Reklama
Reklama
Warszawa
Reklama

Cichy skandal na Westerplatte? "Poroszenko w barwach zbrodniczej UPA"

8 maja 2015, 17:18
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwrócił uwagę na kolor rozetki wpiętej w klapę ukraińskiego prezydenta. Środek czarny, zewnętrzny otok czerwony, zupełnie jak barwy, jakimi oznaczali się ukraińscy nacjonaliści z organizacji OUN i UPA, odpowiedzialnej za masakry polskiej ludności popełnione w latach 1943-1944, znane w historii jako rzeź wołyńska. Barwy te używane były przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, która w okresie międzywojennym pod przywództwem Stepana Bandery dokonała wielu terrorystycznych zamachów na przedstawicieli II Rzeczypospolitej. (...) Barwy te były także barwami Ukraińskiej Powstańczej Armii, dowodzonej przez Romana Szuchewycza, dokonała w latach 1942-1947 ludobójstwa na Polakach, Żydach i Ormianach oraz obywatelach polskich innych narodowości - oburzył się ksiądz Isakowicz-Zaleski w komentarzu na portalu onet.pl. Manifestowanie takich barw - i to w takim miejscu jak Westerplatte! - jest ze strony ukraińskiego prezydenta policzkiem wymierzonym rodzinom ofiar OUN i UPA, żyjącym nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Jest to także afront wobec władz Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest kontynuatorką II RP - napisał w emocjonalny tonie duchowny zajmujący się dialogiem między Polakami, Ormianami i Ukraińcami. Ukraiński prezydent Petro Poroszenko oraz przywódcy innych europejskich państw brali udział w uroczystościach upamiętniających 70-lecie zakończenia II wojny światowej. Politycy składali kwiaty na Westerplatte. Prezydent Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu odnosił się jednak nie tylko do historii. Wiele uwagi poświęcił również sytuacji na Ukrainie. Miejsce Ukrainy i innych państw Europy Wschodniej, o ile tego zechcą i będą na to gotowe, jest w naszym wspólnym europejskim domu - mówił prezydent. - Trwająca ciągle wojna na Ukrainie nie pozwala nam jednak zapomnieć, że w Europie są jeszcze siły, które przywołują wspomnienie najczarniejszych okresów XX-wiecznej historii Europy, które nadal operują logiką stref wpływów, dążą do utrzymania sąsiadów w wasalnej zależności, nie respektując cywilizowanych zasad prawa i stosunków między narodami. Co jeszcze - oprócz tak jednoznacznej interpretacji - może oznaczać dwukolorowa okrągła rozetka? Jak pisze polsko-ukraiński portalu PolUkr.net, to mak pamięci, który zastąpił obowiązujące od końca II wojny światowej tak zwane goździki zwycięstwa, jakie weterani zabierali na obchody Dnia Zwycięstwa, jako na radziecki symbol pokonania hitlerowskich Niemiec.
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zwrócił uwagę na kolor rozetki wpiętej w klapę ukraińskiego prezydenta. Środek czarny, zewnętrzny otok czerwony, zupełnie jak barwy, jakimi oznaczali się ukraińscy nacjonaliści z organizacji OUN i UPA, odpowiedzialnej za masakry polskiej ludności popełnione w latach 1943-1944, znane w historii jako rzeź wołyńska. Barwy te używane były przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, która w okresie międzywojennym pod przywództwem Stepana Bandery dokonała wielu terrorystycznych zamachów na przedstawicieli II Rzeczypospolitej. (...) Barwy te były także barwami Ukraińskiej Powstańczej Armii, dowodzonej przez Romana Szuchewycza, dokonała w latach 1942-1947 ludobójstwa na Polakach, Żydach i Ormianach oraz obywatelach polskich innych narodowości - oburzył się ksiądz Isakowicz-Zaleski w komentarzu na portalu onet.pl. Manifestowanie takich barw - i to w takim miejscu jak Westerplatte! - jest ze strony ukraińskiego prezydenta policzkiem wymierzonym rodzinom ofiar OUN i UPA, żyjącym nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Jest to także afront wobec władz Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest kontynuatorką II RP - napisał w emocjonalny tonie duchowny zajmujący się dialogiem między Polakami, Ormianami i Ukraińcami. Ukraiński prezydent Petro Poroszenko oraz przywódcy innych europejskich państw brali udział w uroczystościach upamiętniających 70-lecie zakończenia II wojny światowej. Politycy składali kwiaty na Westerplatte. Prezydent Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu odnosił się jednak nie tylko do historii. Wiele uwagi poświęcił również sytuacji na Ukrainie. Miejsce Ukrainy i innych państw Europy Wschodniej, o ile tego zechcą i będą na to gotowe, jest w naszym wspólnym europejskim domu - mówił prezydent. - Trwająca ciągle wojna na Ukrainie nie pozwala nam jednak zapomnieć, że w Europie są jeszcze siły, które przywołują wspomnienie najczarniejszych okresów XX-wiecznej historii Europy, które nadal operują logiką stref wpływów, dążą do utrzymania sąsiadów w wasalnej zależności, nie respektując cywilizowanych zasad prawa i stosunków między narodami. Co jeszcze - oprócz tak jednoznacznej interpretacji - może oznaczać dwukolorowa okrągła rozetka? Jak pisze polsko-ukraiński portalu PolUkr.net, to mak pamięci, który zastąpił obowiązujące od końca II wojny światowej tak zwane goździki zwycięstwa, jakie weterani zabierali na obchody Dnia Zwycięstwa, jako na radziecki symbol pokonania hitlerowskich Niemiec. / PAP / Adam Warawa
To pierwsze takie uroczystości na Westerplatte, dlatego że po raz pierwszy Polska upamiętniła koniec II wojny światowej tam, gdzie się zaczęła. I po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto - Narodowy Dzień Zwycięstwa - przypadający 8 maja. Jednak coś zakłóciło podniosłą atmosferę. Rozetka wpięta w marynarce ukraińskiego prezydenta. "Poroszenko wystąpił przy Komorowskim i Tusku w barwach zbrodniczej UPA" - oburzył się ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, znawca trudnej przeszłości polsko-ukraińskiej. Problem w tym, że gdzie duchowny widzi czarno-czerwoną rozetkę, inni dostrzegą symbol... maku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama
Reklama
Tematy:
Polska Ukraina Isakowicz Zaleski dzień zwycięstwa Petro Poroszenko Poroszenko komorowski tusk Westerplatte Bronislaw Komorowski Donald Tusk rocznica

