• Polska, Niemcy
  41
  13
  Szef rosyjskiego sztabu generalnego Walerij Gierasimow ma zakaz wjazdu do Unii Europejskiej, Szwajcarii, Kanady, Australii i Liechtensteinu za sprawne przeprowadzenie aneksji Krymu i rozpętanie wojny na wschodzie Ukrainy. Dla Niemiec, które pełnią nieformalną rolę lidera UE – nie jest jednak problemem przyjmowanie go w Berlinie.
 • Wojciech Cejrowski
  98
  148
  Opozycja antypisowska to są służby - mówi w wywiadzie z "Do Rzeczy" Wojciech Cejrowski.
 • Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński
  39
  51
  Kiedy prezydent Andrzej Duda ogłosił w wywiadzie dla DGP, że rozważa zawetowanie zmian w ordynacji do Parlamentu Europejskiego, politycy liberalnej opozycji uznali, że to kolejna ustawka; że PiS podzielił się z głową państwa rolami. Z kolei „Gazeta Wyborcza” napisała, że prezydent nie odzyska wiarygodności, skoro w tej samej rozmowie z DGP mocnymi słowami podtrzymał logikę reformy sądów i zakwestionował prawo Sądu Najwyższego do zawieszania przepisów ustaw.
 • Andrzej Saramonowicz
  62
  71
  Jeden z najbardziej zagorzałych przeciwników PiS, Andrzej Saramonowicz, ogłosił na Facebooku nową akcję. "Byście nie musieli przepraszać swoich dzieci i wnuków" - uzasadnia znany reżyser i pisarz.
 • Jarosław Kaczyński i Viktor Orban
  34
  27
  Każdego roku pod koniec lipca Viktor Orbán zjawia się na wolnym uniwersytecie letnim w miejscowości Băile Tuşnad w rumuńskim Siedmiogrodzie. Wygłasza wówczas zaskakująco szczery wykład, prezentujący cele, jakie zamierza osiągnąć, strategię, którą się będzie posługiwał, a także powody przedsięwziętych działań.
 • Marsz Równości w Poznaniu
  50
  121
  Społeczna rzeczywistość stanowi skomplikowaną sieć powiązań i zależności, dlatego debata publiczna nie powinna sprowadzać się do powtarzanego bezrefleksyjnie refrenu o oświeconych i ciemniakach czy o patriotach i kosmopolitach - mówi w wywiadzie dla DGP prof. Michał Buchowski, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
 • Rafał Woś
  P roduktywność to jedna z największych zagwozdek współczesnej gospodarki. Zwłaszcza w krajach rozwiniętych, gdzie od dobrej dekady albo nawet dwóch prawie przestała rosnąć. I to pomimo wielu przełomowych innowacji, których świat się w tym czasie dorobił. Jak to pogodzić?
 • Łukasz Bąk
  C o pewien czas przychodzi do mnie któryś z przełożonych i uprzejmie prosi, żebym w końcu opisał jakiś tani samochód dla przeciętnego Polaka. Podobno nie chcecie już czytać o porsche, BMW, mercedesach i audi. Zależy wam na mojej opinii na temat normalnych, przystępnych cenowo, rodzinnych aut. 
 • Andrzej Duda
  44
  9
  W przeciwieństwie do rządu i prezesa PiS, Andrzej Duda nie prowadzi polityki antyniemieckiej czy antyfrancuskiej. Dba też o zachowanie pozorów w relacjach z instytucjami unijnymi, włącznie z Radą Europejską, na czele której stoi Donald Tusk
 • Dariusz Lipiński Fot. Darek Golik
  Nie zostanę onkocelebrytą. Rowerem, bieganiem, książką chciałbym ludziom powiedzieć: słuchajcie, życie się nie kończy w żadnym wieku i żadna medyczna diagnoza to nie wyrok - mówi Dariusz Lipiński, były poseł PO.