• Dorota Serwa Fot Darek Golik
  1
  13
  Część ludzi myśli, że jestem bileterką, ale część wie, że jestem dyrektorem, dzielą się ze mną uwagami, mówią, co chętnie by usłyszeli, co im się najbardziej podobało i czego chcą więcej - mówi w rozmowie z Robertem Mazurkiem, Dorota Serwa, dyrektorka Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.
 • Aleksander Doba Fot Maksymilian Rigamonti
  43
  56
  Kiedyś Bronisław Komorowski wręczył mi Krzyż Kawalerski Odrodzenia Polski. Potem przeciwnicy PO wytykali mi, że przyjąłem od niego odznaczenie. Przecież to był prezydent. Jak mogłem odmówić? - mówi słynny na całym świecie podróżnik, kajakarz i odkrywca Aleksander Doba.
 • Tadeusz Cymański
  44
  "To nie jest zjawisko masowego spontanicznego wyjścia na ulice tysięcy ludzi, którzy dostrzegli jakiś istotny społecznie problem. Tutaj mamy do czynienia z czymś innym – ciągłym podgrzewaniem konfliktu politycznego" - mówi poseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski w rozmowie z dziennik.pl.
 • Borys Budka
  72
  4
  Prerogatywa prezydenta polega na tym, że ma prawo ułaskawić osobę prawomocnie skazaną. Raz jeszcze podkreślam, zgodnie z Konstytucją osoba skazana nieprawomocnie wciąż jest niewinna. Prezydent zatem zabawił się w sędziego - mówi w rozmowie z dziennik.pl Borys Budka z PO.
 • Donald Trump i Władimir Putin
  39
  23
  Jeśli ktoś chce wejść w rosyjską logikę kryminalno-wywiadowczą, hotel w Nowym Jorku i rola w emitowanym co święta filmie "Kevin sam w domu" nie wystarczą. Potrząsanie za rękę Macrona, ustawianie Trudeau czy pohukiwanie na Merkel to również za mało, by skutecznie bić się z politykiem wychowanym na szansonie i w duchu szacunku dla autorytetów kryminalnych takich jak Wiaczesław Iwankow vel "Japończik" czy Sasza Siewier.
 • Prof. Ewa Łętowska
  60
  352
  T ego religia, czyja władza – to zasada pokoju augsburskiego z 1555 r., dająca książętom niemieckim wolność wyboru religii, niezależnie od woli cesarza. Wolność władców oznaczała jednak jednocześnie niewolę poddanych. Od nich bowiem panujący książę mógł wymagać wyznawania jego religii. W XVI w. wolność myślenia nie była oczywistością.
 • Józef Iwulski
  22
  11
  Już 14 grudnia 1981 roku na Sali, na której prowadziłem rozprawę pojawił się podoficer w asyście dwóch szeregowców z karabinami i zostałem wzięty do wojska. Kilkanaście godzin wozili mnie po różnych jednostkach i o 3.00 w nocy zostałem zwolniony do domu. Dopiero w drugiej połowie 1982 roku zostałem wezwany do służby na pół roku - mówi w rozmowie z "DGP" sędzia SN Józef Iwulski. 
 • T-shirt z Trumpem i Putinem
  9
  6
  Spotkanie rosyjskiego prezydenta Władimira Putina z jego amerykańskim odpowiednikiem, Donaldem Trumpem, będzie dla niego okazją, by nakłonić Waszyngton do ustępstw. Helsinki pozwalają Rosjanom zastosować ich ulubione podejście pakietowe, gdy do łatwiejszych do uzyskania warunków dołącza się trudniejsze dotyczące np. innych części świata.
 • Obywatelskie Zgromadzenie Narodowe - manifestacja w obronier demokracji
  26
  19
  W świecie międzynarodowych interesów od dawna wiadomo, że najwygodniej jest zapłacić Polską. Ściślej mówić od jakiś 400 lat, bo wcześniej Polacy potrafili się przed takimi transakcjami obronić. Potem, już tylko umieli do nich zachęcać wszystkich sąsiadów, a i odleglejszym mocarstwom słali prosty w treści komunikat – "jesteśmy do wzięcia".
 • Moskwa Rosja Kreml
  19
  2
  Kreml różnymi metodami próbuje zdestabilizować Europę i jej rządy, a w konsekwencji NATO. Pracuje nad pęknięciami w słabych punktach. Dlatego musimy działać wspólnie - mówi Michaela Dodge, starsza analityczka polityczna z Centrum Obrony Narodowej Instytutu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej im. Kathryn i Shelby Cullom Davis w The Heritage Foundation, w rozmowie z "DGP".
 • Donald Trump

  Trump wściekły na UE za karę dla Google. "Mówiłem wam, że oni wykorzystują USA, ale to się skończy!"

 • Mark Zuckerberg

  Fala krytyki po wypowiedzi Zuckerberga, że Facebook nie będzie usuwał treści negujących Holokaust

 • Kolinda Grabar-Kitarović

  Im starsza, tym lepiej wygląda. Świetna prezencja prezydent Chorwacji podczas wizyty w Albanii. FOTO

Zobacz więcej