Powiązane

Reklama

Komentarze(118)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • TO JEST TO
  2015-05-08 20:32:22
  BO TAKA JEST POLSKA - BANDYCKA
  TUTAJ RZĄDZĄ PRZESTĘPCY TAK WYGLĄDA POLSKI KAPITALIZM
  DOOKOŁA ZŁODZIEJE OSZUŚCI I JEST CORAZ GORZEJ
  TEGO CHCE POLSKIE SPOŁECZEŃSTWO GDYŻ NIC Z TYM NIE ROBI
  WIĘC ŻYJEMY W RAJU MÓWIĄ PRZESTĘPCY
  0
 • Matwiej Płatow
  2015-05-08 19:50:18
  Pytam tzw...prezydenta",pytam Donalda T-potomka ,,dziadka z Werm---u,pytam pozostałych oficjeli Polskich dlaczego wypróżniacie się na groby 120 tyś.zarzniętych Polaków przez Ukraińską Powstańczą Armie,dlaczego plujecie pogardą na pomordowanych Polaków z Galicji Małopolskiej? I Wy się mienicie przedstawicielami ELIT Narodu Polskiego?Czy wam nie wstyd podawać RĘKĘ .HAŃBA.1000 -krotnie bardziej szanuję Rosjan,niż Ukraińców spod znaku Bandery.
  0
 • 111
  2015-05-08 19:22:25
  Do kicha mycha-nie broń banderowskiego pomiotu,widac nie wiesz jak to bydło mordował polaków! Ta nacja to urodzeni mordercy,przeklęte rezuny!
  0
 • 111
  2015-05-08 19:22:25
  Do kicha mycha-nie broń banderowskiego pomiotu,widac nie wiesz jak to bydło mordował polaków! Ta nacja to urodzeni mordercy,przeklęte rezuny!
  0
 • Co za upadek
  2015-05-12 12:21:18
  Ukraincy na Westerplatte w otoczeniu idiotow i Tuska.
  Hahahaha.
  Zamiast podziekowac Rosjanom za wyzwolenie debile stoja na Westerplatte z gangsterami Banderowcami ktorzy nigdy wczesniej o westerplatte nie slyszeli hahaha i waz z Tuskiem ktorego ojciec sam byl w Wermachcie obchodza uroczystosci :-))

