Życiowe mądrości Hofmana: Normą jest to, co uważa ogół

2013-02-07 09:20 | Aktualizacja: 16:02
 Adam Hofman

Adam Hofman (Fot. MARCIN WZIONTEK / Newspix)

Rzecznik PiS w Radiu ZET ostro krytykował pomysł powołania Anny Grodzkiej na wicemarszałka Sejmu. "To byłoby złe dla polskiego wizerunku" – stwierdził i dodał, że choć wie o istnieniu zjawiska transseksualizmu, to nie zamierza "promować zachowań tego typu na fotel wicemarszałka".

reklama


- Wiem o niej tylko to, że była mężczyzną, a teraz jest kobietą - stwierdził Hofman.

Jego zdaniem transseksualizm nie jest normalnym zachowaniem. – Uważam, że normą jest to, co uważa ogół. Ogół jest normą, większość jest normą, a to nie jest normalne zachowanie. Zmiana płci nie jest normą. Normą jest normalne życie - mówił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Rozmówca Moniki Olejnik ostro skrytykował ustawę o transseksualizmie autorstwa Ruchu Palikota. - Nie dajmy sobie wmówić, że teraz wszyscy bądźmy normalni i namawiajmy dzieci od 13 roku życia, by za zgodą opiekunów prawnych mogły zmienić sobie fizycznie płeć. To jest totalny absurd i zabrnęliśmy w bardzo zły zaułek.

Monika Olejnik zapytała również o jego ocenę homoseksualizmu. - Nie jestem księdzem ani teologiem, żeby oceniać, co jest grzechem, a co nie. Mam znajomych, którzy są homoseksualistami, i nie mówię do nich "ty grzeszniku". To jest ich wybór, ale nie uważam, że państwo powinno wspierać te zachowania przez zrównanie ich z małżeństwami - mówił Hofman.

- Związek partnerski to nie jest małżeństwo. To jeszcze kawał drogi - odpowiedziała Monika Olejnik.

- Jak się zrobi pierwszy krok, to drugim jest uznanie tego za równoprawne z małżeństwem, a trzecim adopcja dzieci. Nie chcę iść tą drogą, bo ona na końcu ma coś, z czym ja się kardynalnie nie zgadzam - odpowiedział Hofman.

Dodał, że jego zdaniem ustawa regulująca sprawy z zakresu praw cywilnych nie jest potrzebna. - Wystarczy zwykła umowa cywilnoprawna i to nie jest kłopot. Nie widzę powodu, żeby mówić trzy tygodnie o związkach partnerskich. Czy Polska musi się tym zajmować? Bezrobocie, gospodarka. Gospodarka, bezrobocie. Powtarzajmy to jak mantrę, to jest dziś zadanie dla polityków - uciął dzisiejszy "Gość Radia ZET".reklama
Źródło: Radio ZET
Wypowiedzi: 46
 • ~JS2013-02-12 00:00

  Uważa, że normą jest to, co uważa ogół?

  Za Hitlera ogol uwazal, ze sa ludzie i podludzie. W Chinach Mao ogol robil, co wszyscy wiedza. W Rosji Stalina - tez wiadomo, jaka norma kierowal sie ogol.

  Czy ten kretyn Hofman zadnej ksiazki nigdy nie przeczytal i zadna wiedza nie skalala jego mozgu?

 • ~lulu2013-02-09 18:47

  jezeli jarek przegra nastepne podejscie to przydupasy bedo ******** na zbity pysk i beda blagac ziobro o wybaczenie zeby dostac sie znowu do koryta a moze usmiech do palikota bo ten bierze wszystko co ma nogi i glowe ,pozyjemy zobaczymy

 • ~nażelowana pacynka z wycieraczki prezia2013-02-07 20:58

  Wpada do Hoffmana koleś gej.
  Hoffman w szlafroczku z obślizłym uśmieszkiem (jak na zdjęciu powyżej) na pucołowatej gębie bełkocze zafrasowany : Och, już jesteś, a ja taki nieuczesany...

 • ~wigraszek2013-02-07 15:52

  No i co wy Adamie robicie gdy zostajecie sam na sam?

 • ~koneser2013-02-07 15:16

  Skoro "większość jest normą, ogół jest normą" księża katoliccy są nienormalni jako ideologicznie motywowani abstynenci seksualni.

  I proszę mi tu nie pisać, że księża cichaczem dają upust popędowi seksualnemu, bo takie sugestie są gorszące.

 • ~dziadzia462013-02-07 15:14

  a prezes zyje normalnie

 • ~wj 632013-02-07 13:57

  do fPiSdu bardzo mądre spostrzeżenie , popieram

 • ~hehe2013-02-07 13:34

  Przed wojną Tadeusz Boy - Żeleński (jako, że oprócz zajmowania się literaturą, był z wykształcenia lekarzem pediatrą) usiłował jeździć po polskich wsiach z odczytami na temat higieny, zapobiegania niechcianej ciąży, prawidłowej opieki nad dzieckiem... Wiecie kto najbardziej ostrzegał prosty wiejski lud przed tymi odczytami i wręcz je blokował? Ówcześni księża proboszczowie i biskupi. Krzyczeli, że słuchanie takich nauk jest grzechem śmiertelnym, a samego Boya - Żeleńskiego nazywali "antychrystem". Walczyli jak lwy, aby polski, wiejski lud żył w ciemnocie iście średniowiecznej. I to im zostało do dzisiaj. I ciemnoty niewiele mniej.

 • ~stop Partii2013-02-07 13:24

  Większość Polaków jest bezpartyjna - 99%. To jest normą! Ale dlaczego rządzi Partia? Partia bierze rząd, parlament, samorząd, posady - wszystko!
  Trzeba być członkiem, żeby sprzedać się Partii!

 • ~wiktor2013-02-07 12:40

  mądrze mówi Hoffmann. Przekonuję się do opozycji...


reklama

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Prognoza pogody i program TV