Pisała "umieram", teraz pisze "żyję". Sanitariuszka z Majdanu wróciła na Twittera

| Aktualizacja:
X

Po jej dramatycznym wpisie na Twitterze z całego świata popłynęły kondolencje. Dziś jednak Ołesia Żukowska, 21-letnia sanitariuszka postrzelona na Majdanie, znów pisze. "Żyję, dziękuję wszystkim za modlitwę" - taki twitt pojawił się na jej koncie.

Zdjęcie postrzelonej Ołesi Żukowskiej, młodej dziewczyny, która jako sanitariuszka udzielała pomocy rannym w czasie walk na Majdanie, obiegło internet. 21-latka szła, próbując zatrzymać krwotok na wysokości szyi. Wkrótce na jej profilu na Twitterze pojawił się wpis: Umieram.

Historia dziewczyny rozlała się po internecie, z całego świata płynęły kondolencje. Jednak powoli zaczęły przebijać się informacje o tym, że dziewczyna, choć ciężko ranna, przeżyła.

Ołesia Żukowska przeszła operację, przez pewien czas miała być podpięta do respiratora. Dziś napisała: Żyję. Dziękuję wszystkim za modlitwę. Jestem w szpitalu, mój stan jest stabilny.

INFORMACJE, RELACJE, OPINIE - CO SIĘ DZIEJE NA UKRAINIE? ZOBACZ RELACJĘ >>>

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes.
Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Udostępnij na Facebooku
    Powered by ContentStream
    • ~13 apostol
      2014-02-21 14:13
      Pan Buk to wszystko widzi i nawet nie pierdnie, jest mu to wszystko scheissegal !
      Wladza pochodzi od pana Buka i ci, ktorzy tego nie akceptuja - zostana zniszczeni !
    • ~DUMIN
      2014-02-21 14:35
      ZYJ dziewczyno dlugo i szczesliwie NIE przejmoj sie tymi niektorymi debilami ktorzy po chamsku pisza i sa z grupy twojego bandyty -- z lemingow..
    • ~Przepis na barszcz ukraiński
      2014-02-21 14:55
      Gdy nastanie w Ukrainie nowa władza - "umierająca sanitariuszka", "bohaterka Majdanu", "światowa gwiazda Internetu" zostanie powołana na stanowisko np. ministra zdrowia.
      Po czym, w okresie 3-4 następnych lat, będzie robiła to, co jej koleżanki/ koledzy ministrowie też robią i zawsze robili przez ostatnie 23 lata- BĘDZIE KRADŁA!!!
      Gdy ukradnie swoim rodakom kilkaset milionów USD - na Majdanie pojawią się następni protestanci i następne sanitariuszki...
    • ~kozik
      2014-02-21 14:01
      Chwała Panu Bogu. Żyj dziecko długo i szczęśliwie. Jesteś bohaterką..
    • ~Eugieniusz
      2014-02-21 13:55
      Piszecie takie bzdury że od dzisiaj koniec z czytaniem waszych informacji co za nieuki to redagują
    • ~kler tomordercy
      2014-02-21 13:48
      a to jakas nawieedzona skrzyzowanie katola z popem ciemniaczka dzieki modlitwom zyje
    • ~takie fakty
      2014-02-21 13:49
      I po co bylo dramatyzowac? Pomogla medicyna a nie "modlitwa" bowiem Bog nie nawidzi przemocy!!!
    • ~Mark Twain
      2014-02-21 15:10
      @~Przepis na barszcz ukrainski
      Prorocze slowa.
      Dokladnie tak bedzie.
      U nas juz to bylo.
    • ~Zgredek
      2014-02-21 15:21
      Może tak źle nie będzie. Może zatrzyma się na tym, co jej się uda uczciwie zarobić. Kto wie? I uczciwi są wśród nas. Inna rzecz, że nie rozstaje się mała z laptopem z którego twituje, kiedy się da i jak się da. Młodzi i szaleni i jeszcze do tego rozgrywki o lepsze jutro, dla pracy cwaniaków, ich interesują. Mam nadzieję, że nie jest to lans jakieś spryciary. Młodzi są teraz bardzo agresywni i bezlitośni w ocenie innych. Siebie oczywiście nie widzą.
    • ~orzeszeq
      2014-02-21 18:34
      Boże ilu tu debili pisze. Żenada.