• Rolf Nikel
  12
  Ambasador Niemiec, Rolf Nikel, zaprzecza, jakoby rząd w Berlinie chciał uzależnić wypłacanie środków unijnych od przestrzegania zasad praworządności.
 • Mateusz Morawiecki
  3
  4
  Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o ochronie zwierząt, przewidujący przede wszystkim likwidację ferm futerkowych i zakaz uboju rytualnego. Jarosław Kaczyński nie tylko podpisał ten projekt, lecz także reklamuje go jako krok w kierunku "prawdziwej Europy". Co więcej, chwali posłów opozycji, którzy wspierają projekt likwidacji tej gałęzi gospodarki. Odrzucenie tego projektu to jeden z pierwszych testów premiera Mateusza Morawieckiego na patriotyzm gospodarczy.
 • Polska i Unia Europejska
  19
  41
  Jednym ze znaków rozpoznawczych wschodzącej potęgi jest to, że schodzące potęgi wytaczają przeciwko niej najcięższe działa; Polska jest ważnym graczem w Europie, liderem bloku państw sprzeciwiających się potocznemu rozumieniu UE - uważa b. dyrektor agencji Stratfor George Friedman.
 • Sejm nocą
  3
  2
  W "Ojcu chrzestnym", książce tak samo o mafii, jak i o polityce, don Corleone poucza syna, że "nie ma w życiu większej naturalnej korzyści niż przecenianie przez wroga naszych wad, poza niedocenianiem przez przyjaciela naszych zalet". Tymczasem w zeszłym tygodniu większa część opozycji doprowadziła do absurdalnej sytuacji, w której polityczny przeciwnik nie docenił jej wad, a sympatycy przecenili zalety. Właściwie okazało się, że są tylko wady.
 • Kobieta patrzy na test ciążowy
  16
  88
  Nie występuję przeciwko życiu poczętemu, ale w obronie prawa do ludzkiego lęku i wątpliwości. A zespół Downa nie jest główną przyczyną aborcji - mówi w rozmowie z DGP prof. Lucjusz Jakubowski, genetyk, profesor z Zakładu Genetyki Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki.
 • Maciej Stuhr
  62
  100
  Jeszcze jeden głos ws. głosowania nad obywatelskim projektem komitetu "Ratujmy kobiety 2017", zakładającego liberalizację obowiązujących przepisów dot. aborcji. Tym razem o absencji posłów wypowiedział się Maciej Stuhr.
 • Psychoterapia
  13.01.2018, 19:20

  Kontrolować sprawcę

  Choć jestem zagorzałym zwolennikiem zakazu handlu w niedzielę, to notorycznie w ten dzień robię zakupy. Na początku każdego tygodnia jestem pewny, że tym razem nie złamię danej sobie obietnicy, niestety moja nadzieja rozwiewa się w piątek oraz sobotę, gdy nie udaje mi się wygospodarować czasu na sprawunki. I zawsze kończy się tak, że w niedzielę odwiedzam pobliski sklep.
 • Donald Trump
  48
  14
  Kto słabo czyta? Kto tak boi się otrucia, że wciąż je żarcie z McDonalda? Kto godzinami narzeka znajomym przez telefon, że świat jest niemiły, gapiąc się przy tym w trzy telewizory? Kto ma zwykle taką opinię jak ostatnia osoba, z którą rozmawiał? O kim prawie wszyscy współpracownicy mówią, że jest „jak dziecko”, a koledzy, wznosząc oczy do góry, wzdychają „Co za idiota”? Kto dostał pracę, a wcale jej nie chciał? No kto?
 • Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński
  78
  34
  Problem z szefem MON Antonim Macierewiczem polega na tym, że za mało zajmował się obroną narodową.
 • Ryszard Czarnecki
  54
  2
  Jarosława Kaczyńskiego i Jana Wróbla łączy przynajmniej to, że obaj żywimy sympatię do Ryszarda Czarneckiego – chociaż ja znam go chyba nieco dłużej. Jakby ktoś nie wiedział, za co go lubię, to podpowiadam: oczytany, zabawny, inteligentny, ma smykałkę do pamfletu. Prezes lubi Rysia również za jego umiejętności dworzanina.
 • Steven Seagal

  "Byłam jeszcze dziewicą". Steven Seagal oskarżony o zgwałcenie mormońskiej nastolatki

 • Restauracja

  Klątwa gwiazdki Michelina. Dlaczego restauratorzy pozbywają się prestiżowego wyróżnienia?

 • Joanna Krupa

  Luksusowa ulicznica: Joanna Krupa w koszulce z napisem CHWDP i kozakach à la Pretty Woman przed studiem TVN. FOTO

Zobacz więcej