Jan Krzysztof Ardanowski w rozmowie z Telewizją Idź Pod Prąd podkreślił, że strategia "totalnej opozycji", jaką przyjęła Nowogrodzka nie ma sensu. - To jest głupie, to jest zabójcze i jednocześnie nieskuteczne, jeśli chodzi o odzyskanie w przyszłości władzy. Ja takiego kierunku nie akceptuję - stwierdził.

Reklama

Poseł PiS podkreślił jednocześnie, że "trzeba stanąć w prawdzie i rozliczyć się z tego, co było". - Jeżeli nie staniemy w prawdzie i nie przedstawimy nowych pomysłów, to będziemy się osuwać w kierunku nieliczącej się, kilkunastoprocentowej partii, takiej trochę geriatryczno-kanapowej - mówił.

Ardanowski o Kaczyńskim: Jemu się wydaje, że wie wszystko najlepiej

W trakcie rozmowy padł też przytyk skierowany prawdopodobnie do Jarosława Kaczyńskiego. -Nie będę pouczał kierownictwa; jemu się wydaje, że wie wszystko najlepiej - dodał.

Zdaniem Ardanowskiego wielu członków partii to wartościowi ideowcy, którzy jednak zostali przyćmieni przez "cwaniaków, kombinatorów, tłustych kotów".

Reklama

Ardanowski o części ludzi PiS: Cwaniaki, kombinatorzy, tłuste koty

- Wydaje mi się, że w Prawie i Sprawiedliwości jest bardzo wielu ludzi wartościowych, szlachetnych, uczciwych, ideowców, myślących patriotycznie, związanych z chrześcijaństwem, szanujących rodzinę, polską historię - wyliczał poseł PiS. - Ale jednocześnie przez ostatnie lata kręciło się wokół nich kupę cwaniaków, kombinatorów, tych tak zwanych tłustych kotów- zaznaczył.

- Oni patrzyli tylko gdzie jeszcze co zachachmęcić, gdzie do jakiego koryta się dostać, gdzie w krótkim czasie zarobić miliony, śmiejąc się również z Prawa i Sprawiedliwości. O tym też trzeba mówić - podkreślił.