W nocy będzie pochmurno i deszczowo na wschodzie i na północy kraju. Tam też mogą wystąpić burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, stopniowo zanikające. Na Suwalszczyźnie i na południu możliwe są mgły ograniczające widzialność do 300 metrów.

Reklama

SPRAWDŹ AKTUALNĄ PROGNOZĘ POGODY>>>

Temperatura minimalna wyniesie od 8 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, na przeważającym obszarze 12 stopni, do 14 nad morzem i 15 stopni na Śląsku. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem chwilami porywisty, zachodni.

Prognoza na piątek

W piątek początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na zachodzie będzie wzrastało do dużego. Miejscami wystąpią przelotne słabe opady deszczu. Natomiast wieczorem w woj. dolnośląskim, śląskim, opolskim oraz małopolskim wystąpią burze z silniejszymi opadami deszczu do 30 mm.

Temperatura maksymalna od 18 stopni Celsjusza nad morzem, 22-24 stopni na przeważającym obszarze kraju, do 27 stopni na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo zachodni. W czasie burz osiągnie prędkość do 70 km/h.

autor: Jacek Buraczewski