  Pekam ze smiechu.
  0
 • aż się boję
  2015-05-08 20:30:43
  ale mordy na tym zdjęciu,
  sami mordercy Polaków !
  Putin to anioł !
  0
 • obcokrajowiec
  2015-05-08 19:44:39
  Macie takiego przyjaciela jak zaslugujecie. Sami go sobie stworzyliscie. Macie faszystow za sasiadow--a wszystko dlatego, ze w Polsce panuje obledna rusofobia, ktora energicznie podtrzymuja obecni politycy.
  2
 • wyborca
  2015-05-08 21:38:40
  Właśnie dlatego nie głosuję na Bronka.
  0
 • Tom - Tom
  2015-05-17 19:47:50
  Nie rozumię tego, jak polscy politycy mogą się tak zeszmacić i stanąć w jednym szeregu z oprawcami własnych przodków, tak jakby nigdy nic nie było.
  0
 • heniu
  2015-05-11 13:56:32
  Panie Komorowski Panie TUSK jak można tak kompromitować swoją ojczyznę .Sprzedaliście POLSKE i zrobiliście z niej poligon dla USA
  0
 • Breslau
  2015-05-12 19:09:48
  Ktoś nas wali młotkiem w poroże , a my mówimy , jak nam dobrze .
  0
 • Ludwik
  2015-05-11 14:02:15
  Bardzo żałuję że wcześniej głosowałem na Prezydenta Komorowskiego, ale już tego błędu nie POpełnię, bo on nie szanuje innych kandydatów na prezydenta nie biorąc udziału w debacie. Nie szanuje polaków dzieląc na takich co się POdobają i takich co nie, a Prezydent POwinien być dla wszystkich, oraz trwanie w samo uwielbieniu, egoizmie i robienie obciachu na świecie.
  0
 • x
  2015-05-11 08:08:47
  Polityka ukraińska będzie kosztować Komorowskiego prezydenturę.
  0
 • baba
  2015-05-08 20:52:11
  Do "Realista" ty "bochaterze " polecam szkołę podstawową tam może nauczysz się pisać ortograficznie. Żenada!!
  0
 • ulisse
  2015-05-08 21:26:14
  70 la to wystarczajaco dlugo, zeby osoby i wydarzenia II ws traktowac w kategorii historycznej. Nikt z obecnie zyjacych nie jest osobiscie odpowiedzialny za kluczowe decyzje - a nie ma odpowiedzialnosci zbiorowej. Kazdy kto uzywa wojennej argumentacji w kontekscie dzisiejszych wydarzen to demagog lub idiota. Nalezy na trzezwo oceniac sytuacje w oparciu o fakty i mozliwosci i stosowac skutecznych metod zaradczych - przede wszystkim bez rozglosu. Rosja nie ma pragmatycznych powodow napadac zbrojnie na zachod - problemem Rosji jest jej bezdyskusyjne zapoznienie cywilizacyjne i to nie w porownaniu z EU i USA ale z Chinami, Indiami i nawet Pakistanem , Turcja i Iranem - i tam pojawia sie powazniejsze problemy - tamtym, silniejszym i bogatszym niz Rosja narodom zaczyna dramatycznie brakowac surowcow i ziemi - i bedzie sie o co bic.
  0
 • bogdan
  2015-05-08 19:02:17
  szkoda słów na zachowanie chama
  0
 • Banda
  2015-05-08 19:10:11
  Banda dUPA chyba.
  0
 • pa
  2015-05-08 21:42:13
  ale mordy sami terrorysci
  0
 • apropo
  2015-05-09 00:59:02
  faktycznie bezczelny ssyn.
  0
 • noname
  2015-05-08 20:37:06
  ruskie czy ukraincy to jeden i ten sam dibel nadaja sie na nawoz na polskie pole
  0
 • gość
  2015-05-09 01:04:09
  Co ten UKRAIŃSKI ŚMIEĆ tam robi ? Przecież w jego kraju żyli najpierw w przepychu a teraz Noworosja prowadzi wojnę domową na wschodzie z terorystami , którzy zapomnieli zwrócić Polsce roszczenia za mienie utracone po 17 XI 1945 w województwach lwowskim,tarnopolskim i stanisławowskim.
  0
 • @konrad wallenrod=pastuch kangurow
  2015-05-10 10:29:55
  Szkoda ze jeszcze chodzisz po tym bozym swiecie ty ZAKLAMANA MENDO!
  0
 • gość
  2015-05-09 01:06:53
  To ukraińskie ścierwo banderowskie śmierdziło już dawno a wszyscy myśleli że się zmieni.
  0
 • pet
  2015-05-09 01:06:22
  Do alf : Jak się nie ma bohaterów to się trzeba z tym pogodzić. Mordercy to nie bohaterowie. Trzeba się wtedy skupić na przyszłości. Zobacz np. na Słowaków czy Rumunów - ich państwowość też jest bardzo krótka. Czy jednak Słowacy potrzebują odwoływania się do księdza Tiso ? Jak można nazwać armią bandy mordujące bezbronnych ludzi, szczególnie starców, dzieci , kobiety ciężarne ? Przecież to obraza dla każdej armii na świecie. Co ty w ogóle próbujesz tłumaczyć ? Ty to może i jesteś z Kresów, ale pewnie nie należysz do tych, którym zamordowano tam rodziny. Inaczej nie bredziłabyś.
  0
 • Sylwester
  2015-05-09 01:09:39
  Powinni Poroszence kazać zdiąć te baderowskie ozdoby albo opuścić natychmiast miejsce uroczystości.
  0
 • edek60
  2015-05-09 04:30:02
  Nigdy ci ze wschodu nie będą przyjaciółmi Polaków,można ich tolerować ale zawsze należy patrzeć co mają w rękach.W razie poważnych kłopotów nie wolno aby zostali z tyłu,za naszymi plecami.Kto myśli inaczej to jest jako "pożyteczny idiota."
  0
 • symbolista
  2015-05-10 06:17:50
  Na Ukraine przyjeto mak jako symbol? I swastyke jako symbol? I moze jeszcze pare symboli, bo nie tylko stawiaja pomniki banderze, ale nawoluja do mordow I morduja. Te tajemnicze samobojstwa. W tym kraju jest wiele symboli dlatego skoncza tak, ze zostanie z nich symbol. Symbol niesuwerennosci I glupoty nacjonalistycznej. ahoy
  0
 • stokrotka
  2015-05-09 15:21:28
  70 rocznice zwyciestwa polski rzad upamietnil stawiajac sie w jednym szeregu z UPA , To " MAK Zwyciestwa" . Pieknie. Moze w nastepna rocznice goscie wystapia ze swastika w klapie , I powiedza ze to krzyz zaslugi,? Liste gosci mozna jeszcze ukrasic . Mozliwosci sa wielkie.
  0
 • fiXXXer
  2015-05-09 06:43:44
  PO to banderowska banda.Jak się przyjaznić z czcicielami morderców z UPA ? Hańba,wstyd i POdłość.
  0
 • Karoline
  2015-05-09 06:59:08
  Obyście jeszcze Putina o pomoc nie prosili. Chazarsko-galicyjska dzicz nigdy się nie zmieni,nienawiść i zawiść to ich motor życia.
  0
 • popisdalim
  2015-05-10 21:39:22
  Wujek...wielką literą nie dużą,
  0
 • baba
  2015-05-10 06:22:04
  Pytanko? Ksiezulo? Nie ma Polakow? Proponuje polozyc sie do lozleczka. wziac na uspokojenie I poczekac chwile. Psychiatra bedzie lada moment I poswieci nieco uwagi prawdziwy polyak zasluguje na to.
  0
 • anonim
  2015-05-09 15:23:29
  Ukraina w czasie wojny współpracowała z nazistami tak samo łotysze oni do tej pory robia tam spotkani weteranów SS zapraszanie poroszenki na westerplate to jest wstyd ..
  0
 • z daleka
  2015-05-09 07:01:57
  Pytanie do ksiedza isakowicza w takim razie: Jesli manifestacja Poroszenki jest oburzajaca to jak mozna nazwac decyzje gen. Andersa, ktory potwierdzil obywatelstwo polskie zbrodniarzom Legionu Wolynskiego, ktory tlumil Powstanie warszawskie? Stalin domagal sie od jankesow wydania tych ludzi, bo przeszli z wycofujacymi sie Niemcami pod amerykanska strefe okupacyjna a wowczas Jankesi zwrocili sie w tej sprawie do Andersa, ktory zaswiadczyl ze ci ludkowie to polscy obywatele. Ludkowie pozniej emigrujac do USA gdzie pisza klamliwe wspomnienia i wspopracuja z amerykanskim wywiadem. Fakt lider tego ugrupowania Diaczenko byl przezd wojna w polskiej armii gdzie dosluzyl sie nawet rangi majora ale wspopracowat tez z Abwehra gdzie dosluzyl sie rangi plukownika. Tak czy innaczej warto o tym pamietac, ze nasi "wielcy" owladnieci byli rowniez antyrosyjska fobia, w imie ktorej potrafili przymknac oczy na najwieksze zbrodnie ukrainskich bandytow.
  0
 • marcelek
  2015-05-08 21:33:35
  bo komorowski, tusek i im podobni to gnidy , zdrajcy i sprzedawczyki, nic nie warte kanalie
  0
 • komentarz do wypowiedzi
  2015-05-09 07:25:08
  ~z daleka2015-05-09 07:01 świetny komentarz. Ksiądz Isakiewicz nie rozumie tzw. aktualnej polskiej racji stanu. W 1938 r. nasz rząd dogadał się z Hitlerem w sprawie Zaolzia. No i dostał od Hitlera i Stalina prezent 17.09.1939 r. Ten rząd już nie słyszał propozycji podziału Ukrainy składanej przez Putina. Tylko Sikorka niebacznie powtórzył. Patrioci mają krwią ubrudzone ręce. Uczciwi patrioci nie chcą o swej walce opowiadać. Piękno mordom patriotów i ich oszustwom, nadają politycy święci i nie święci. Trzeba jakoś uzasadnić okradanie aż tylu ubogich /renty z budżetu/. W Polsce ubodzy płacą najwyższe podatki w stosunku do zarobków. Ponad 100 ton złota Polski jest już w Londynie - w razie agresji rząd ma zapewnione godne życie w Londynie - tylko tam dolecieć.
  A Ksiądz Tadeusz Isako.icz-Zale.ki coś nie przekazuje, części swoich dochodów, na potrzeby okradzionych parafian. I taki uczciwy patriota, ksiądz i cała agencja rzymska, są na utrzymaniu budżetu okradzionych równo, wszystkich Polaków przez Watykan, system podatkowy stworzony przez uczciwych i prawych w Zgromadzeniu Narodowym.
  0
 • przemyślak
  2015-05-09 19:37:11
  w garażu przemyskiej Sanowej, policja osłaniała świętujących banderowców
  0
 • OK
  2015-05-09 19:47:45
  Czy Tuskowi nie jest wstyd, bo jakis pochmurny?
  Co prawda, jakis typ obok, Patroszenki spuscil glowe z zenady, ze stoi obok neobanderowca, ktory oznakowal sie barwa banderowcow

