Zemsta, wojna, nienawiść - w takiej Polsce możesz obudzić się już niedługo... Oni tylko czekają, żeby wykorzystać Polaków do realizacji swoich chorych wizji - czytamy w poście ze zdjęciem przyszłego gabinetu z Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Reklama

Prezes PiS został przedstawiony, jako premier i "minister zemsty narodowej". Podlegają mu dwaj wicepremierzy - Antoni Macierewicz i Janusz Korwin-Mikke. Pierwszy jest "ministrem wojny z Rosją i Smoleńska" drugi szefem resortu "upokarzania kobiet i rujnowania gospodarki.

W tym satyrycznym gabinecie cieni znalazło się jeszcze miejsce dla Krystyny Pawłowicz - minister "homofobii i walki z gender" oraz Bogdana Chazana, który stoi na czele resortu "zdrowia katolickiego i ścigania in vitro".

Ministrem "technicznym ds. paprotek i okłamywania Polaków" został zaś Piotr Gliński.

Żart moderatorów profilu partii rządzącej wywołał gorącą dyskusję na Facebooku:

To jest jakiś słaby kwejk, czy strona partii rządzącej? Abstrahując od ludzi umieszczonych na grafice, ten poziom dysputy politycznej sięgnął dna i zaczyna wbijać się w muliste dno. Brak słów - pisze Jakub Krzysztof Sikora

Wtóruje mu Bartosz Dąbrowski: Czy to na poważnie jest oficjalny profil największej w Polsce partii politycznej?

Strategia straszenia PiS-em w partii Donalda Tuska znana jest od dawna, ma pomoc w mobilizacji niezdecydowanych. Z ostatnich sondaży wynika, że ta grupa rośnie i mogłaby być potężną siłą polityczną. Wątpliwe jest jednak, aby zgrane hasła kogokolwiek przekonały.