"Ruch Autonomii Śląska, czyli separatyści idą po bandzie. Na stronie internetowej RAŚ Opole wisiało długi czas zdjęcie z młodym człowiekiem na tle tablicy z napisem w języku niemieckim <Zum Gedenken den Gefalen>, co oznacza <pamięci poległych> a nad tym niemiecki żelazny krzyż 1939- 1945. Obok flagi zdjęcia Śląska i ... Niemiec" - pisze europoseł PiS.

Reklama

Czarnecki przypomina, że "fotka była eksponowana jeszcze kilka dni temu". Zniknęła ze strony po audycji w radiowej "Trójce". "Kuba Strzyczkowski w rozmowie z liderem autonomistów Jerzym Gorzelikiem zacytował mail od portalu narodowcy.net, w którym poinformowano o tej skandalicznej fotografii..." - pisze europoseł PiS.

"To pokazuje z jednej strony jak bardzo aroganccy i bezczelni są śląscy separatyści, a z drugiej jak ważną, pozytywną rolę mogą odgrywać polskie media, jeśli tylko będą chciały i potrafiły przeciwstawić się takim bezeceństwom, takiemu obrażaniu pamięci Polaków poległych z rąk Niemców podczas II wojny światowej. Trzeba tylko chcieć i móc, aby postawić tamę temu proniemieckiemu tupetowi" - grzmi na blogu Ryszard Czarnecki.