Wiceminister spraw wewnętrznych i polityk PO Tomasz Siemoniak po cichu paktuje z obecnym prezesem TVP Piotrem Farfałem – doniósł "Dziennik". Siemoniak miał wkroczyć do gry tuż po grudniowym przewrocie w publicznej stacji, którą przedstawiciele dwóch dawnych przystawek w spektakularny sposób odbili z rąk nominatów PiS. Wiceminister, który jest ponoć w stałym kontakcie z prezesem TVP, nie tylko przygląda się z boku obecnym czystkom i powrocie dziennikarzy z czasów Roberta Kwiatkowskiego, ale też miał już zgłosić własne kandydatury na kluczowe stanowiska w tej stacji.

Reklama

Jeśli te informacje są prawdziwe, to warto się zastanowić:

>>> Farfał i legion jego telewizyjnych rycerzy

1. Jakie związki mogą łączyć sekretarza stanu z MSWiA z telewizją publiczną? Czy paktuje on z Piotrem Farfałem na własną rękę, czy raczej w imieniu szefa Grzegorza Schetyny? Czy to zainteresowanie mediami, wykraczające poza udział w telewizyjnym programie, nie dowodzi, że PO rozgrzewa się przed nowym zamachem na TVP? I czy PO chce tylko upolitycznić TVP, czy iść jeszcze dalej - uzależnić media wprost od rządowych urzędników wysoką rangą?

2. Czy oddelegowanie Tomasza Siemoniaka do nieoficjalnych rozmów na temat TVP nie powinno budzić w sumie zrozumienia? W końcu ma kapitalne doświadczenie, bo sam przez długie lata zajmował się upolitycznianiem mediów – jako reprezentant Unii Wolności dzielił się posadami we władzach TVP i Polskiego Radia wespół z kolegami z SLD i PSL.

3. Czy Siemoniakowi nie przeszkadza, że negocjuje z prezesem stacji zawłaszczonej "przez byłych neonazistów i wszechpolaków", jak napisały największe autorytety: Edelman, Wajda, Holland, Szczepkowska, Klata, wzywając widzów do bojkotu?

4. Czy Kazimierz Kutz, który również podpisał się pod apelem o bojkot, nie powinien najpierw skonsultować swego podpisu ze swoim partyjnymi kolegami z MSWiA?

5. "Panu premierze, czy panu nie wstyd, że TVP rządzi antysemita"? - pytały przed tygodniem owe autorytety. Premier nie odpowiedział do dziś. Czy powinniśmy się temu dziwić?_______________________

PRZECZYTAJ TAKŻE
>>> Farfał: Nie jestem brunatnym murzynem
>>> Rewiński: Farfał ma rację. W TVP jest układ
>>> Miszczak: Farfał się myli. Artyści mają prawo do bojkotu TVP