Poinformował, że jest gotowy projekt nowego podziału zadań i kompetencji w rządzie, zastrzegł jednocześnie, że nie został jeszcze ostatecznie zatwierdzony. Przedmiotem moich działań jest szeroko rozumiana kwestia bezpieczeństwa. Poza tym zajmuję się szeregiem innych spraw, które do mnie napływają - wskazał. Pytany, czy po ewentualnych wygranych wyborach chciałby zostać premierem, prezes PiS odparł: nie chcę być premierem, tego nie biorę pod uwagę.

Reklama

Morawiecki kandydatem na prezydenta?

Musimy to wszystko robić ostrożnie, ponieważ jest też tak, że ktoś ma dobry wynik sondażowy, ale później okazuje się, że ten wynik realny nie jest taki dobry. Doświadczenie wskazuje na to, że trzeba proponować kandydata dość blisko wyborów - wskazał lider Prawa i Sprawiedliwości.

Pytany, czy Mateusz Morawiecki byłby dobrym kandydatem na prezydenta, Jarosław Kaczyński odparł, że Morawiecki dobrze sprawdza się w swojej roli, czyli funkcji premiera.

Żadnych decyzji, nawet zupełnie wstępnych, co do wyborów prezydenckich i kandydatów jeszcze nie ma” – zaznaczył J. Kaczyński.