Poszło o ostatnie słowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Ten uczestnicząc na Jasnej Górze w Kongresie Katolików przekonywał, że pomysł wychowania seksualnego dzieci w szkole, to jest jakiś akt szaleństwa. Był przy tym zdania, że wychowanie w tej dziedzinie jest potrzebne, ale może dotyczyć osób znacznie starszych, a nie czteroletnich dzieci.

Reklama

- Jarosław Kaczyński wkroczył na niebezpieczną drogę fundamentalizmu religijnego - zauważa w rozmowie z Onet.pl Wanda Nowicka, wicemarszałek Sejmu. I przekonuje, że - jej zdaniem - to cyniczna gra obliczona na przypodobanie się Kościołowi przed startem kampanii wyborczej.

Na tym jednak Wanda Nowicka nie poprzestaje.

- Trudno mi polemizować z tezami, w których poziom absurdu sięgnął zenitu. Stopień oderwania Jarosława Kaczyńskiego od rzeczywistości i realnych ludzi jest niewiarygodny i wciąż postępuje - mówi także.

Jak podkreśla przy tym wicemarszałek Sejmu taka sytuacja może doprowadzić w efekcie do narastania konfliktu światopoglądowego, który nikomu nie służy, tylko oszalałym politykom.

Nowicka sama opowiada się za wprowadzeniem edukacji seksualnej. Ta - jej zdaniem - powinna być jednak dostosowana do wieku dzieci.