Film z katastrofy smoleńskiej przebadany w Niemczech. Są nowe fakty?

X

Amatorski film z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M został przebadany w Niemczech. Jak podaje "Nasz Dziennik", eksperci wskazują, w którym miejscu na nagraniu słychać strzały z broni palnej. Ale to nie koniec rewelacji - przyznaje Antoni Macierewicz, szef sejmowego zespołu badającego okoliczności katastrofy.

Film nakręcony kamerą w telefonie komórkowym, który pojawił się w internecie niedługo po katastrofie smoleńskiej budził wiele kontrowersji. Autorowi nagrania udało się podejść do wraku, przy którym jeszcze nie było służb ratowniczych.

Na nagraniu widać rozrzucone szczątki maszyny, a także słychać krzyki, komentarze autora oraz odgłosy przypominające huk wystrzałów z broni palnej.

Dotąd film na zlecenie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie badała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji. Trzecią analizę zlecił Zespół Parlamentarny do spraw Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku.

Otrzymaliśmy opinię i zapoznajemy się z nią. Porównujemy ją z informacjami, jakie dotąd zostały podane do wiadomości publicznej w tej sprawie - mówi Antoni Macierewicz, poseł PiS, szef Zespołu. Jak ustalił "Nasz Dziennik", z najnowszej analizy wynika, że w czterech przypadkach można mówić o odgłosach, które nie budzą wątpliwości, że są to strzały z broni palnej.

Macierewicz zdradził, iż analizę przeprowadzono w Niemczech. Analiza jest bardzo szczegółowa i zawiera informacje, których nie uwzględniły ekspertyzy ABW i CLK. Z tego względu zanim przedstawimy nasze wnioski opinii publicznej, musimy bliżej się przyjrzeć temu materiałowi. Obecnie zestawiamy te wszystkie informacje i myślę, że wkrótce przedstawimy nasze wnioski - dodał parlamentarzysta.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Nasz Dziennik
  Powered by ContentStream
  • ~monika
   2012-02-29 12:00
   Nie trzeba być ekspertem, żeby poznać wystrzały z bro ni palnej. Nie jestem ekspertem, ale wyrażnie słyszałam strzały.
  • ~POkgbwsi
   2012-02-29 12:00
   Terorysci zamachowcy musza byc srogo ukarani. Komorowski tusk ktorzy oddali sledztwo smolenskie putinowi i ZGODZILI SIE NA SZKALOWANIE HANBIENIE WOJSKA POLSKIEGO W SWIECIE sa niegodni piastowania urzedu prezydenta i premiera. Polska nie jest wlasnoscia tych dwoch panow. Ich rzady zmierzaja ku upadkowi i wtedy zostana ukarani za ZDRADE POLSKI
  • ~stary szofer
   2012-02-29 11:58
   WSI-oki rozgrzane na maksa :-)))
  • ~życzliwy
   2012-02-29 11:56
   Radzę zwrócić uwagę na lewy, górny fragment kadru 13 sekundy filmu. Moja sąsiadka dostrzegła tam Komorowskiego z dymiącą dubeltówką, a w 29 sekundzie w tym samym górnym, lewym rogu sąsiad dostrzegł Tuska z rozpylaczem mgły!
  • ~fPiSdu !
   2012-02-29 12:05
   podobno do pisowskiego śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej włączeni zostali również: kapitan Borewicz, agent J-23, porucznik Sowa, komisarz Zawada.
   Antoni Maciorewicz donosi, że teraz dopiero śledztwo ruszyło z kopyta (Icha, cha) a nowi śledczy dokonali już epokowych odkryć.
   PS: podobno Antek jest również w trakcie zaawansowanych rozmowów z prowadzącymi takie programy jak "997", "teleranek", "niewidzialna ręka to także ty".
   Miś Uszatek, Reksio oraz Bolek stanowczo odmówili Antkowi a Lolek jeszcze się waha ...
  • ~wcipski
   2012-02-29 12:05
   Pożaru dużego nie było,ciała nie były spalone,to dlaczego broń miała sama strzelać. Dlaczego broń ;Borowców"jest jeszcze w F.R,?!!
  • ~ukrapol
   2012-02-29 12:12
   samolot rozbil sie bo pan maciarewicz rozpiepszyl sluzby specjalne, a panowie
   prezydent kaczynski, posel karski ,sp. posel gosiewski,szczyglo,wpiepszali sie
   do spraw na ktorych sie nie znali.
   ta atmosfera sprzyjala rozluznieniu dyscypliny w wojsku ,nerwowosci i niepewnosci w podejmowaniu decyzji.
   oczywiscie winne sa tez obecne struktury panstwa .
   na winie rosjan nie znam sie.
  • ~Ja
   2012-02-29 12:07
   Gdzie jest prawda?
   Strzały jest slychać !
  • ~pepe.
   2012-02-29 12:06
   ~Ernest~ jak zes ciemny tak i glupi..
  • ~fPiSdu !
   2012-02-29 11:56
   kiedy maciorewicz sam sobie palnie w łeb ?
   Boże !
   zabierz już Antka,
   oddaj np. Riedla !
   bo to był git gość !
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.