• DONALD TRUMP NOWYM PREZYDENTEM USA. Zaprzysiężenie 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych
  1
  Do tej pory w USA rządziła przewidywalność. Dziś każdy kolejny tweet Trumpa wprowadza konsternację.
 • Zbigniew Mikołejko
  72
  U nas antysemityzm doskonale ma się bez Żydów. U nas bowiem różne grupy i ideologie szukają dogodnego narzędzia piętnowania innych – i decydują dowolnie, kto jest Żydem. Tak jak Himmler. W swoim Instytucie Dziedzictwa zatrudniał on, często na wysokich stanowiskach, Żydów. A kiedy mu to zarzucano, mówił, że to on decyduje, kto jest Żydem - mówi z rozmowie z Magdaleną Rigamonti Zbigniew Mikołejko.
 • Prezes PGZ Arkadiusz Siwko
  1
  23
  Arkadiusz Siwko: W przypadku programu Wisła tworzymy standard, którym będzie nasz udział w globalnym łańcuchu dostaw naszych partnerów.
 • Andrzej Duda, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda i Szewach Weiss
  6
  4
  Ze wszystkich spotkań zaplanowanych na niemal czterodniową wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w Izraelu i Palestynie poniedziałkowa kolacja z premierem Beniaminem Netanjahu wydaje się najważniejsza. W oficjalnym programie jest o niej niewiele. To jednak łudzące. Spotkanie ma znacznie większą wagę, niż wynikałoby z oficjalnego planu wizyty. To Netanjahu decyduje o najważniejszych sprawach w państwie. To on jest źródłem wiedzy o sytuacji w regionie.
 • Smog w mieście
  15
  34
  Cała Polska żyje smogiem. Zdaje się, że właśnie odkryliśmy coś na miarę prochu lub przynajmniej internetu. Z tą różnicą, że gdy tamte były wynajdowane, to wcześniej faktycznie nie istniały. A smog? Zanieczyszczenie powietrza towarzyszy nam od wieków. W Polsce również. Mam jednak wrażenie, że większość Polaków odkryła to zjawisko niedawno, w momencie pojawienia się aplikacji na smartfony, która pokazuje nam przekroczenia stężenia różnych pyłów w atmosferze.
 • Zbigniew Ziobro
  3
  1
  Podobnie jak Zbigniew Ziobro lubię sprawy wyjaśniać do końca. Mogłabym więc nawet uwierzyć w czyste intencje wniosku do trybunału – gdyby nie dwie kwestie.
 • Oficjalna uroczystość przywitania wojsk amerykańskich w ramach wzmacniania wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego w Żaganiu
  2
  6
  W ciągu ostatniego tygodnia byliśmy świadkami fetowania przyjazdu amerykańskich żołnierzy do Polski. Można tylko przyklasnąć. To wydarzenie na pewno umacnia nasze relacje dwustronne i zwiększa bezpieczeństwo. Zdolności odstraszania ma również natowska batalionowa grupa bojowa w okolicach Orzysza, której trzon również stanowią Amerykanie, a współtworzą Brytyjczycy oraz Rumuni. O korzyściach płynących z tej obecności pisano i mówiono już wiele. Dlatego dla odmiany warto spojrzeć na cały ten harmider okiem malkontenta.
 • Polska
  6
  1
  Postawa Zachodu, który zawsze uważał się za prawdziwą Europę, a jej wschodnią część traktował "z góry", jest błędem i świadczy o ograniczeniu - pisze austriacki pisarz Karl-Markus Gauss w sobotę na łamach "Sueddeutsche Zeitung". Przestrzega też przed demonizowaniem wschodniej części kontynentu.
 • Anna Zalewska
  28
  16
  Choć minister edukacji nieustannie zapewnia, że tworzy szkołę nowoczesną i przygotowującą do wyzwań dzisiejszego świata, w praktyce reforma wprowadza jedynie kolejną inkarnację modelu nauczania z epoki industrialnej. Mimo wad wciąż w publicznej oświacie stosujemy fabryczny system, bo jest on zwyczajnie najtańszy.
 • Mateusz Kijowski i Ryszard Petru
  110
  158
  Wiele osób żyje z polityki. Mało żyje dla niej – mawiał zmarły w poniedziałek słynny socjolog prof. Zygmunt Bauman. W pierwszą kategorię doskonale wpisali się nowi polscy szemrani liderzy – Ryszard Petru i Mateusz Kijowski. Plastikowi guru bez znaczenia, brylujący jedynie we własnych środowiskach. A teraz doszczętnie skompromitowani.
 • Jennifer Lopez, Sofia Vergara i Blake Lively

  48-letnia Jennifer Lopez w bajecznej formie przyćmiła koleżanki na gali Gala People's Choice Award. FOTO

 • Martyna Wojciechowska

  Najpierw koniec wypraw, a teraz to. Martyna Wojciechowska rezygnuje ze stanowiska redaktor naczelnej

 • To nie Malediwy - To hel z lotu... drona

  Ten film robi furorę za granicami Polski. Pokazuje... podróż kolejką na Hel

Zobacz więcej