Film z katastrofy smoleńskiej przebadany w Niemczech. Są nowe fakty?

2012-02-29 09:38 | Aktualizacja: 09:38
 Wrak samolotu Tu-154

Wrak samolotu Tu-154 (Fot. MAK / MAK)

Amatorski film z miejsca katastrofy samolotu Tu-154M został przebadany w Niemczech. Jak podaje "Nasz Dziennik", eksperci wskazują, w którym miejscu na nagraniu słychać strzały z broni palnej. Ale to nie koniec rewelacji - przyznaje Antoni Macierewicz, szef sejmowego zespołu badającego okoliczności katastrofy.




Film nakręcony kamerą w telefonie komórkowym, który pojawił się w internecie niedługo po katastrofie smoleńskiej budził wiele kontrowersji. Autorowi nagrania udało się podejść do wraku, przy którym jeszcze nie było służb ratowniczych.

Na nagraniu widać rozrzucone szczątki maszyny, a także słychać krzyki, komentarze autora oraz odgłosy przypominające huk wystrzałów z broni palnej.

Dotąd film na zlecenie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie badała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Głównej Policji. Trzecią analizę zlecił Zespół Parlamentarny do spraw Zbadania Przyczyn Katastrofy Tu-154M z 10 kwietnia 2010 roku.

Otrzymaliśmy opinię i zapoznajemy się z nią. Porównujemy ją z informacjami, jakie dotąd zostały podane do wiadomości publicznej w tej sprawie - mówi Antoni Macierewicz, poseł PiS, szef Zespołu. Jak ustalił "Nasz Dziennik", z najnowszej analizy wynika, że w czterech przypadkach można mówić o odgłosach, które nie budzą wątpliwości, że są to strzały z broni palnej.

Macierewicz zdradził, iż analizę przeprowadzono w Niemczech. Analiza jest bardzo szczegółowa i zawiera informacje, których nie uwzględniły ekspertyzy ABW i CLK. Z tego względu zanim przedstawimy nasze wnioski opinii publicznej, musimy bliżej się przyjrzeć temu materiałowi. Obecnie zestawiamy te wszystkie informacje i myślę, że wkrótce przedstawimy nasze wnioski - dodał parlamentarzysta.






Źródło: Nasz Dziennik
Wypowiedzi: 173
1 2 3 4 ... 18 starsze
  • ~PL2013-08-06 23:49

    widze ze same czerwone sk...ny sie tu wypowiadaja...reszte bez komentarza...cale szczescie,ze tych idiotow coraz mniej w Polsce , a inteligencja polska sie przebija.

  • ~Marian2013-01-27 18:10

    Macierewicz czy ty jesteś polakiem wstydu nie masz ? Jeśli głupoty GADASZ to w swoim imieniu bo w moim sobie nie życzę.

  • ~zenek2012-10-26 19:07

    Wojny nie wypowiemy ale prawde poznać chcemy, bo wtym zamachu,była
    współpraca.Jeszcze pan Putin dla Donallda dobrze otpłaci .
    Rosyjanie dobrze płacą a jeszcze nadpłacają.JESZCZ WIELKIE SZCZĘŚCIE
    CZEKA DONALDA.On natym wyjdzie jak na mydle, z poślizgiem.

  • ~Maryjan2012-07-25 17:32

    Mam nadzieje ze nie miesza w tym mecenas Hambura i jego obwiesie.

  • ~niecierpliwy2012-07-21 19:30

    Po co te dochodzenia.Tusk i Komorowski przyznajcie się do zaplanowanego przez was zamachu i wykonanemu przez bande Putina i bedzie po sprawie.

  • ~Obserwator (Can.)2012-05-31 20:44

    Polacy w Polsce,
    sami przy kazdych wyborach wybieracie sobie te postsowieckie bolszewickie PO-Bydlo, a potem wyjecie, ze wam sie to panstewko nad Wisla pierdo.. .Jestescie jak dzieci schozofrenika-kompletne rozdwojenie jazni. Niestety jest to genetycznie uwarunkowane, nastepny wasz pomiot bedzie tez wybierac PO-Bolszewikow albo ich zmutowane PO-klony!

  • ~wan2012-05-30 18:12

    Bardzo dobrze , że film był wysłany do Niemiec z powodu, że nie było międzynarodowej komisji d/s /katastrofy smoleńskiej przecież tam też byli nie tylko Polacy.Gdy komentowałam, że był sabotaż to od razu zginął komentarz.Teraz po czorta zacierają Rosjanie ślady i przed wydaniem wraka go pielęgnują :myją, malują - czy to nic nie znaczy ?

  • ~wróbel2012-04-30 08:56

    Zacznij samodzielnie logicznie myśleć i wyciągać wnioski ze zdażeń.Odpowiedz sobie na pytanie. Komu zawsze zależy na zacieraniu śladów zbrodni i niszczeniu jej dowodów? Nie powtarzaj tekstów osób wrogo nastawionych do państwa polskiego z różnych powodów .Ucz się historii Polski, tej prawdziwej a nie zmanipulowanej przez komunistów i im oddanych autorów.

  • ~staszek2012-04-28 19:51

    Języka Polskiego nauczyłeś się ale rozum ubecki został i dalej
    wasalem radzieckim zostałeś. Tylko plugastwa potrafisz wypowiadać, to
    wspatku po ZSRR otrzymałeś.

  • ~unia2012-04-28 01:31

    szkoda tylko ze to tusek nie polecial tym samolotem.Polska by byla uratowana

1 2 3 4 ... 18 starsze