Film z katastrofy smoleńskiej przebadany w Niemczech. Są nowe fakty?

X

Amatorski film z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M został przebadany w Niemczech. Jak podaje "Nasz Dziennik", eksperci wskazują, w którym miejscu na nagraniu słychać strzały z broni palnej. Ale to nie koniec rewelacji - przyznaje Antoni Macierewicz, szef sejmowego zespołu badającego okoliczności katastrofy.

Film nakręcony kamerą w telefonie komórkowym, który pojawił się w internecie niedługo po katastrofie smoleńskiej budził wiele kontrowersji. Autorowi nagrania udało się podejść do wraku, przy którym jeszcze nie było służb ratowniczych.

Na nagraniu widać rozrzucone szczątki maszyny, a także słychać krzyki, komentarze autora oraz odgłosy przypominające huk wystrzałów z broni palnej.

Dotąd film na zlecenie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie badała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji. Trzecią analizę zlecił Zespół Parlamentarny do spraw Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku.

Otrzymaliśmy opinię i zapoznajemy się z nią. Porównujemy ją z informacjami, jakie dotąd zostały podane do wiadomości publicznej w tej sprawie - mówi Antoni Macierewicz, poseł PiS, szef Zespołu. Jak ustalił "Nasz Dziennik", z najnowszej analizy wynika, że w czterech przypadkach można mówić o odgłosach, które nie budzą wątpliwości, że są to strzały z broni palnej.

Macierewicz zdradził, iż analizę przeprowadzono w Niemczech. Analiza jest bardzo szczegółowa i zawiera informacje, których nie uwzględniły ekspertyzy ABW i CLK. Z tego względu zanim przedstawimy nasze wnioski opinii publicznej, musimy bliżej się przyjrzeć temu materiałowi. Obecnie zestawiamy te wszystkie informacje i myślę, że wkrótce przedstawimy nasze wnioski - dodał parlamentarzysta.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: Nasz Dziennik
  • ~monika
   2012-02-29 12:00
   Nie trzeba być ekspertem, żeby poznać wystrzały z bro ni palnej. Nie jestem ekspertem, ale wyrażnie słyszałam strzały.
  • ~POkgbwsi
   2012-02-29 12:00
   Terorysci zamachowcy musza byc srogo ukarani. Komorowski tusk ktorzy oddali sledztwo smolenskie putinowi i ZGODZILI SIE NA SZKALOWANIE HANBIENIE WOJSKA POLSKIEGO W SWIECIE sa niegodni piastowania urzedu prezydenta i premiera. Polska nie jest wlasnoscia tych dwoch panow. Ich rzady zmierzaja ku upadkowi i wtedy zostana ukarani za ZDRADE POLSKI
  • ~stary szofer
   2012-02-29 11:58
   WSI-oki rozgrzane na maksa :-)))
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.