• Krzysztof Leski, syn Kazimierza Leskiego ps. Bradl
  41
  94
  W mundurze niemieckiego generała wykradł plany Wału Atlantyckiego. W Powstaniu Warszawskim dowodził oddziałem. Nie dał się złamać ubeckim śledczym. Dziesięć lat siedział w stalinowskim więzieniu. Kazimierz Leski był bohaterem, ale o swoim życiu nie chciał opowiadać nawet własnemu synowi.
 • Volvo V90 Cross Country
  9
  5
  Facet przez całe życie marzy o pięknych, szybkich samochodach, a ostatecznie w 99 proc. przypadków kończy w SUV-ie, kombi lub – co gorsza – vanie z dieslem i dużym bagażnikiem. Siedząc za jego kierownicą wysyła światu sygnał: „Jestem strasznym nudziarzem, a zawartość moich spodni jest odwrotnie proporcjonalna do zawartości pieluch moich dzieci”.
 • Gdańsk
  38
  4
  Wiem, że dawanie rad rządowi jest stratą czasu, ale ktoś musi być w tym kraju naiwny. No, to już niech padnie na mnie. Ostatnio zwiedziłem, na krzywy ryj, głośną wystawę Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Głośną, bo obecny rząd robi wszystko, aby posadę dyrektorów stracili ludzie mianowani przez rząd poprzedni.
 • Zbigniew Mikołejko
  23
  10
  O wybitnym polskim socjaliście, Ignacym Daszyńskim, mawiało się ongiś, że doskonale zna Marksa – ze swoich własnych przemówień. Tak i z tekstem pana doktora Piotra Kendziorka, który – ogniście ze mną polemizując („Igranie z ogniem, czyli prowokacje intelektualne prof. Zbigniewa Mikołejki”, DGP, nr 29) – zna mój wywiad, przeprowadzony przez panią redaktor Magdalenę Rigamonti (DGP, 20 stycznia br.), najwyraźniej ze swoich o nim wyobrażeń. I gorzej jeszcze: ze swoich na jego temat uczuciowych uniesień.
 • Krystyna Kornicka-Ziobro
  201
  393
  Mąż nie żyje przez błędy lekarskie, grupę oskarżonych i biegłych łączą relacje towarzysko-biznesowe. Mam żal do Zbyszka, że nie chciał się angażować. Że kiedy miał możliwość nakazania przeniesienia sprawy do innej prokuratury, to tego nie zrobił - mówi matka Zbigniewa Ziobry, Krystyna Kornicka-Ziobro w rozmowie z Magdaleną Rigamonti. 
 • Dariusz Maleo Malejonek
  22
  10
  "Ci ludzie się nie aklimatyzują, są sfrustrowani, mają poczucie porażki. Nie mogą wrócić do siebie, a nikt ich tu nie chce, często nie szukają tu pracy, żyją w gettach. To w ich środowisku działają radykalni imamowie, którzy łowią młodych, piorą im mózgi i wysyłają do walki w strukturach Państwa Islamskiego czy komórkach Al-Kaidy" - mówi Dariusz "Maleo" Malejonek w rozmowie z Robertem Mazurkiem. 
 • Marian Piłka, Prawica Rzeczpospolitej
  30
  70
  Czynnikiem warunkującym przyszłość państwa jest stan gospodarki. Dziś mamy do czynienia z gospodarką ukształtowaną w wyniku reform wprowadzonych po upadku komunizmu. Wielu obserwatorów twierdzi, że spośród innych państw postkomunistycznych dokonaliśmy największego skoku ekonomicznego. Nie zaprzeczając tym stwierdzeniom, zwłaszcza w kontekście porównawczym, należy zaznaczyć, że polska gospodarka znalazła się w pułapce średniego rozwoju, który blokuje proces wyrównania poziomu z resztą kontynentu.
 • Wiktor Szmulewicz
  2
  7
  Mimo konkurencji polskie rolnictwo weszło na rynek kanadyjski m.in. z serami i jabłkami. CETA nie jest nam potrzebna, nie wpłynie na większe otwarcie rynku kanadyjskiego, a może spowodować, że na mocy porozumień Kanady z USA otworzy rynek Unii na produkcję ze Stanów - przekonuje Wiktor Szmulewicz, prezes Krajowej Rady Izb Rolniczych.
 • Leszek Miller
  40
  109
  Rzadko zdarza się, że Leszek Miller i Jarosław Kaczyński mówią jednym głosem. A tak jest właśnie teraz. Były premier chwali prezesa PiS za jego słowa pod adresem ukraińskich władz. "Być może ostatnie zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego zapowiadają zmianę. Rzeczywiście dobrą zmianę" - komentuje Miller na łamach "Super Expressu" stanowisko Kaczyńskiego w sprawie polityki historycznej ukraińskich władz.
 • Rozbita rządowa limuzyna
  32
  163
  To nie BOR oblewa egzamin z bezpieczeństwa. Wy go oblewacie, drodzy politycy od prawa do lewa, od blisko trzech dekad. Konsekwentnie od lat ośmieszacie państwo.