OPZZ organizuje jutro wielkie spotkanie lewicy. Związkowcy zaprosili do swojej siedziby w Warszawie ponad 20 partii i ruchów lewicowych. Jak podkreśla w rozmowie z IAR wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski, chodzi o zainicjowanie powstania jednej wspólnej listy w wyborach parlamentarnych. Dodaje, że związkowcom zależy na tym, by Polska stała się krajem bardziej sprawiedliwym i by pracownicy uzyskiwali większy udział w dochodzie narodowym.

Reklama

Według Andrzeja Radzikowskiego podstawowym hasłem lewicy powinien być rozwój gospodarczy Polski i tworzenie nowych dobrych miejsc pracy. Ograniczone powinny być tzw. umowy śmieciowe a płace podwyższane. Andrzej Radzikowski podkreśla, że w Polsce w ostatnich dziesięciu latach wydajność pracy wyprzedza wzrost wynagrodzeń, co hamuje rozwój gospodarczy kraju, gdyż jest mniejsze zapotrzebowanie na towary i usługi.

Do zaproszeń wysłanych lewicowym partiom i ruchom OPZZ dołączyło dokument "Godna Praca". Jest to opracowany przez związkowców program naprawy systemu pracy w Polsce. Andrzej Radzikowski zaznaczył, że jeśli zaproszone lewicowe partie i ugrupowania stwierdzą, że są gotowe wokół związkowych oczekiwań i postulatów zbudować program wyborczy, to taki program z pewnością poprą znaczne grupy pracowników i ich rodzin.

ZOBACZ TAKŻE: SLD zniknie z wyborczych list jesienią? "Czas na krok w tył">>>