  Zreszta dziwne, ze neobanderowiec przyjechak do Polski czcic zwyciestwo nad Niemceami, gdy jego , jak mowi "bohaterskie UPA" szlo reka w reke z niecami!
  Przeciez byli na uslugach Niemiec!
  0
 • Kresowianka
  2015-05-08 21:54:12
  Każdy ukrainiec kojarzy mi się z ZABIJAKĄ banderowcem z UPA, który jest wyzuty z człowieczeństwa i zabije każdego człowieka w celu rabunkowym.
  Tak, głównym MOTYWEM brutalnego wymordowania 200 tysięcy Polaków na Wołyniu przez ZWYRODNIALCÓW UKRAINCÓW było to aby PRZYWŁACZYĆ sobie dobytek i ziemie OFIAR !

  Ci PRZEKLECI ukraincy NIGDY NIE zostało napiętnowani za te ich LUDOBUJSTWA oraz NIGDY nie wyrazili SKRUCHY, wiec BĘDĄ Polaków MORDOWAC dalej tak jak teraz MORDUJA Ruskich !

  NIECH ukraincy będą PRZEKLECI na ZAWSZE !

  Teraz następne pokolenie LUDOBUJCÓW ukrainców POTWORÓW zabijają wszystkich Ruskich na wielka skale, też na tle rabunkowym, aby swoje ofiary OGRABIĆ z ich majątku i PRZYWAŁASZCZYĆ ziemie tych ruskich!

  Przecież na tej obecnej „ukrainie” DOKTRYNY ludobójców Bandery i Doncowa czyli faszyzm i bandytyzm UPA został zatwierdzony jako OBOWIĄZUJACE DOKTRYNY państwowe przez ten ich nazistowski parlament w Kijowie.

  NACJONALIZM BANDEROWSKI i Doncowa w obecnym Kijowie zatwierdzono jako normalny OBOWIĄŻUJACY ustrój państwowy.

  Żydo-masoni bandyci ludobójcy tzw. „rząd waszyngtoński” z USA oraz „rada UE” z Brukseli też uznali ten faszystowski ukraiński nazizm banderowski jako „prawidłowy” ustrój na tej ukrainie, aby tych nacjonalistów ukraińskich URZYWAC jako narzędzia do walki z Rosją.

