• Altus
  Kłopoty Altusa nie powinny cieszyć branży TFI, bo fala, która uderzyła w nas, dociera do innych prywatnych podmiotów. Na rynku zostaną w końcu tylko państwowi gracze - mówi w rozmowie z "DGP" Krzysztof Mazurek, prezes Altus TFI.
 • Papież Jan Paweł II
  1
  Zainteresowanie osobą kard. Karola Wojtyły przed konklawe było duże i wszelkie inne znaki wskazywały na to, że mogliśmy przewidywać oraz mieć nadzieję, że wybór metropolity krakowskiego na papieża jest realny - powiedział abp Józef Michalik, rektor Papieskiego Kolegium Polskiego w Rzymie w latach 1978-1986 w wywiadzie udzielonym PAP z okazji 40. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na papieża.
 • Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki
  64
  62
  Mateusz Morawiecki stoi wobec przesilenia. Po wyborach chce usunąć z rządu osoby, które podejrzewa o nielojalność. Ale czy jego samego nie obwinią o "zbyt słaby" wynik wyborów? W otoczeniu premiera pojawiły się nawet obawy o jego wymianę.
 • Krzysztof Szczerski
  6
  8
  To prezydent Rosji wykonał pierwszy ruch na szachownicy, rozbudowując swoje militarne zdolności w bezpośrednim sąsiedztwie NATO – mówi DGP Krzysztof Szczerski.
 • Kapitalizm bogactwo gospodarka
  1
  Jeśli pan wspomni o Tesli, to skoczy mi ciśnienie. Ta firma funkcjonuje tylko dzięki rządowym subsydiom. To przykład kapitalistycznego kolesiostwa - mówi Edward C. Prescott w rozmowie z DGP.
 • Władysław Kosiniak-Kamysz
  5
  33
  Jarosław Kaczyński spełnia swoje marzenie. Chce, by PiS stał się partią ludową jak bawarska Unia Chrześcijańsko -Społeczna (CSU). Stanie się to możliwe, jeśli w wyborach samorządowych pokona PSL. Docelowo pozwoli to PiS-owi zdobyć drugą kadencję w parlamencie.
 • Unia Europejska, zdjęcie ilustracyjne.
  29
  10
  "Im więcej ciebie tym mniej, / bardziej to czuje niż wiem" – śpiewała Natalia Kukulska. Tekst piosenki, napisany przez Ryszarda Kunce nie jest o Unii Europejskiej, ale powinien być. Bo celnie ujmuje paradoksalny, a zarazem kluczowy problem, przed jakim właśnie stanęła Wspólnota.
 • Posiedzenie komisji reprywatyzacyjnej
  11
  10
  W kwestii szacowania strat poniesionych przez Warszawę w wyniku dzikiej reprywatyzacji komisja Patryka Jakiego powinna oddać głos biegłym rzeczoznawcom
 • Polska Niemcy, zdjęcie ilustracyjne
  47
  4
  Mimo zapewnień kolejnych polityków o tym, że Polsce należą się od Niemiec reparacje wojenne, nie ma możliwości prawnych ich dochodzenia. Wysokie jest za to prawdopodobieństwo zaspokojenia roszczeń indywidualnych. Kolejne rządy nie wspierają jednak ofiar na tym polu.
 • szczepionka
  33
  12
  Wyobraźcie sobie pięciolinię na białej kartce. A teraz na środku tej pięciolinii ktoś położył biały kawałeczek papieru tak, że jej fragmentu nie widać. I niech nam ktoś to teraz pokaże i zapyta: co widzicie? Odpowiemy natychmiast, że jedną pięciolinię, chociaż jest to podła nieprawda, bo przecież, jak byk, widać na kartce dwa zupełnie osobne kawałki pięciolinii.
 • Agnieszka Hyży

  Agnieszka Hyży o trudnych chwilach po porodzie: Patrzyłam na córkę i nic nie czułam

 • Kinga Rusin

  Kinga Rusin: Polska mogłaby mieć najlepsze parki safari w Europie, gdyby nie rządzili u nas myśliwi

 • Douglas Nunes, Joanna Krupa

  Kryzys w małżeństwie Joanny Krupy? "Szukanie domu i staranie o dziecko są stresujące. Kłócimy się"

Zobacz więcej