Sukienki dla żony z partyjnych pieniędzy? Tusk: Postawiła mi warunek

| Aktualizacja:
X

Donald Tusk tłumaczy się, dlaczego ubrania jego żony kupowano za partyjne pieniądze. Twierdzi, że to żona postawiła mu ultimatum.

Moja żona ma obowiązki, które wykonuje społecznie. Są związane z faktem, że jest współgospodynią wizyt państwowych  - mówił premier, tłumacząc się z informacji "Faktu", że pieniądze na drogie sukienki Małgorzaty Tusk były kupowane za partyjne pieniądze w salonach Gosi Baczyńskiej. Właściwie nie ma miesiąca, żeby nie było tego typu zadania - albo ze współmałżonkami gości zagranicznych albo jest zobowiązana, żeby mi towarzyszyć w wizytach wtedy, kiedy po drugiej stronie są także współmałżonkowie przywódców. To się wiąże także z tego typu kosztami - dodał szef rządu.

Przypomniał, że jego żona nie pracuje. W związku z tym sama postawiła warunek: "Jeśli mam reprezentować od czasu do czasu państwo polskie, muszę wyglądać" - mówił.

Premier wyjaśniał też, dlaczego pojawił się w Elblągu w ostatnim dniu kampanii. To nie jest przypadkowa wizyta, zaplanowałem ją wcześniej, jednak miałem dość napięty kalendarz - twierdził. Przypomniał, że w przeciwieństwie do liderów innych ugrupowań, ma on także do wypełnienia obowiązki szefa rządu. Celem jego wizyty będzie nie tylko namawianie elblążan na głosowanie na kandydatkę PO. Chcę usłyszeć, co stało się z ludźmi, którzy rządzili miastem, a którzy byli z formacji, którą ja kieruję, a także jakie błędy popełnili, że zostali odwołani - mówił na konferencji prasowej.

Donald Tusk przestrzegał też PiS przed dobrymi wynikami w sondażach. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a panem są wyborcy. Do tego ci, którzy prowadzą w sondażach mogą łatwo stracić głowę i popełnić błędy - mówił.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: TVN24
  Powered by ContentStream
  • ~gipsik
   2013-06-21 12:24
   Wcześniej nie miał czasu , bo z Prezydentem kopali się po kostkach - co widać !
  • ~Hanka
   2013-06-21 12:24
   Tylko zona Premiera reprezentuje nasz kraj na wycieczkach jak Peru, Chiny czy tam gdzie ostatnio byli. i tp.
  • ~kilof
   2013-06-21 12:23
   A jak Donkowi warunki stawiają górnicy - to ma ich w d...
  • ~POplecznik
   2013-06-21 12:24
   To ja też poproszę!!! Po przekroczeniu zachodiej granicy jestem postrzegany jako reprezentant kraju. Muszę dobrze wyglądać, a i samochód odpowiedni też by się przydał...
  • ~Doktor
   2013-06-21 12:27
   to dobrze, że mu postawiła
  • ~Amber Bąk
   2013-06-21 12:33
   A do fryzjera jeździła do Paryża?
  • ~iwan
   2013-06-21 12:31
   Kopa w Du.. temu RYŻEMU CWANIACZKOWI...
   won z Polski ty ZŁODZIEJU !!!

   PLATFORMA TO
   DNO i MUŁ i DEGENEROLADA
   traktują ten kraj jak własny FOLWARK
   CEPY z P.O. !!!
  • ~durnota POmatolska to ewenement na skalę światową
   2013-06-21 12:30
   Józek Bąk vel Tusk i jego siostra też pokupowaly mieszkanke za ponad 2 miliony w ramach reprezentacyjnych?
  • ~sb
   2013-06-21 12:21
   czy prezerwatywy i podpaski tez za nasze
  • ~Polon
   2013-06-21 12:18
   I slusznie.
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.