List jest bardzo precyzyjny i socjologiczny - wyjaśnia w rozmowie z "Rzeczpospolitą" informator z Prawa i Sprawiedliwości. Dokument trafił do Jarosława Kaczyńskiego i wiceprezesów partii: Mariusza Kamińskiego, Adama Lipińskiego i Beaty Szydło. Według informacji "Rzeczpospolitej", dostał go również odpowiedzialny za kampanię rzecznik PiS Adam Hofman.

Reklama

Prof. Piotr Gliński nie chciał komentować doniesień gazety. Oświadczył tylko, że zwykle po kampaniach wyciąga się jakieś wnioski. - Ja jestem w tej specyficznej sytuacji, że nie należę do partii i nie mam zamiaru rozmawiać z mediami o sprawach wewnętrznych partii, do których w dodatku nie należę - dodał.

Wieczorem odbyło się spotkanie Glińskiego z władzami partii. Wziął w nim udział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zaproszono również Adama Hofmana. Przedmiotem dyskusji była ocena kampanii i błędów w niej popełnionych.

Media informowały o kłopotach Hofmana po referendum w Warszawie, w którym nie udało się odwołać prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Z rozmów dziennikarzy z politykami tej partii wynika, że referendum miało być szansą posła na rehabilitację po wcześniejszych wpadkach wizerunkowych.