Pisała "umieram", teraz pisze "żyję". Sanitariuszka z Majdanu wróciła na Twittera

Magdalena Birecka | 2014-02-21 13:11 | Aktualizacja: 13:14
Olesia Żukowska

Olesia Żukowska / Twitter)

Po jej dramatycznym wpisie na Twitterze z całego świata popłynęły kondolencje. Dziś jednak Ołesia Żukowska, 21-letnia sanitariuszka postrzelona na Majdanie, znów pisze. "Żyję, dziękuję wszystkim za modlitwę" - taki twitt pojawił się na jej koncie.




Zdjęcie postrzelonej Ołesi Żukowskiej, młodej dziewczyny, która jako sanitariuszka udzielała pomocy rannym w czasie walk na Majdanie, obiegło internet. 21-latka szła, próbując zatrzymać krwotok na wysokości szyi. Wkrótce na jej profilu na Twitterze pojawił się wpis: Umieram.

Historia dziewczyny rozlała się po internecie, z całego świata płynęły kondolencje. Jednak powoli zaczęły przebijać się informacje o tym, że dziewczyna, choć ciężko ranna, przeżyła.

Ołesia Żukowska przeszła operację, przez pewien czas miała być podpięta do respiratora. Dziś napisała: Żyję. Dziękuję wszystkim za modlitwę. Jestem w szpitalu, mój stan jest stabilny.

INFORMACJE, RELACJE, OPINIE - CO SIĘ DZIEJE NA UKRAINIE? ZOBACZ RELACJĘ >>>






Magdalena Birecka

Autorem tekstu jest

Magdalena Birecka

Źródło: dziennik.pl
Wypowiedzi: 17
  • ~oświecony2014-02-22 14:24

    Na zdjęciu widać że jedną ręką tamuje sobie krew ale w drugiej trzyma telefon by w każdej chwili móc wysłać news na twittera.Gdybym ja był ranny nie obchodził by mnie żaden twitter,tamował bym krew dwoma rękoma.

  • ~Naparstek2014-02-22 09:08

    Były na Majdanie ofiary śmiertelne, ale chyba przedstwiano bardziej dramatycznie, aby efekt był bardziej skuteczny. - Dziwię się, że tak mało rannych chciało przyjechać leczyć się do Polski

  • ~aPO2014-02-22 02:16

    wczoraj,dzisiaj a co napisze jutro ? może jestem ministrą u Kłyczki,albo posiołką u Ciasnyboka a ?

  • ~orzeszeq2014-02-21 18:34

    Boże ilu tu debili pisze. Żenada.

  • ~tutejszy2014-02-21 17:35

    jest na Majdanie nowy tj. ich Wałęsa na imie mu ANDRYJ tak przynajmniej tytułują go polskie pismaki i ci co czytają z przygotowanej kartki tv info .Z JAKIEGO ON JEST RODU CZY ABY SZLACHECKIEGO

  • ~arab2014-02-21 17:12

    Cud+ lans

  • ~sam2014-02-21 17:05

    Tak sie robi mafijna propagande. To idiotka na uslugach globmafii.

  • ~iwan2014-02-21 15:53

    A samoopatrunków pierwej pomoszczi nie miała ha ? Wot sanitariuszka !

  • ~Zgredek2014-02-21 15:21

    Może tak źle nie będzie. Może zatrzyma się na tym, co jej się uda uczciwie zarobić. Kto wie? I uczciwi są wśród nas. Inna rzecz, że nie rozstaje się mała z laptopem z którego twituje, kiedy się da i jak się da. Młodzi i szaleni i jeszcze do tego rozgrywki o lepsze jutro, dla pracy cwaniaków, ich interesują. Mam nadzieję, że nie jest to lans jakieś spryciary. Młodzi są teraz bardzo agresywni i bezlitośni w ocenie innych. Siebie oczywiście nie widzą.

  • ~Mark Twain2014-02-21 15:10

    @~Przepis na barszcz ukrainski
    Prorocze slowa.
    Dokladnie tak bedzie.
    U nas juz to bylo.