  Ukraincy na tej nazistowskiej Ukrainie z zimną krwią zabijają bezkarnie wszystkich kto nie deklaruje ukraińskiej narodowości. Obecna „ukraina” nie jest cywilizowanym krajem lecz zgrają skrajnych bezczelnych NACJONALISTÓW, którzy gdy tylko nabiorą siły to NAPADNĄ na Polske !!!
  0
 • mirek
  2015-05-09 08:10:31
  do-komentarz do wypowiedzi. Ten kto ci poluzowal kaftan powinien byc surowo ukarany
  0
 • Putlerek kaput
  2015-05-09 18:24:23
  Skandalem jest pan książ Isakowicz, który na każdym kroku zieje nienawiścią do wszystkiego co ukraińskie - i ten sposób pełni rolę pozytecznego idioty Putlerka.
  0
 • opinia x
  2015-05-09 08:13:28
  A "grozne" Nocne Wilki od 07.05.2015 roku sa w Berlinie...He.he,POlska jak zwykle wykorzystana i wysmiewana...Piszcie o tym "demokraci" Unijni.
  0
 • GOSC
  2015-05-10 14:00:26
  Boże! co za pyski! można się wystraszyć! to współczesna elyta...
  0
 • opinia x
  2015-05-09 08:21:16
  ~z daleka2015-05-09 07:01
  Gratulacje,nikt w "demokratycznych" mediach nawet nie probuje pisac ta bolesna ale wciyz prawde!!! Jest duzo za paznokciami nawet dowodcow Powstania w 1944 ale i to zawsze jest tematem tabu.Niestety!
  0
 • jorry123
  2015-05-08 19:39:31
  nie ma słów, które dostatecznie dosadnie mogłyby opisać zaprzaństwo i durnotę polskich zdrajców, którzy są przy władzy!
  0
 • 111
  2015-05-10 14:13:04
  Niektórzy na tym forum śmierdzą mocno BANDEROWSZCZYZNĄ!!!
  0
 • Wanda
  2015-05-08 18:39:38
  Już wcześniej Szoguna Żyrandola uPOkożyli, ale to człowiek bez ambicji ten Komarowski.
  0
 • pamięć
  2015-05-09 08:59:35
  POLSKA PRZYSTAPIŁA DO FAŁSZOWANIE HISTORII, CO MA MIEJSCE NA ZACHODZIE EUROPY OD CHWILI ZAKOŃCZENIA WOJNY
  TRWA WYMAZYWANIE Z PAMIĘCI ZBRODNI DOKONANYCH PRZEZ NIEMCÓW
  JUŻ OD WIELU LAT POMIJĄ SIĘ NIEMIECKĄ AGRESJĘ NA POLSKĘ 1 WRZEŚNIA 1939R. TERAZ W NIEPAMIĘĆ IDZIE DZIEŃ ZWYCIĘSTWA NAD FASZYZMEM
  NIE DZIWI MNIE TO WCALE GDYŻ POLSKĄ RZĄDZĄ FASZYŚCI I ICH ZWOLENNICY
  0
 • wladek
  2015-05-08 17:32:52
  no coz , mialo byc hucznie...nowe swieto Europy, a wyszlo jak zwykle, nikt z sojusznikow z Zachodu jakby niezauwazyl tej imprezy. Za to zjechali byli sojusznicy hitlera, z bulgarii, rumuni, lotwy, litwy i upa z ukrainy, Cos mi sie zdaje ze to swieto europejskie sie nie przyjmie, kiedys poslcy zlonierze zdobyli Berlin, tego sie dzsiaj nie swietuje - w manierze tego rzadu i partii wojny lezy swietowanie klesk.Jak na westrplatte, gdzei wojna polska zakonczyla sie w 2 godziny.
  0
 • grekan
  2015-05-09 18:53:15
  Zgadzam sie z Putinem ze ci z Euromajdanu to banderowcy i faszysci
  0
 • ................
  2015-05-09 09:00:22
  OGLĄDAM PARADĘ ZWYCIĘSTWA W MOSKWIE, BO W POLSCE 9-MAJA TO DZIEŃ KLĘSKI
  TERAZ W POLSCE RZĄDZĄ FASZYŚCI A ROBOTNICY SĄ NIEWOLNIKAMI

