• Brexit
  2
  5
  To nie będzie wyjście po angielsku. Dziś brytyjska premier Theresa May oficjalnie notyfikuje władzom Unii Europejskiej, że Zjednoczone Królestwo zamierza opuścić jej szeregi i pójść własną drogą, co rozpocznie długi i trudny proces negocjacji rozwodowych.
 • Marek Niechciał
  13
  28
  „W ostatnich miesiącach sprawy powiązane z gospodarką cyfrową pojawiają się u nas coraz częściej. Myślę, że to będzie wyzwanie na kolejne lata dla urzędów antymonopolowych i chroniących konsumentów. Właśnie ten styk: prawa ochrony danych osobowych, praktyk antykonkurencjnych i jednocześnie antykonsumenckich. To będzie zakres naszych działań” – wyjaśnia w rozmowie z DGP prezes UOKiK Marek Niechciał.
 • Jarosław Kaczyński
  27
  300
  Były europoseł Marek Migalski, który swego czasu poznał partię Jarosława Kaczyńskiego od środka, mówi jakie frakcje obecnie się w niej ścierają. "W przypadku PiS głównym wrogiem przestaje być PO, ale staje się nim kolega z rządu, który obsadził swoimi ludźmi więcej spółek, wojewodów lub innych ważnych urzędników" - ocenia.
 • Jarosław Kaczyński
  68
  689
  Miało być jak pod Somosierrą. Rolę skalistego wąwozu, czterech baterii dział i 10-tysięcznego korpusu Benita San Juana wzięli na siebie zachodni przywódcy na czele z kanclerz Angelą Merkel. Pędzący w szaleńczej szarży trzeci szwadron 1. Pułku Szwoleżerów Gwardii Cesarskiej to polska dyplomacja. Prowadzona do boju przez reinkarnację pułkownika Jana Kozietulskiego, znanego pod imieniem Witold Waszczykowski. Podczas tamtej szarży cesarz Napoleon stał na wzgórzu i z ogromnym zainteresowaniem obserwował ginących za jego sprawę Polaków. „Sir. Trzeba być pijanym, by taki rozkaz wydać, i trzeba być pijanym, by taki rozkaz wykonać!” – rzucił wówczas do niego jeden z bardziej trzeźwo myślących generałów. „Chciałbym, żeby wszyscy moi żołnierze byli tak pijani jak Polacy!” – odparł radośnie cesarz.
 • Żyjemy w McŚwiecie, by użyć określenia amerykańskiego myśliciela Benjamina Barbera, a McŚwiat to "zbiorowisko zdziecinniałych, ogarniętych manią zakupów konsumentów"
  6
  6
  Czy nasze potrzeby są wykreowane przez speców od marketingu? Możliwe. Ale gdyby nie sztuczne potrzeby, wciąż byśmy żyli w jaskiniach.
 • Strona internetowa
  63
  320
  Źródłem populizmu, który przetacza się przez Polskę i kraje Zachodu, jest wytworzone przez internet i media społecznościowe przekonanie, że wszyscy jesteśmy równi intelektualnie. A nie jesteśmy.
 • Ford fiesta ST
  61
  Jak doskonale wiecie, zawsze staram się być szczery w opisywaniu samochodów. Możecie być pewni, że nigdy nie zdarzyło mi się uznać za dobry modelu, który mi się nie spodobał (nawet wtedy, gdy producent pozwolił mi pojeździć nim po Sardynii). I odwrotnie – nigdy nie napisałem źle o aucie, które wydało mi się dobre (bo np. zaserwowany podczas prezentacji stek był niedosmażony). Niemniej ostatnio moja dziennikarska moralność została wystawione na ciężką próbę. W ubiegły poniedziałek otrzymałem e-maila od Porsche z propozycją pojeżdżenia najnowszymi modelami firmy po torze w Stambule. I nie chodziło w tym wypadku o zrobienie jednego okrążenia w fotelu pasażera. Z e-maila wynikało, że podczas trzydniowej imprezy będę mógł prowadzić, co chcę, jak chcę.
 • Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
  41
  5
  Działanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wychodzonej przez MON, oparte jest na prostej zasadzie: państwo zamawia sprzęt w fabrykach de facto państwowych, te dobierają sobie prywatnych podwykonawców. Kiedy wicepremier, minister rozwoju oraz minister finansów Mateusz Morawiecki tworzy wielkie narracje na temat nowego COP, nowej Gdyni i rodzimej Doliny Krzemowej, to szef resortu obrony Antoni Macierewicz po prostu rozkazuje. Skutek?
 • Jarosław Flis
  28
  40
  Być może gdyby prezes PiS stanął na czele rządu jakieś decyzje zapadałyby szybciej. Ale w komunikacji społecznej byłby to dramat. Jak ktoś od lat zajmuje dalekie miejsce w sondażach opinii publicznej to z czegoś to wynika - mówi w rozmowie z "Super Expressem" politolog Jarosław Flis.
 • Agata Steczkowska
  90
  70
  "Moi rodzice nie tylko nie mogli liczyć na pomoc Kościoła; oni wiedzieli, że Kościół im nigdy tej pomocy nie udzieli" - przyznaje Agata Steczkowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.