Dziennik.plKraj

Wtorek, 29 maja 2012

Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

Zdobądź studenckiego Nobla!

2009-03-02 | Ostatnia aktualizacja: 21:27 | Komentarze: 0 | skomentuj
Zdobądź studenckiego Nobla!

Zdobądź studenckiego Nobla! / Inne

Studencki Nobel 2009 to ogólnopolski konkurs organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jest to konkurs na najlepszego studenta Polski, który nie tylko swoją nazwą, ale także szlachetną ideą nawiązuje do prestiżowych nagród Nobla, wręczanych wybitnym osobistościom z całego świata.

Pogoda

POLSKA

Wtorek 2012-05-29

temp. min 4°C max. 24°C
opady: niewielkie opady

Twoje miasto:

Program TV

Sprawdź program swojej ulubionej stacji:

Wymagania:

Konkurs skierowany jest do studentów zarówno państwowych, jak i prywatnych uczelni wyższych, którzy z ostatniego semestru uzyskali średnią ocen minimum 4,0.

Kryteria:

W imię idei, iż nie samą nauką student żyje, do kryteriów wyboru, poza średnią ocen, zaliczamy: drugi kierunek studiów, znajomość języków obcych, publikacje oraz prace badawcze, praktyki, stypendia zagraniczne, a także aktywność naukową i społeczną.

Przebieg konkursu:

Studencki Nobel 2009 odbędzie się w trzech etapach: uczelnianym, wojewódzkim oraz krajowym. W pierwszym (marzec-kwiecień) - uczelnie wskażą najlepszych kandydatów, którzy następnie wezmą udział w etapie wojewódzkim (kwiecień - maj). Z każdego województwa do eliminacji ogólnopolskich zakwalifikuje się jeden student. Spośród szesnastu finalistów - Ogólnopolska Komisja Konkursowa wyłoni najlepszego z najlepszych - zwycięzcę konkursu. Uroczystym zwieńczeniem konkursu będzie Gala Finałowa, która odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2009 roku.

Zgłoszenia:

Przez cały marzec na stronie internetowej konkursu: www.studenckinobel.pl, dostępny jest formularz zgłoszeniowy, za pomocą którego studenci mogą zmierzyć się w starciu o miano Najlepszego Studenta RP.

Na zwycięzców poszczególnych etapów czekają atrakcyjne i cenne nagrody!

Honorowy patronat nad konkursem objęła Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego – prof. Barbara Kudrycka.

Sponsorami konkursu na szczeblu ogólnopolskim są: Syngenta Crop Protection, eMODUS, Fujitsu Siemens Computers oraz Microsoft.

Natomiast ogólnopolski patronat medialny nad konkursem objęli: Dziennik Polska Europa Świat, HRK, o2.pl, Telewizja Polska, dlaStudenta.pl, students.pl, Semestr, Gazeta Studencka, Gazeta Bankowa, naszemiasto.pl, wiadomości24.pl, Roxy FM, Jobs.pl, a także Patio TV.

Źródło: dziennik.pl

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.
Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecane galerie:

Wiadomości z Kraju

    «