• Koszyk w markecie
  1
  1
  Czy nasze potrzeby są wykreowane przez speców od marketingu? Możliwe. Ale gdyby nie sztuczne potrzeby, wciąż byśmy żyli w jaskiniach.
 • Strona internetowa
  3
  Źródłem populizmu, który przetacza się przez Polskę i kraje Zachodu, jest wytworzone przez internet i media społecznościowe przekonanie, że wszyscy jesteśmy równi intelektualnie. A nie jesteśmy.
 • Ford fiesta ST
  32
  Jak doskonale wiecie, zawsze staram się być szczery w opisywaniu samochodów. Możecie być pewni, że nigdy nie zdarzyło mi się uznać za dobry modelu, który mi się nie spodobał (nawet wtedy, gdy producent pozwolił mi pojeździć nim po Sardynii). I odwrotnie – nigdy nie napisałem źle o aucie, które wydało mi się dobre (bo np. zaserwowany podczas prezentacji stek był niedosmażony). Niemniej ostatnio moja dziennikarska moralność została wystawione na ciężką próbę. W ubiegły poniedziałek otrzymałem e-maila od Porsche z propozycją pojeżdżenia najnowszymi modelami firmy po torze w Stambule. I nie chodziło w tym wypadku o zrobienie jednego okrążenia w fotelu pasażera. Z e-maila wynikało, że podczas trzydniowej imprezy będę mógł prowadzić, co chcę, jak chcę.
 • Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki
  41
  5
  Działanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wychodzonej przez MON, oparte jest na prostej zasadzie: państwo zamawia sprzęt w fabrykach de facto państwowych, te dobierają sobie prywatnych podwykonawców. Kiedy wicepremier, minister rozwoju oraz minister finansów Mateusz Morawiecki tworzy wielkie narracje na temat nowego COP, nowej Gdyni i rodzimej Doliny Krzemowej, to szef resortu obrony Antoni Macierewicz po prostu rozkazuje. Skutek?
 • Jarosław Flis
  27
  40
  Być może gdyby prezes PiS stanął na czele rządu jakieś decyzje zapadałyby szybciej. Ale w komunikacji społecznej byłby to dramat. Jak ktoś od lat zajmuje dalekie miejsce w sondażach opinii publicznej to z czegoś to wynika - mówi w rozmowie z "Super Expressem" politolog Jarosław Flis.
 • Agata Steczkowska
  68
  66
  "Moi rodzice nie tylko nie mogli liczyć na pomoc Kościoła; oni wiedzieli, że Kościół im nigdy tej pomocy nie udzieli" - przyznaje Agata Steczkowska w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Mikołaj Cieślak
  78
  392
  Zmienił się reżim, zmienili się dziennikarze, lecz telewizja i radio publiczne wciąż zajmują się wspieraniem władzy. Tuszują jej wpadki oraz wyolbrzymiają podłość opozycji – mówi Mikołaj Cieślak, aktor i kabareciarz w rozmowie z Robertem Mazurkiem.
 • Witold Waszczykowski
  28
  156
  Osoby z rządu, z którymi rozmawialiśmy, a które dobrze znają Witolda Waszczykowskiego, mówią, że to bardzo sympatyczny człowiek. Dobrze wykształcony, inteligentny. Z wyrafinowanym poczuciem humoru, choć momentami na granicy dobrego smaku, którego nie powstydziłby się Radosław Sikorski. Z pozoru wyniosły, a w  rzeczywistości skromny. Ma tylko jeden problem. Od momentu objęcia stanowiska szefa MSZ prześladuje go pech.
 • Agnieszka Holland
  4
  2
  Prezydent Donald Trump jest dla Agnieszki Holland postacią zupełnie nieuporządkowaną i do granic możliwości narcystyczną. "W odróżnieniu od Jarosława Kaczyńskiego, Trump nie kontroluje swoich emocji. Jest to niebezpieczne, ponieważ czuwa nad amerykańskim arsenałem broni atomowej" - mówi.
 • Polski samochód elektryczny 500e
  41
  125
  Pomysł budowy auta zasilanego prądem nie jest zły. Ale jest skrajnie źle przygotowany: tak pod względem merytorycznym, czasowym, jak i finansowym. Idźmy jednak po kolei...
 • food truck

  Polacy pokochali żarcie z ciężarówki. Tomasz Jakubiak: W "food truckach" jest kulinarna magia

 • Grzegorz Schetyna i Kalina Rowińska-Schetyna oraz Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda

  Odchudzona i w nowej fryzurze żona Grzegorza Schetyny wygląda jak... Agata Duda! FOTO

 • Iwona Węgrowska

  Udało się: Iwona Węgrowska wreszcie nie wyglada wulgarnie, tylko naprawdę sexy! FOTO

Zobacz więcej