatnich były prezydent siedzi głęboko zamyślony, a jego zdjęcie jest opatrzone podpisem: "To ja naprawdę napisałem tę konstytucję? No nic nie pamiętam". Dawnej słabości Kwaśniewskiego do mocnych trunków internetowy lud nie chce zapomnieć, choć raczej powinien pamiętać mu konstytucję.
 • Portfel, zdjęcie ilustracyjne.
  76
  67
  - Skarżymy Skarb Państwa, bo od lat słyszymy, że w sprawie frankowiczów nic nie da się zrobić. A to nie jest prawda - mówi Barbara Husiew, szefowa stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu. Przekonuje, że nie chce ekstra pomocy od państwa. - Choć to próbuje wmówić ludziom lobby bankowe. Chcemy zwrócić zaciągniętą kwotę plus należne odsetki i ani grosza więcej.
 • Jean_Claude Juncker
  3
  7
  Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker opowiada nam dziś przede wszystkim o sensie bycia razem. Europa suwerenna to taka, która ma ambicję bycia nie tylko płatnikiem, lecz także architektem sytuacji na świecie - mówi w rozmowie z "DGP" Marek Prawda socjolog i dyplomata, były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Szwecji i Niemczech, a od 1 kwietnia 2016 r. dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.
 • Szpital
  21
  13
  "Mówisz, że jestem wredna. Że brakuje mi empatii. A jaka mam być po 12 godzinach dyżuru, na którym trzy razy wkładałam zwłoki do plastikowego worka? Dlaczego nikt mnie nie spyta, jak się czuję?", mówi jedna z bohaterek książki "Agonia", która właśnie ukazała się na rynku. - Chciałem pokazać, że jest grupa ludzi, która codziennie toczy walkę o nasze życie. W systemie, który jest w agonii. I my tej pracy totalnie nie doceniamy - przekonuje jej autor, dziennikarz Paweł Kapusta.
 • Brexit
  46
  7
  Po ponad dwóch latach od referendum, w którym Brytyjczycy opowiedzieli się za wystąpieniem z Unii Europejskiej, narasta świadomość ludzkich kosztów tej decyzji. Niestety dla Brytyjczyków jest to trochę późno, być może nawet za późno na wynegocjowanie z UE porozumienia minimalizującego społeczne koszty brexitu.
 • Biskup Michał Janocha, fot. Marcin Łobaczewski
  81
  251
  Zadaje pan pytanie, na które nie umiem odpowiedzieć. To pytanie o grzechy ludzi Kościoła, które są popełniane od dwóch tysięcy lat. Tak było i obawiam się, że tak będzie, a w każdym człowieku jest naturalna chęć ukrywania grzechów swoich i ludzi mu bliskich – mówi biskup Michał Janocha w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Gen. Waldemar Skrzypczak
  71
  34
  Były dowódca Wojsk Lądowych skomentował efekty wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu. Zdaniem gen. Waldemara Skrzypczaka "zabieganie o większą obecność wojsk amerykańskich wojsk w Polsce jest ważne, a próby dogadania się z Trumpem istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa naszego kraju". Jednak według generała, decyzja o stałej bazie wojsk USA w Polsce "nie zapadła i długo nie zapadnie". 
 • Jolanta Pieńkowska

  Internet żyje nową twarzą Jolanty Pieńkowskiej, ale wszystkim umknął ważny szczegół... FOTO

 • Kadr z filmu "Zimna wojna"

  "Zimna wojna" polskim kandydatem do Oscara. To "spełniona artystycznie uniwersalna opowieść o miłości niemożliwej"

 • Sandra Kubicka

  Piękna Sandra Kubicka wyjawiła powody rozstania z ukochanym: Zdradzał mnie przez 4 lata

Zobacz więcej