Dla mnie pokazywanie Macierewicza, Kaczyńskiego i tych nieuków z Ameryki, że samolot się rozpadł, jakieś wykresy, to jest kompromitacja - stwierdził Niesiołowski w TVN24. W ten sposób skomentował konferencję zespołu Macierewicza podczas której łączono się z ekspertami z USA, prof. Kazimierzem Nowaczykiem i prof. Wiesławem Biniendą.

Reklama

Żałosne. Oni nie potrafią na podstawowe pytania odpowiedzieć - dodał poseł PO.

Jego zdaniem profesorowie z USA uprawiają teorię samorództwa.

Wystawiłem mięso za okno i muchy się zleciały - przedstawił obrazowo Niesiołowski.

>>>Brzoza nie strąciła samolotu? Dowody ekspertów Macierewicza

Reklama

Niech ci profesorowie z Ameryki odpowiedzą, to jaka była ta katastrofa? Jeśli samolot rozpadł się, to była bomba tak? Tusk zamordował? -pytał Niesiołowski i dodał: Postawili bzdurne tezy.

Jego zdaniem odpowiedzi związanych z katastrofą smoleńską udzieliła już komisja Millera. A co poseł na to, że jednak pomylono się w sprawie gen. Andrzeja Błasika? Każdy może się mylić - uważa poseł PO. Ktoś zakwestionował zapisy fonograficzne i co z tego wynika? - spytał poseł i dodał, że niewiele.

Jego zdaniem działania PiS i zespołu Macierewicza to jest cynizm. Żeby to jeszcze było dążenie do prawdy, ale to jest dążenie do władzy - grzmiał Niesiołowski w TVN24. Raport Macierewicza jest tak głupi, że nawet nie zasługuje na uwagę - ocenił poseł Platformy.