• Izabela Dąbrowska, czyli Pani Basia z serialu "Ucho Prezesa"
  7
  6
  "Założenie było takie, by pokazać osobę absolutnie oddaną, lojalną, znającą prezesa od dawna" - wyznaje w rozmowie z Robertem Mazurkiem w DGP Izabela Dąbrowska, czyli pani Basia z "Ucha Prezesa".
 • Joanna Lichocka
  19
  29
  "Nie krytykuję tych, którzy mają inne poglądy, a tylko tych, którzy świadomie kłamią. Mówię to głośno od lat. Nie przyjmuję zaproszeń do niektórych stacji i tytułów właśnie dlatego – za łgarstwa. A nie dlatego, że mają inną linię polityczną. Pani nie krytykuję i nie pouczam, mimo że ma pani inne poglądy, prawda?" – mówi zasiadająca w Radzie Mediów Narodowych posłanka PiS Joanna Lichocka w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Budynek Ministerstwa Zdrowia
  6
  9
  Zmiany w karcie przy śmierci dziecka to przykład nachalnej inwigilacji kobiet. Likwidacja Krajowego Centrum ds. AIDS dowodzi strachu rządzących przed prezerwatywami. Ograniczenie adopcji zagranicznej to nieludzka decyzja, a kanapki w Sejmie są dowodem na przygotowywany zamach stanu. To kilka przykładów z ostatnich miesięcy pokazujących, jak w świecie opisywanym przez pryzmat podziałów ideologicznych fakty przestały się liczyć.
 • Krzysztof Jedlak
  8
  Gdyby miejsce w hierarchii gatunków mierzyć pożytkami, które inni osiągają dzięki danym organizmom, a nie np. ich zdolnością do niszczenia i podboju, drzewa byłyby bardzo wysoko, może najwyżej. Może to one byłyby koroną stworzenia, a nie człowiek, który dzięki nim miał i ma najbardziej niezwykły, jaki można sobie wyobrazić, budulec, opał, żywność i źródło tysięcy substancji o wszelkich możliwych zastosowaniach, medycznych nie wyłączając. O walorach przyrodniczych i estetycznych drzew nie ma nawet co wspominać - pisze Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej".
 • Krzysztof Leski, syn Kazimierza Leskiego ps. Bradl
  43
  108
  W mundurze niemieckiego generała wykradł plany Wału Atlantyckiego. W Powstaniu Warszawskim dowodził oddziałem. Nie dał się złamać ubeckim śledczym. Dziesięć lat siedział w stalinowskim więzieniu. Kazimierz Leski był bohaterem, ale o swoim życiu nie chciał opowiadać nawet własnemu synowi.
 • Volvo V90 Cross Country
  10
  5
  Facet przez całe życie marzy o pięknych, szybkich samochodach, a ostatecznie w 99 proc. przypadków kończy w SUV-ie, kombi lub – co gorsza – vanie z dieslem i dużym bagażnikiem. Siedząc za jego kierownicą wysyła światu sygnał: „Jestem strasznym nudziarzem, a zawartość moich spodni jest odwrotnie proporcjonalna do zawartości pieluch moich dzieci”.
 • Gdańsk
  38
  4
  Wiem, że dawanie rad rządowi jest stratą czasu, ale ktoś musi być w tym kraju naiwny. No, to już niech padnie na mnie. Ostatnio zwiedziłem, na krzywy ryj, głośną wystawę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Głośną, bo obecny rząd robi wszystko, aby posadę dyrektorów stracili ludzie mianowani przez rząd poprzedni.
 • Zbigniew Mikołejko
  24
  10
  O wybitnym polskim socjaliście, Ignacym Daszyńskim, mawiało się ongiś, że doskonale zna Marksa – ze swoich własnych przemówień. Tak i z tekstem pana doktora Piotra Kendziorka, który – ogniście ze mną polemizując („Igranie z ogniem, czyli prowokacje intelektualne prof. Zbigniewa Mikołejki”, DGP, nr 29) – zna mój wywiad, przeprowadzony przez panią redaktor Magdalenę Rigamonti (DGP, 20 stycznia br.), najwyraźniej ze swoich o nim wyobrażeń. I gorzej jeszcze: ze swoich na jego temat uczuciowych uniesień.
 • Krystyna Kornicka-Ziobro
  201
  417
  Mąż nie żyje przez błędy lekarskie, grupę oskarżonych i biegłych łączą relacje towarzysko-biznesowe. Mam żal do Zbyszka, że nie chciał się angażować. Że kiedy miał możliwość nakazania przeniesienia sprawy do innej prokuratury, to tego nie zrobił - mówi matka Zbigniewa Ziobry, Krystyna Kornicka-Ziobro w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Dariusz Maleo Malejonek
  22
  12
  "Ci ludzie się nie aklimatyzują, są sfrustrowani, mają poczucie porażki. Nie mogą wrócić do siebie, a nikt ich tu nie chce, często nie szukają tu pracy, żyją w gettach. To w ich środowisku działają radykalni imamowie, którzy łowią młodych, piorą im mózgi i wysyłają do walki w strukturach Państwa Islamskiego czy komórkach Al-Kaidy" - mówi Dariusz "Maleo" Malejonek w rozmowie z Robertem Mazurkiem. 
 • AMD Ryzen

  AMD wraca do gry. Ośmidzeniowe procesory Ryzen wkrótce w sklepach. Znamy polskie ceny

 • Goldie Hawn

  Lepiej, niż u większości jej równolatek? Tak wygląda z bliska twarz 71-letniej Goldie Hawn. FOTO

 • Zygmunt i Filip Chajzer

  Filip Chajzer pokazał zdjęcie taty z młodości. Zygmunt był przystojniakiem

Zobacz więcej