Mężczyzna, zatrzymany w zeszły piątek w Rumersheim-Le-Haut niedaleko Strasburga, jest podejrzany o zgwałcenie i wykorzystywanie seksualne dzieci swoich towarzyszek życiowych w latach 2000–2014.

Reklama

W Niemczech wszczęto przeciwko niemu 122 śledztwa w sprawie 160 aktów gwałtu i napaści seksualnych na nieletnich – poinformowała francuska Krajowa Brygada ds. Poszukiwania Zbiegów (BNRF). Jak dodano, mężczyzna niedawno uciekł z Niemiec i osiedlił się w przygranicznym regionie Alzacji, na wschodzie Francji.

7 października BNRF została zaalarmowana przez swoich niemieckich odpowiedników o tym, że podejrzany przebywa we Francji. 10 października przekazano informację o jego lokalizacji Francuzom; śledztwo powierzono policji kryminalnej w Strasburgu.

16 października Brygada Dochodzeniowo-Interwencyjna w Strasburgu (BRI) aresztowała podejrzanego w domu jednej z jego partnerek. Do czasu przekazania niemieckim władzom zatrzymany przebywał w więzieniu w Colmar.

Reklama

Według informacji, którymi dysponuje BNRF, Cosimo Chionna od listopada 2000 r. przez ok. 10 lat miał gwałcić swoją własną córkę. W tym samym czasie miał dopuszczać się tych samych przestępstw wobec nieletnich córek swojej innej partnerki. "Działał w różnych kręgach rodzinnych" - przekazało BNRF.