• Bronisław Komorowski
  W delikatnych kwestiach natury dyplomatycznej nie można być nosorożcem - tak były prezydent Bronisław Komorowski skomentował słowa premiera Mateusza Morawieckiego wypowiedziane w sobotę na Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.
 • Społeczeństwo
  5
  Kilka miesięcy temu w kinach pojawiła się kolejna część "Gwiezdnych wojen". Po jej premierze w sieci można było znaleźć skróconą wersję filmu, która miała tylko 46 minut (była krótsza o dwie godziny od oryginału). Dlaczego? Jej autor usunął wszystkie sceny, w których pojawiają się kobiety. Uzasadniał to tym, że „Gwiezdne wojny”, tak jak duża część kina hollywoodzkiego, ulega terrorowi feminizacji. Dlatego w kontrze do tej tendencji wyciął kobiety z filmu, przede wszystkich zaś sceny, w których wydają rozkazy i mają pomysły.
 • Martin Schulz
  5
  Broda Martina Schulza musi być dynamiczna – tak sekret szefa SPD objaśniał jego osobisty fryzjer. Było to rok temu. Dziennikarzom bardzo zależało wtedy na tej opinii, bo w historii RFN nie było żadnego kanclerza, który nosiłby zarost.
 • Karolina Lewestam
  2
  Wiele lat temu, gdy mój narzeczony dostał pierwszą pracę, osoba z bliskiej rodziny – nie rzeknę, która, nazwijmy ją Wujenką – poszła do przychodni w celu zaszczepienia się na grypę. Przebywała w niej godzinę, a wyszedłszy stamtąd, natychmiast złapała taksówkę i kazała się wieźć do mnie. Załomotała do drzwi. Wpadła do środka, od progu krzycząc „Twój chłopak będzie gejem!” – i na poparcie tych słów w półobłędzie chwyciła leżący na stole kolorowy krawat i podstawiła mi go triumfalnie pod nos.
 • Rafał Woś
  2
  1
  Na naszych oczach trwa wielki spór. Jedni boją się, że nadchodzi koniec świata – oto upadają twierdze demokracji liberalnych i szerzy się zbrodniczy populizm. Drudzy kontrują, że nie ma co żałować tego, co ginie. Bo od dawna były to co najwyżej twierdze niedemokratycznego liberalizmu. W jego miejsce trzeba zaś budować nową demokrację.
 • Łukasz Bąk
  3
  1
  Być może słyszeliście o wypadku, jaki miał miejsce kilka dni temu na trasie ekspresowej S8. Dwóch dżentelmenów najpierw niewinnie zajeżdżało sobie drogę, następnie zaczęli zalotnie i delikatnie ocierać się o siebie zderzakami, aż w końcu obaj doszli do wniosku, że lepiej będzie się zatrzymać. Stanęli więc, wysiedli z aut, obrzucili się czułymi słowy, a potem postanowili rozstrzygnąć spór za pomocą pięści. Gdy skoczyli ku sobie, przywalił w nich białoruski TIR.
 • Ortodoksyjni Żydzi
  45
  204
  Amerykański historyk, prof. Norman Finkelstein nie zostawia suchej nitki na amerykańskich i izraelskich Żydach i ich reakcji na polską ustawę o IPN. Dostaje się także niektórym polskim intelektualistom.
 • Jan Wróbel
  29
  84
  "Nie ma mięsa, nie ma jajek, zginęła słonina, trzeba będzie chyba z głodu zjeść dzieła Lenina..." – śpiewali wieczorami strajkujący w 1980 r. Tak, tak, patrioci, którym zawdzięczamy „S”.
 • Bartosz Łoza, fot. Maksymilian Rigamonti
  33
  712
  Przez wiele lat Polska stosowała jedną strategię: pracuj, aż się przewrócisz. Już wiadomo, że pracować więcej, bardziej, dłużej się nie da. Szybciej biegać z taczką nie będziemy. Nie ma rezerw. Ku refleksji warto przypomnieć, że najmniej pracują Niemcy i Holendrzy. Jesteśmy więc w fazie słabo uświadamianego kryzysu społecznego - mówi psychiatra Bartosz Łoza w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Uroczystości pogrzebowe "Łupaszki"
  126
  2 tys.
  Ustawa o IPN to ustawa w duchu postsowieckim. Część ludzi wychowanych w systemie komunistycznym podświadomie kopiuje jego pomysły. Wtedy był urzędowy mit Armii Ludowej, której nie wolno było „szkalować”, teraz zastąpili ją wyklęci - mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną historyk Piotr Zychowicz.
 • Tilda Swinton, Wes Anderson i Greta Gerwig

  Relacja z BERLINALE: animowana metafora Ameryki, pocztówki z Rosji i sukces debiutantki z Polski

 • Beata Tyszkiewicz

  Beata Tyszkiewicz nie chce "łaski" od Polsatu. "Mam 1300 zł emerytury, ale dam sobie radę"

 • Edyta Folwarska

  Prezenterka Polo.tv i dziennikarka "SE" nago przed obiektywem. Edyta Folwarska rozebrała się dla "Playboya"

Zobacz więcej