• brexit
  123
  35
  Ważnym powodem sprzeciwu wobec dalszego członkostwa w UE była w Wielkiej Brytanii awersja do idei migracji wewnętrznych. Brytyjczykom nie podoba się np., że przyjeżdża do nich aż tylu Polaków - z Jyrkim Katainenem rozmawia Sebastian Stodolak.
 • Złotówka
  25
  15
  O publikowane przez „Gazetę Wyborczą” nagranie z rozmowy przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z miliarderem i bankierem Leszkiem Czarneckim jest szokujące. Nie jest przesadą mówienie o aferze. Sęk w tym, że wiele osób buduje ją wokół tzw. planu Zdzisława. Aferalnym sosem podlewa się całkiem sensowne rozwiązanie, które moim zdaniem od dawna powinno być w polskim porządku prawnym.
 • Wielki Kryzys - ludzie przed bankiem
  15
  3
  Nic nie powinno przerażać bankierów i rządy bardziej od ludzkiego strachu.
 • Nogi
  14
  5
  Tak zwana bogata Północ eksportuje na tzw. globalne Południe wiele rzeczy. Wśród nich coraz częściej również takie zjawiska jak... otyłość. Do takiego wniosku doszli ekonomiści Osea Giuntella, Matthias Rieger i Lorenzo Rotunno.
 • Donald Tusk
  125
  50
  Wypowiedzi byłej wiceminister Chojny-Duch jeszcze raz pokazują, że Donald Tusk jako premier okazał się politykiem pozbawionym wizji.
 • Ryszard Petru fot. Maksymilian Rigamonti
  34
  113
  "Nie będę o nikogo specjalnie zabiegał, także o posłów Nowoczesnej. Mam ofertę dla elektoratu, a nie dla posłów. A posłowie i tak pójdą za elektoratem" - przekonuje Ryszard Petru w rozmowie z Magdaleną Rigamonti.
 • Sejmik województwa śląskiego
  10
  2
  Tak niestabilnej sytuacji w regionach nie było od lat. Nagłe zwroty akcji w sejmikach województw śląskiego i podlaskiego przywołują mantrę znaną z „Ojca chrzestnego”, by przyjaciół trzymać blisko, a wrogów jeszcze bliżej. Ten chwiejny układ sił w sejmikach może trwać jeszcze długo - a przynajmniej do czasu przyszłorocznych wyborów parlamentarnych.
 • Izabela Leszczyna
  61
  363
  "W momencie kiedy wyborcy przejrzą na oczy i zrozumieją, że PiS jest partią oszukującą ich w cyniczny i haniebny sposób, wówczas pojawi się szansa na zmianę. Dopóki ludzie nie odsuną PiS od władzy, to można zrobić niewiele, tzn informować opinie publiczną o tym, co się dzieje. Jednak wierzę, że już za rok rządy PiS odejdą w zapomnienie i wtedy na pewno powołamy komisję śledczą" - mówi o aferze KNF Izabela Leszczyna, posłanka PO. 
 • Screen z klipu promocyjnego na COP24
  3
  6
  Z zapartym tchem (bez ironii) obejrzałam film promocyjny COP24 na profilu MSZ na YouTube. Przecierałam jednak pod koniec oczy ze zdumienia, gdy okazało się, że to o Polsce, która po raz trzeci jest gospodarzem szczytu klimatycznego ONZ, który 2 grudnia rozpocznie się w Katowicach.
 • Sejm
  1
  1
  Doktryna szoku – pojęcie opisane przez Naomi Klein w książce pod tym właśnie tytułem – zakłada, że fundamentalne przebudowy reguł rządzących państwem i/lub gospodarką najlepiej robi się w momentach najgłębszych kryzysów.