  HISTORIA JEST FAŁSZOWANA, ALE HISTORIA SIĘ POWTARZA
  0
 • Mark Twain
  2015-05-08 17:34:01
  Czy prezydent Ukrainy nie wie co nosi w klapie?
  Niech z takim kotylionem chodzi sobie po Kijowie.
  Ten czlowiek powinien wiedziec, czym dla nas sa symbole UPA i OUN.
  I na pewno wie.
  Po prostu nas lekcewazy i obraza.
  Ale to w koncu nie "jakis kacap" tylko prezydent sasiedniego nam, partnerskiego i przyjaznego panstwa.
  Przelkniemy kazda zniewage.
  0
 • Stan
  2015-05-08 17:34:15
  Czy mozna mowic o skandalu,ryzy gadal Polska nienormalnosc,paligniot poddac się ruskim,olechowski jakby co to australia,bolek poddac się niemcom,bul ze honor to wsi a to najwyzsza polka co mogą myslec ich pieski tego nie ogarnia nikt
  0
 • marek
  2015-05-08 17:41:21
  dalej ukraincom pomagajcie chlopcy z po czy pis. niedobrze sie robi.
  0
 • golfi
  2015-05-08 18:56:52
  A polski rezim popiera I holubi tych jawnych pogroboców mordercow Polskow. To jak naplucie Polsce w twarz.
  0
 • Łodzianin
  2015-05-08 17:49:44
  ~wladek nauczy się historii a nie ruskiej propagandy.
  Dla ruskich w 1939 przecież nie było wojny to jak mogla się skończyć zanim się zaczęła :) uzgodnijcie fakty i zeznania jak każda rasowa banda przestępców.
  0
 • jozio b....
  2015-05-08 17:50:03
  no tak POlski rezim zaprosil banderowskiego bandyte i zbrodniarza
  0
 • slowianka
  2015-05-08 17:48:31
  Polska jest 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000000 nic innego nie przychodzi mi do glowy;
  0
 • wołyniak
  2015-05-08 18:06:22
  Każdy ma gości z jakimi się zadaje.Komorowski już raz dał plamę w Kijowie.Teraz mu odpłacają oligarchowie drugi raz.Dlatego będę głosował na Ogórek.
  0
 • .
  2015-05-08 18:06:40
  Czas końca PO ...
  0
 • oz
  2015-05-08 18:08:57
  debile nocnikarze to MAK TAKIE ROSŁY NA Monte Cassino do szkoły durnie
  0
 • ptomicki
  2015-05-08 18:12:22
  To przeniesiona z Kanady na Ukraine 'nowa swiecka tradycja' - wszyscy nosimy tutaj (Kanada) maki wpiete w klape przed 11 listopada dla upamietnienia zakonczenia I Wojny Swiatowej.
  0
 • GoldmanSachs
  2015-05-08 18:14:29
  Na szczęście rząd tych dopuwlazow jest już policzony i nikt nie będzie mi zapraszal do polski ukraińskich bandytow, a sejm by się wstydzil 'uchwalil' ze była to czystka etniczna. Niech niebawem nastapi koniec rzadow tych obszczymurow
  0
 • KORWIN
  2015-05-08 18:27:00
  A może jednak Putin miał rację nazywając nową władzę w Kijowie nacjonalistyczna...?
  Nie powinniśmy pomagać krajowi którego przedstawiciele gloryfikowali stefana bandere i resztę tej hołoty, a teraz coś takiego..
  0
 • Jacek
  2015-05-08 18:27:24
  Komorowski historyk Nałęcz doradca Bronka historyk a niewiedzą co ma w klapie Poroszenko ,wstyd i hańba .
  0
 • maciek
  2015-05-08 18:16:00
  Wladek słusznie zauważył,ze zrobiliśmy imprezę z przywódcami państw,które nie były sojusznikami Polski ,a Niemiec.A Poroszenko tylko uwypuklił kompromitacje tej polityki historycznej egzotycznego duetu Komorowski- Schetyna.To wszystko obraz pamięć naszych rodaków ,którzy z rąk Niemców i ich sojuszników Winniśmy to pamiętać w dniu wyborów 10 maja.
  0
 • r46
  2015-05-08 18:16:16
  To ile pan Komorowski dał milionów Ukrainie ?
  0
 • po_co_go_wzięli?
  2015-05-08 18:35:23
  Plunął Polakom w twarz.
  0
 • VOJ
  2015-05-08 18:35:42
  damy Mu za to bron,by mial czym nas pokarac troche mocniej jak na wolyniu aby KRASKO mial o czm gadac ,bo ropa drozeje,rubel mocnieje a Krasko traci rozmowcow w studio
  0
 • KAt
  2015-05-08 18:40:46
  PYTANIE-KOGO reprezentowal tusk,dziadka ,by pasowal do tego towarzystwa jak ULAL
  0
 • anatol
  2015-05-08 18:59:37
  Hucpa ,żenada,beznadzieja, zakłamywanie historii na chama z udziałem Komora sługusa jankiesowskiego.Nie przeszło mu przez gardlo, kto zdobył Berlin, i zatknął sztandar zwycięstwa w Berlinie. Slowem nie wspomniał jakie ofiary poniósł ZSSR.Gloryfikował bandziorów z UPA. Wstyd.
  0
 • gosc
  2015-05-08 19:04:00
  Rzygać się chce !!!
  0
 • kicha mycha
  2015-05-08 19:04:56
  A Dziennik judzi i judzi. Najlepiej zlikwidujmy wszystkie maki na polach , w ogrodach i na obrazach. Mam wielki szacunek dla księdza Isakowicza ale chyba zaczyna go ogarniać paranoja. Skłóćmy się ze wszystkimi Litwinami, Ukraińcami, Rosjanami i niech tylko Niemcy będą naszymi super przyjaciółmi.
  Ludzie puknijcie się w głowę
  I do tego chamstwa co tu pisze - wont stąd pożyteczni idioci..
  0
 • laslo
  2015-05-09 23:33:10
  Zanim księżulo coś powie niech posłucha tych którzy zaproponowali na Ukrainie ten symbol.Jest to symbol maku jako zwycięstwa.Jeszcze jedno pytanko:ILE NA TYCH FORACH JEST POLAKÓW .Może z jeden procent,pozostałe nawet nie umie pisać po Polsku.
  0
 • Aceton
  2015-05-08 19:09:33
  A tymczasem w klapie Poroszenki jest MAK (taki kwiatek) a nie symbol UPA
  0
 • won jełopy z peło
  2015-05-08 19:10:18
  A Ryży nic nie zauważył.
  0
 • gość
  2015-05-08 19:14:13
  Te ! kicha mycha !Tyś chyba przed chwilą "łyknął" działkę z maku,i myli Ci się banderowski symbol z makiem.
  0
 • z Żaliboża
