• Wojciech Bartelski
  5
  2
  Jan Śpiewak uznał, że jestem członkiem zorganizowanej grupy przestępczej. Pozwałem go za to. Jestem przekonany, że w ciągu ponad ośmiu lat bycia burmistrzem Śródmieścia popełniłem wiele różnych błędów. Ale nie jestem przestępcą - mówi w rozmowie z DGP Wojciech Bartelski, prezes spółki Tramwaje Warszawskie. 
 • Rafał Trzaskowski
  36
  6
  Gdy świat się martwi o rozkład Europy, zastanawia się, jak też podzielili między siebie świat Trump z Putinem, i boi się, że globalne ocieplenie spowoduje światowy migracyjny krach, my możemy radośnie uniknąć tych niepokojów, koncentrując się na własnym zaścianku i naszych prowincjonalnych problemach i problemikach. Na przykład na tym, jakiegoż to elitarnego pajaca zrobił z siebie rzekomo kandydat na prezydenta Warszawy Rafał Trzaskowski, publikując na Facebooku w rocznicę śmierci Bronisława Geremka wspominkowy post o czasach, gdy był studentem profesora.
 • Jarosław Kaczyński i politycy PiS
  106
  28
  Chaos ma to do siebie, że zawsze rodzi więcej chaosu. Zaś po przekroczeniu pewnego punktu nasilenia staje się czymś na kształt perpetuum mobile. Napędza się sam sobą. Dzięki płodności w generowaniu bałaganu Prawo i Sprawiedliwość, jest coraz bliżej osiągnięcia stanu, gdy III RP zamieni się w jedno, wielkie perpetuum mobile. Wprawiając tym w osłupienie nie tylko znawców praw fizyki.
 • Wojciech Skurkiewicz
  28
  9
  Nie wiemy czy to kilkugodzinne spotkanie przełamało lody i niechęć między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Mam jednak nadzieję, że Prezydent Donald Trump wyartykułował wiele zastrzeżeń dotyczących działań Rosji, nie tylko w Europie - mówi w rozmowie z dziennik.pl Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i poseł PiS. 
 • Krzysztof Brejza
  26
  2
   - W wyniku kontroli NIK zobaczyliśmy, że pieniądze przelewane co miesiąc na konta polityków PiS nie miały charakteru nagród, lecz cyklicznego, bezprawnego wynagrodzenia - mówi w rozmowie z dziennik.pl Krzysztof Brejza, poseł PO.
 • Łukasz Bąk
  2
  Skończyłem dwutygodniowy urlop i wreszcie mogę sobie odpocząć w zaciszu redakcyjnego open space’u. Jeśli wyczuwacie w tym stwierdzeniu nutkę ironii, to niesłusznie. Po prostu nie macie małych dzieci. Ja mam ich trójkę i spędzenie z nimi wakacji to tak naprawdę połączenie obozu przetrwania i kursu psychologicznego, po których powrót do pracy jest kojący jak gorąca kąpiel w wannie.
 • Donald Trump
  73
  12
  I c o teraz? Po tygodniu zamieszania aż kusi, by poddać się nastrojowi grozy. Impulsywność i ignorancja prezydenta USA, lekceważenie przez niego sojuszników i podlizywanie się przeciwnikom wywołało w Waszyngtonie burzę na skalę niespotykaną od czasów afery Watergate.
 • Jan Wróbel
  83
  54
  Spotkałem znajomego, zdarza się. Ćwierć wieku temu miał plan, aby partia polityczna, której był aktywistą, w pierwszym punkcie statutu i chyba programu zadeklarowała: „Istnieje Bóg Wszechmogący”. Z postanowieniem tym wiązały się przeróżne konsekwencje, także dla Wszechmogącego. Dziś mój dawny znajomy nie używa wobec polskiej prawicy innych słów niż nieparlamentarne. Gdyby teraz działał w jakiejś partii, to tylko w takiej, która program zaczynałaby od krótkiego: „PiS ma być w pierdlu, Jasna Góra na Madagaskar”.
 • Dorota Serwa Fot Darek Golik
  3
  23
  Część ludzi myśli, że jestem bileterką, ale część wie, że jestem dyrektorem, dzielą się ze mną uwagami, mówią, co chętnie by usłyszeli, co im się najbardziej podobało i czego chcą więcej - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
 • Aleksander Doba Fot Maksymilian Rigamonti
  71
  1 tys.
  Kiedyś Bronisław Komorowski wręczył mi Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski. Potem przeciwnicy PO wytykali mi, że przyjąłem od niego odznaczenie. Przecież to był prezydent. Jak mogłem odmówić? - mówi słynny na całym świecie podróżnik, kajakarz i odkrywca Aleksander Doba.