Szef polskiej dyplomacji jest w Brukseli na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów NATO. W rozmowie z polskimi dziennikarzami Sikorski powiedział, że w Polsce nikt nie stoi ponad prawem - ani politycy, ani przedsiębiorcy ani dziennikarze.

Reklama

Nikomu nie uda się zatrzymać polskiego rządu w walce o polskie interesy gospodarcze - mówił.

Jak dodał, nikt w Polsce nie jest ponad prawem - ani my politycy, ani przedsiębiorcy ani dziennikarze. Demokracja w Polsce polega na tym, że rząd polski powołuje naród i Sejm, a nie jacyś przestępcy, czy to krajowi czy zagraniczni - powiedział Sikorski.

Wśród ujawnionych przez tygodnik "Wprost" podsłuchanych rozmów jest m.in. rozmowa Radosława Sikorskiego z byłym szefem resortu finansów Jackiem Rostowskim. Sikorski w ostrych słowach krytykuje sojusz polsko-amerykański.

Czytaj więcej: Szczegóły rozmowy Sikorskiego z Rostowskim. "Można zaj... PiS">>>>

Śledczy starają się ustalić, kto nagrał publikowane przez "Wprost" rozmowy. W tej sprawie zatrzymano już co najmniej dwie osoby. Według mediów, jest wśród nich jeden z najbogatszych polskich biznesmenów Marek F., który ma udziały w firmie Składy Węgla.

Wyborcza.pl twierdzi, że Marek F. mógł czuć się pokrzywdzony przez rząd, bo kilka tygodni temu działania prokuratury doprowadziły do zatrzymań w Składach Węgla i całkowicie sparaliżowały ich działalność.