  2015-05-08 19:23:15
  A durnowate Polaczki już nawet Upowcom robią laskę i udają, że nic nie widzą. Co dzieje się z moją Ojczyzną?
  0
 • Kac
  2015-05-08 19:35:03
  Przecież to banderowiec, a żyrandolowy z kumplami włazi jemu w d... .Tylko Rusy mogą uratować Europę przed tymi faszystami.
  0
 • Skandal
  2015-05-08 20:26:45
  Nie pchajcie się głupie Polaczki w Bandere. Co my mamy za Rząd?
  0
 • robaczwe
  2015-05-08 20:27:00
  torysi w polsce bedaza100lat jak wszystko zginie katole to robaki tej ZIEMI
  0
 • Dziadek WYJAŚNIA !
  2015-05-08 20:37:55
  Po co w ogóle zapraszają do Polski tych ukraińskich ********* nacjonalistów !
  Ci MORDERCY banderowcy ukraincy usiłują PRZYMUSIĆ cały Świat, aby zaczoł lubiec LUDOBUJCZE UPA.
  Ten ANTY-polski PRZYGŁUP Komorowski i Kopacz NIE reprezentują polskich interesów i trzeba ich OBALIĆ !!!
  Ch*j w DUPE tym głupkom co planują głosowac na SPRZEDWACZYKA Komorowskiego !
  Ch*j w DUPE tym głupkom co planują głosowac na SPRZEDWACZYKA Komorowskiego !
  Ch*j w DUPE tym głupkom co planują głosowac na SPRZEDWACZYKA Komorowskiego !
  0
 • Kryzsytof
  2015-05-08 20:39:34
  Na złość Ruskim zorganizowano uroczystość konkurencyjną do uroczystości w Moskwie i jak zwykle nie wyszło, pryjechali przywódcy z krajów 5 gatunku i potomkowie morderców Polaków, żałosny sukces, niema się czym chwalić.
  0
 • belzebob
  2015-05-08 20:40:00
  Ksiądz równierz byłby bardzo niezadowolony gdyby Poroszenko przyszedł w samycg szarych gaciach.
  0
 • Realista
  2015-05-08 20:43:14
  To już jakaś paranoja aby w maku czyli ogólnie znanym symbolu pamięci bochaterow wojny widzieć kolory upa. Wobec tego w Wlk Brytanii 11 listopada pół kraju nosi "symbole" upa.
  0
 • Ze Sciany Wschodniej
  2015-05-09 10:48:06
  Wielki zarlok z tego Poroszenki, bo na Waszym zdjeciu podgardle mu zwisa jak tucznemu wolowi, a wystapil w barwach UPA po to, aby poprawic swoje notowania po klesce na Wschodzie Ukrainy. Miejmy nadzieje, ze na tym sie skonczy, ale czasami bywa tak, ze bieg wydarzen wymyka sie spod kontroli politykow. Niedawno odrodzona ukrainska UPA zamordowala niezaleznego ukrainskiego dziennikarza, ktory krytykowal Poroszenke i Jaceniuka. Dlatego te barwy UPA Poroszenki moga rozzuchwalic odrodzona ukrainska UPA do tego stopnia, ze zajmie sie ona swoim ulubionym zajeciem, ktorym jest "Lachiw rizaty".
  0
 • Konrad Wallenrod
  2015-05-09 14:49:41
  Szkoda ze was zesmy nie wystrzelali razem z komunistami, to byl nasz blad.
  0
 • juzef
  2015-05-08 21:28:34
  Isakowicz to agent mosadu
  1
 • wsi
  2015-05-08 21:13:35
  Takich parszywych MORD juz dawno nie widzialem I straszno I smieszno
  0
 • Lopez
  2015-05-08 21:17:20
  ryje jak z horroru, a to tylko przyjaciele z Ukrainy !
  0
 • alf
  2015-05-08 22:09:49
  kresowianka - lecz się . Mój dziadek umarł i nigdy nie wybaczył Ukraińcom Wołynia ale mineło 70 lat . Daj spokój. Oni nie mają swojej historii więc dla nich UPA to ktoś kto chciał wolnej Ukrainy. Oczywiście my mamy swój punkt widzenia i dobrze ale nie osądzaj 20 latków za zbrodnie ich dziadków i pradziadków. Rosja to jest zagrożenie i na to trzvba uważać
  0
 • Naparstek
  2015-05-08 22:18:39
  Dla Polski naprawdę będzie na rękę, gdy Noworosja powstanie na wschodniej Ukrainie.
  - Im więcej terytorium zostanie przyłączone do Separatystów tym lepiej dla Polski.
  Ukraina juz Polskę olewa...
  A co będzie, gdy dojedzie do siły ? - Zajmie południowo wschodnią część Polski.
  0
 • Xiąże
  2015-05-10 09:58:33
  Ale tu się zleciało dzielnych studentów wiadomo skąd pochodzących!
  0
 • Naparstek
  2015-05-08 22:45:43
  nie wiem czemu nie udaje mi sie napisac cos sensownego tylko zawsze takie kretynskie goowno , nie kazdy moze byc Debilem
  0
 • Zgadzam sie z tym :
  2015-05-08 22:40:07
  Manifestowanie takich barw - i to w takim miejscu jak Westerplatte! - jest ze strony ukraińskiego prezydenta policzkiem wymierzonym rodzinom ofiar OUN i UPA, żyjącym nie tylko w Gdańsku, ale i w całej Polsce. Jest to także afront wobec władz Trzeciej Rzeczypospolitej, która jest kontynuatorką II RP.
  0
 • Rzeszowiak
  2015-05-09 13:13:37
  To jest jeszcze jeden dowod madrosci polskiego porzekadla o wychowaniu sobie wilka. Bez dozywiania sie Kaczynskiego na kijowskim majdanie ukrainskim barszczem, upadlaby ukrainska rewolucja, UPA nie zostalaby uznana za organizacje kombatancka i nad Polska nie zawisloby widmo upowskich rajdow partyzanckich w Przemyskie i w Sanockie.
  0
 • Misyu
  2015-05-10 16:24:59
  Widzę żeście się kremlowscy faszyści Putin'owscy rozpisali w komentarzach. Wasze muzgi już aż parują od wściekłości i nienawiści - bardzo dobrze, zostaniecie doprowadzeni do białej gorączki. Król salomon wrobił was w walkę, której nie możecie wygrać i staniecie sięobiektem jego sądu.
  0
 • Misyu
  2015-05-10 16:06:39
  Wściekły atak kremlowskiej agentury z ich patronem Isakowiczem-Zalewskim na czele. Tym razem głupota faszystów Putin'owskich przeszła wszystko, a może Tadeusz potraktował dyrektywę z Moskwy od Dugina zbyt dosłownie?
  0
 • voiceinthedesert
  2015-05-10 20:40:02
