Reklama

Na wieść o śmierci Terry’ego Wogana premier David Cameron oświadczył: Straciliśmy ogromny talent, a dyrektor generalny BBC, Tony Hall powiedział: Terry był prawdziwym narodowym skarbem.

Terry Wogan pochodził jednak z Irlandii i tam rozpoczął 50 lat temu karierę w mediach, choć - jak sam mówił - wychował się na radiu brytyjskim i był bardziej "zachodnim Brytyjczykiem" niż Irlandczykiem. Od 1969 roku był głosem i twarzą BBC.

W latach 80. i 90. Terry Wogan prowadził 3 razy w tygodniu telewizyjny program, potem wrócił do radia i co rano przez 15 lat budził słuchaczy Programu 2 BBC. Poczucie humoru, swoboda wypowiedzi i umiejętność nawiązania osobistego kontaktu z każdym gościem i z milionami telewidzów sprawiły, że Terry Wogan był prezenterem 37 kolejnych konkursów Eurowizji, czy wielkiej dorocznej akcji charytatywnej „Children in Need”.

Reklama

BBC pożegnało się z nim jego własnym nagraniem radiowym, w którym zwracał się do każdego ze swych słuchaczy: Będzie mi cię brakować. Dziękuje, że jesteś moim przyjacielem.

Reklama