• 31
  40
  Porażka proceduralna w wyborach samorządowych oznacza duże zagrożenie dla funduszy unijnych. Za rok większość samorządów będzie w apogeum wydawania środków europejskich. Jeśli doprowadzimy do wątpliwości odnośnie statusu samorządów, Unia Europejska może zakwestionować jakość, celowość i prawidłowość wydawania pieniędzy - ostrzega w rozmowie z dziennik.pl Krzysztof Paszyk, sekretarz klubu parlamentarnego PSL, członek sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
 • Joanna Mucha
  50
  144
  Im bardziej ordynacja wyborcza będzie wymuszała na nas współpracę, tym pewniejsze jest to, że będziemy współpracować. Powiem więcej, to działa na naszą korzyść. Byłam jedną z pierwszych osób, które mówiły o konieczności współpracy w wyborach samorządowych, więc fakt, że zostaliśmy do tego zmuszeni, nawet mnie w pewien sposób cieszy - mówi Joanna Mucha, pytana przez nas o współpracę Platformy Obywatelskiej z Nowoczesną.
 • Akta
  1
  Musieli złożyć ponad 3 i pół tysiąca odpisów protestu wyborczego, bo zażądał tego sąd. Maciej Białecki z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, któremu nie podobał się sposób przeprowadzenia głosowania na władze lokalne, został wezwany przez sąd do uzupełnienia wniosku o dodatkowe kopie. Maciej Białecki uważał, że chodziło o to, by go zniechęcić do złożenia protestu.
 • Europarlament
  32
  12
  Około 3 milionów głosów nieważnych, różnice między sondażami exit-poll , a wynikami wyborów, represje wobec dziennikarzy. O takich nieprawidłowościach podczas tegorocznych wyborów samorządowych w Polsce mówią uczestnicy wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości.
 • Głosowanie - zdjęcie ilustracyjne
  8
  Były prezydent Tarnowa, oskarżony o korupcje Ryszard Ścigała, został miejskim radnym. W rozmowie z Radiem Kraków mówi, że zrezygnował z ponownego kandydowania na to stanowisko przez swoją skomplikowaną sytuację prawną. Nawet po ewentualnym wyborze, pozostawałby prezydentem zawieszonym w obowiązkach, a miastem rządziłby komisarz.
 • Jarosław Kaczyński
  96
  14
  Reakcja PO na oskarżenia o sfałszowanie wyborów samorządowych. Platforma Obywatelska szykuje pozwy cywilne przeciwko politykom prawicy, którzy otwarcie o tym mówili. Chodzi między innymi o Witolda Waszczykowskiego z PiS i lidera Polski Razem Jarosława Gowina.
 • Wybory w Radomiu
  15
  4
  Bo kart wydanych było mniej, niż tych policzonych; bo w komisji zasiadał krewny kandydata; bo na kartach wyborczych byli kandydaci z innego okręgu, bo urna wyglądała jak śmietnik... W całej Polsce do sądów okręgowych wpłynęło niemal 1,5 tys. protestów wyborczych - podaje Polska Agencja Praowa. 
 • Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki i członek PKW Włodzimierz Ryms
  1
  Pełniącą obowiązki szefa Krajowego Biura Wyborczego została Beata Tokaj z PKW. Jednocześnie odwołano odpowiedzialnego za system informatyczny w Państwowej Komisji Wyborczej.
 • PKW
  5
  Po wyborach samorządowych prawie wszyscy członkowie PKW podali się do dymisji. To oznacza poważny problem - najbliższe wybory już na wiosnę, a nowych członków komisji nie ma. Do tego wielu sędziów nie chce podkładać głowy pod topór
 • Jarosław Kaczyński
  1
  Jarosław Kaczyński jest zadowolony z wyników drugiej tury wyborów samorządowych. Lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom, że poparcie dla kandydatów PiS pozwala mu patrzeć optymistycznie na perspektywę wyborów prezydenckich.
 • PKW
  1
  Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów samorządowych i zgodnie z zapowiedzią prawie w całości podała się do dymisji. Jedynie powołany niedawno Wiesław Kozielewicz pozostanie na swoim stanowisku. To rodzi obawy, czy nowy skład PKW zdąży się ukonstytuować przed uzupełniającymi wyborami do Senatu, które odbędą się w styczniu na Śląsku.
 • Państwowa Komisja Wyborcza
  1
  Państwowa Komisja Wyborcza kończy pracę w obecnym składzie. Po zamieszaniu z liczeniem głosów jej członkowie podali się do dymisji. Jak tłumaczył szef ustępującego składu Komisji, jej sędziowie postanowili ustąpić w celu "ochrony ustroju organów wyborczych, autorytetu PKW oraz godności sędziowskiej i osobistej
 • Jak zrobić śledzie pod pierzynką. Idealne na Święta! [PRZEPIS]

 • Monika Zamachowska

  "Alimenty to nie prezenty". Internauci krytykują Zamachowską: Więcej klasy, Pani Moniko

 • Daniela Hantuchova

  Obiektyw aparatu ją kocha... Piękna słowacka tenisistka Daniela Hantuchova w kalendarzu dla fanów

Zobacz więcej