Pomysł z opłatami za przejazd mostem powstał jeszcze na wniosek prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zespół pracował nad nim wiele miesięcy i ten dokument trafił na moje biurko 27 lipca 2006 roku, tj. po 7 dniach mojego urzędowania - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz, były komisarz stolicy.

Reklama

Czytaj także: Płatne mosty jak gorący kartofel. Ratusz: To pomysł PiS. Marcinkiewicz się broni

Dziś Jarosław Kaczyński oszukuje Warszawiaków, bo nikt nie ma zamiaru wprowadzać żadnej opłaty ani w tunelach ani na mostach - dodał Marcinkiewicz.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił wczoraj prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz, że dyskryminuje Pragę i chce zamknąć mosty. W ten sposób skrytykował plan wprowadzenia opłat za przejazdy mostami i tunelami. Taki zapis zawiera uchwała Rady Miasta o strategii transportowej z 2009 roku.

Dziś Jarosłąw Kaczyński podtrzymał swoją wypowiedź, dodając, że pani prezydent twierdzi, że nie miała zamiaru wprowadzania opłat, ale tej części strategii rozwoju Warszawy nie wycofała. - W 2009 pani prezydent mówiła, że "myślimy o wprowadzeniu opłat za wjazd do centrum - dodał prezes PiS.

Reklama