Joanna Trzaska-Wieczorek spotkała się z dziennikarzami po rozmowie prezydenta z ministrami: sprawiedliwości - Jarosławem Gowinem, administracji i cyfryzacji - Michałem Bonim, kultury - Bogdanem Zdrojewskiego oraz RPO prof. Ireną Lipowicz w sprawie umowy ACTA.

Prezydent jest zainteresowany, na ile regulacje zawarte w umowie handlowej ACTA będą miały wpływ na stan prawny obowiązujący w Polsce w tym zakresie, a także stoi na stanowisku, że należy z całą stanowczością i w jasny sposób oddzielić odpowiedzialność internautów, użytkowników internetu od odpowiedzialności firm, podmiotów, które zajmują się udostępnianiem w sieci poszczególnych materiałów  - zaznaczyła szefowa prezydenckiego biura prasowego.

Jak dodała, prezydent wciąż oczekuje na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich w tej sprawie. Według Trzaski-Wieczorek czwartkowe spotkanie u prezydenta było poświęcone dyskusji, podczas której padło szereg pytań, także pod adresem RPO. Rzeczywiście takiej jasnej, klarownej odpowiedzi pan prezydent dzisiaj od pani rzecznik nie uzyskał. Oczekuje na to stanowisko  - zaznaczyła.