• Europarlament
  32
  12
  Około 3 milionów głosów nieważnych, różnice między sondażami exit-poll , a wynikami wyborów, represje wobec dziennikarzy. O takich nieprawidłowościach podczas tegorocznych wyborów samorządowych w Polsce mówią uczestnicy wysłuchania publicznego w Parlamencie Europejskim. Spotkanie zostało zorganizowane przez grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do której należą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości.
 • Głosowanie - zdjęcie ilustracyjne
  8
  11
  Były prezydent Tarnowa, oskarżony o korupcje Ryszard Ścigała, został miejskim radnym. W rozmowie z Radiem Kraków mówi, że zrezygnował z ponownego kandydowania na to stanowisko przez swoją skomplikowaną sytuację prawną. Nawet po ewentualnym wyborze, pozostawałby prezydentem zawieszonym w obowiązkach, a miastem rządziłby komisarz.
 • Jarosław Kaczyński
  96
  14
  Reakcja PO na oskarżenia o sfałszowanie wyborów samorządowych. Platforma Obywatelska szykuje pozwy cywilne przeciwko politykom prawicy, którzy otwarcie o tym mówili. Chodzi między innymi o Witolda Waszczykowskiego z PiS i lidera Polski Razem Jarosława Gowina.
 • Wybory w Radomiu
  15
  4
  Bo kart wydanych było mniej, niż tych policzonych; bo w komisji zasiadał krewny kandydata; bo na kartach wyborczych byli kandydaci z innego okręgu, bo urna wyglądała jak śmietnik... W całej Polsce do sądów okręgowych wpłynęło niemal 1,5 tys. protestów wyborczych - podaje Polska Agencja Praowa. 
 • Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki i członek PKW Włodzimierz Ryms
  1
  Pełniącą obowiązki szefa Krajowego Biura Wyborczego została Beata Tokaj z PKW. Jednocześnie odwołano odpowiedzialnego za system informatyczny w Państwowej Komisji Wyborczej.
 • PKW
  5
  Po wyborach samorządowych prawie wszyscy członkowie PKW podali się do dymisji. To oznacza poważny problem - najbliższe wybory już na wiosnę, a nowych członków komisji nie ma. Do tego wielu sędziów nie chce podkładać głowy pod topór
 • Jarosław Kaczyński
  1
  Jarosław Kaczyński jest zadowolony z wyników drugiej tury wyborów samorządowych. Lider Prawa i Sprawiedliwości powiedział dziennikarzom, że poparcie dla kandydatów PiS pozwala mu patrzeć optymistycznie na perspektywę wyborów prezydenckich.
 • PKW
  1
  Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki wyborów samorządowych i zgodnie z zapowiedzią prawie w całości podała się do dymisji. Jedynie powołany niedawno Wiesław Kozielewicz pozostanie na swoim stanowisku. To rodzi obawy, czy nowy skład PKW zdąży się ukonstytuować przed uzupełniającymi wyborami do Senatu, które odbędą się w styczniu na Śląsku.
 • Państwowa Komisja Wyborcza
  1
  Państwowa Komisja Wyborcza kończy pracę w obecnym składzie. Po zamieszaniu z liczeniem głosów jej członkowie podali się do dymisji. Jak tłumaczył szef ustępującego składu Komisji, jej sędziowie postanowili ustąpić w celu "ochrony ustroju organów wyborczych, autorytetu PKW oraz godności sędziowskiej i osobistej
 • Konferencja PKW
  2
  Jeszcze dziś niemal cała PKW podaje się do dymisji. Zgodnie z zapowiedzią, po ogłoszeniu oficjalnych wyników drugiej tury wyborów 7 członków PKW składa rezygnację. Swoją dymisje na ręce prezydenta złożył już Stefan Jaworski przewodniczący PKW.
 • Robert Biedroń
  102
  6
  "Rewolucja na polskiej prowincji", "fenomen", "złamanie tabu" - tak niemiecka i austriacka prasa komentuje wybór pierwszego otwarcie homoseksualnego polityka na prezydenta w "konserwatywnym kraju Europy Wschodniej", jak określa Polskę.
 • Nagranie w studiu telewizyjnym
  49
  1
  Po jednej stronie Piotr Kaśko, po drugiej - Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski i Janusz Wojciechowski z Prawa i Sprawiedliwości. Do starcia dochodzi na antenie TVP Info. Tematem wstępne wyniki wyborów samorządowych.
 • Facebook

  Zgodziłeś się bez czytania? Oto, co Facebook przemyca w nowych regulaminach

 • Agnieszka Szulim w "Azja Express"

  Znamy uczestników 3. edycji "Azja Express". Niektóre nazwiska to prawdziwe zaskoczenie

 • Donald Tusk na zdjęciu z dzieciństwa

  Morza szum, ptaków śpiew... Bardzo znany polski polityk pokazał zdjęcie z dzieciństwa

Zobacz więcej