  Nie rozumiem dlaczego nasz Prezydent nie splunął w tą rozetkę jeżeli ona była symbolem ludobójstwa Polaków!
  0
 • Piotr
  2015-05-10 19:49:42
  Ale ta ukraińska agentura wzięła się do roboty ! "Mak pamięci" dobre sobie ... widać jak ciężko pracują ukraińskie fabryki trolli aby wytłumaczyć że to nie są banderowskie symbole
  0
 • Waldhoffer
  2015-05-11 01:57:13
  LUDZIE!!! To NIE BYŁA rozetka symbolizująca UPA tylko oficjalne LOGO ukraińskich państwowych DNI PAMIĘCI I POJEDNANIA! Logo ma symbolizować KWIAT MAKU - znak PAMIĘCI. Wpiszcie sobie w ANGIELSKIEJ Wikipedii hasło: "REMEMBRANCE POPPY". Tego symbolu używa się też na zachodzie, mniej w Rosji, od lat na Ukrainie podczas świętowania zwycięstwa w II WŚ wielonarodowej ARMII CZERWONEJ, a nie UPA!!!
  0
 • Poroszenko
  2015-05-12 19:08:15
  Znaj Lasze, po San nasze!
  0
 • PiS-korowski
  2015-05-11 09:41:17
  Tylko M Y mamy "dobre" kolory w rozecie. Tylko "naszą" propaguje Prezydent, któremu "kuki-kuki" wystawiają "czerwona kartkę". Czerwoną - też kolor "be". Można by jednak przy okazji zastanowić się nad "zasługami" władz II-giej RP w rozwoju "banderowszczyzny". Bezmyślne, konfliktogenne tzw "osadnictwo" wojskowe w środowiskach o przewadze miejscowej ludności ruskiej (ukraińskiej) czy białoruskiej - bez objęciem tej ludności podobnymi/analogicznymi przywilejami - musiało skrajnie zaostrzyć lokalne napięcia. Osadnicy z regionów o odmiennych zwyczajach, kulturze relacji miedzy ludzkich itp - nie "łagodzili obyczajów". Wykorzystywali to nacjonaliści ukraińscy ale także komuniści (ukraińscy, rosyjscy i ..polscy).
  0
 • vh
  2015-05-11 10:11:37
  Cieszcze sie - wrogowie Polski sie tluka ze soba - Ukraincy i Rosjanie - dla nas dobrze.
  0
 • 007
  2015-05-11 10:29:55
  Jaki gospodarz tacy goście.
  0
 • Konrad Wallenrod
  2015-05-11 12:00:08
  My zolnierze , rezerwy i sluzby czynnej.Nie obronilismy Polski przed zlodziejami nadzieji.Wrogami byli komunisci i cwaniaki z Solidarnosci !.Teraz
  0
 • hiena
  2015-05-11 12:54:43
  Ukrainscy "przyjaciele: pluja Polakom w twarz, a rzad polski udaje, ze pada deszcz. Rosja juz godzi sie z zachodem, ale Polsce nie bedzie wybaczone za agresje, wsciekle szczekanie, podjudzanie i prowokowanie. Miejsce Polski na rynkach rosyjskich zostalo bezpowrotnie stracone, szansa na normalizacje stosunkow z Rosja zaprzepaszczona. Coz za wspaniale zwyciestwa polskiej klasy rzadzacej. Barack Hussein Obama jest z was dumny, pokazaliscie, ze jestescie gorliwym i wiernym pudlem bojowym Ameryki. Wbrew wlasnym interesom pudel wsciekle rzucil sie na niedzwiedzia i tylko litosc Rosji nas ocalila. Polska jest pionkiem, a USA pionki poswieca ! USA jest w trakcie ogromnych zmian demograficznych, za 30 lat nie bedzie juz Ameryki tylko bedzie drugi meksyk. Gdzie beda wtedy wasi przyjaciele? Bo Rosja bedzie caly czas sasiadem Polski. Najbardziej boli zachowanie polskich oszolomow-rusofobow. Oni wrecz marza o tym, by zdechnac w walce z Rosja. Dla nich liczy sie tylko 1 rzecz na swiecie - pokazacj Rosji, jak bardzo nia gardza. Sa gotowi Polskie pograzyc i zniszczyc, byle tylko "kacapom" pokazac, jak bardzo ich neinawidza.
  0
 • Jerzy Oszelda
  2015-05-15 10:49:24
  prymitywizm niektórych wpisów - poraża...(od psychopatów,wolę instynkt oraz grację zwierząt...) !
  0
 • krisgonz
  2015-05-23 23:33:02
  coś w tym jest"...
  0
 • ukr
  2015-05-08 20:29:13
  O co chodzi ? Un ma kotyliona takiego jak Bronek robi,
  tylko innego koloru ?
  2
 • bara hło
  2015-05-08 20:24:18
  w polsce sami zboczency katole czy nie ma jednego normalnego CAMERONA? polska to wielkie goowno
  2
 • Wlodzimierz
  2015-11-15 12:09:02
  Jakim prawem w tak waznej uroczystosci biora udzlal wrogowie Polski !?
  0
 • Hendo
  2015-05-26 16:48:42
  Szkoda, ze ksiedza Isakowicza nie oburzaja slowa jego kolegi pana Pazia, ktory w niewybredny sposob okazal pogarde poleglym w uczciwej walce zolnierzom. To sie nazywa hipokryzja.
  1
 • Bader
  2015-05-10 22:51:01
  Ksiądz Isakiewicz Zalewski. Wyrzut sumienia polskiego kleru. Dla mnie osobiście Ksiądz Isakiewicz Zalewski to wyrzut sumienia całej Polski. Honor Narodu Polskiego dla bardzo wielu znaczy tyle co nic. Szkoda że ma tylko jednego strażnika.
  1
 • nina@hli.org.pl
  2015-05-12 12:55:56
  TO oficjalne LOGO ukraińskich państwowych DNI PAMIĘCI I POJEDNANIA! Logo
  1
 • perechrestja@onet.eu
  2015-05-12 12:53:57
  KWIAT MAKU - znak PAMIĘCI.- oficjalne LOGO ukraińskich państwowych DNI PAMIĘCI I POJEDNANIA!
  1
 • Czerwony Mak
  2016-07-10 10:03:28
  Już jesteście chorzy z tej nienawiści - symbol który Poroszenko ma wpięty w klapę to Czerwony mak - upamiętnia poległych żołnierzy w wojnach. Analogicznie - żółty źonkil w Polsce symbolizuje rocznicyę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Poczytajcie… douczcie się a potem doszukujcie się skandali...
  1
 • reg
  2015-05-09 21:44:20
  - dla Brytyjczyków to JEST symbol maku;
  - dla Polaków to MA BYĆ symbol maku;
  - dla Ukraińców to JEST symbol OUN-UPA.

  Proste :)
  1
Reklama

Zobacz więcej

Reklama