Dziennik Gazeta Prawana logo

Dawny działacz Solidarności: Kiszczak zemścił się zza grobu na związku

18 lutego 2016, 14:32
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Bogdan Lis i Lech Wałęsa
Bogdan Lis i Lech Wałęsa/PAP Archiwalny
Bogdan Lis, były działacz Solidarności, uważa, że ujawnienie dokumentów dotyczących TW "Bolka" to nie przypadek. Jego zdaniem, to pośmiertna zemsta Czesława Kiszczaka na dawnej opozycji, której nienawidził.

Dawny działacz związku skomentował w ten sposób sprawę materiałów obciążających Lecha Wałęsę, znalezionych w domu wdowy po Kiszczaku. Według prezesa Instytutu Pamięci Narodowej Łukasza Kamińskiego, jest tam między innymi zobowiązanie do współpracy z Służbą Bezpieczeństwa, podpisane nazwiskiem Wałęsy.

Lis powiedział w PR24, że Kiszczak liczył na to, iż po Okrągłym Stole zostanie zostawiony w spokoju. Tymczasem wytoczono mu proces. Zdaniem Bogdana Lisa, były szef komunistycznego MSW zgromadził w domu dokumenty, które miały zostać ujawnione, aby rozpoczęła się gra, która ma skompromitować Wałęsę i Solidarność. - dodał Bogdan Lis. Podkreślił, że choć Kiszczak udawał partnera "Solidarności", to w gruncie rzeczy jej nienawidził, gdyż komuniści liczyli, że utrzymają władzę po Okrągłym Stole.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj