- "Kupując Polskie" tak naprawdę sprawiamy, że te pieniądze, które wydamy wracają znowu do nas - podkreślił na środowym briefingu przed Uniwersytetem Warszawskim na Krakowskim Przedmieściu Pławski.

Reklama

Jak dodał, Młodzież Wszechpolska stanowczo sprzeciwia się "próbie wypierania kapitałów narodowych przez kapitały ponadnarodowe, wielkie korporacje oraz globalistyczne firmy i koncerny".

- W ramach naszej akcji planujemy oprócz promowania wśród społeczeństwa postaw związanych z patriotyzmem ekonomicznym, staramy się również nawiązywać kontakty z przedsiębiorcami polskimi, którzy rokrocznie są bardzo zadowoleni z naszej akcji, bardzo nam dziękują. Wielu z nich włącza się, zwłaszcza w małych miejscowościach, w naszą akcję - podkreślił Pławski

Jak zapewnił, Młodzież Wszechpolska będzie akcję "Kupuj Polskie" rozszerzać. - Nie pozwolimy na skandaliczne praktyki, takie jak chociażby miały miejsce ze strony wielkich korporacji, że produkty sprzedawane przez te korporacje w Polsce są produktami dużo niższej jakości, są produktami dużo słabszymi, niż te sprzedawane w bogatszych krajach Europy - zaznaczył.

Reklama

Szymon Wiśniewski rzecznik okręgu mazowieckiego MW mówił, że akcja ma pokazać zwykłym Polkom i Polakom, że patriotyzm nie wymaga wielkich i wzniosłych czynów. - Można dokonywać go każdego dnia miedzy innymi udając się na zakupy. Tak niewielki gest jak wybranie polskiego produktu może po pierwsze być czynem patriotycznym, a po drugie może odbudować polską przedsiębiorczość. Jego zdaniem taka postawa może uwolnić Polskę "z sideł postkolonialnej struktury i sprzeciwić się dyktatowi globalizmu, z którym tak bardzo chcemy walczyć.

- Zachęcamy Polki i Polaków do tego by każdego dnia wybierając się na zakupy wybierali polskie produkty, bo to może przynieść korzyść zwykłemu społeczeństwu poprzez odbudowie małych i średnich przedsiębiorstw - dodał.