Od nowego roku prezesem zarządu Grupy Hoteli WAM - spółki powstałej po wydzieleniu 21 hoteli z majątku Wojskowej Agencji Mieszkaniowej - został Marcin Dulian. Miesięczna pensja to ok. 17 tys. zł. brutto. Dulian przyznaje, że od wielu lat przyjaźni się z szefem resortu obrony Bogdanem Klichem. "Poczytuję to sobie za zaszczyt. Moja kariera życiowa nie zależy od koneksji. Nie jestem członkiem Platformy" - zaznacza w rozmowie z onet.pl.

Reklama

Członkami PO są za to inne osoby, które w ubiegłym roku wygrały konkursy w podległych MON agencjach. We wrześniu 2008 r. dyrektorem krakowskiego oddziału WAM został Grzegorz Lipiec - sekretarz małopolskiej PO i wieloletni współpracownik Klicha. Był jedynym kandydatem startującym w konkursie. Podobnie było w przypadku krakowskiego radnego PO Grzegorza Stawowego, który w lipcu 2008 r. zasiadł w fotelu dyrektora oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie.

Stawowy i Lipiec nie są jedynymi politykami PO z Krakowa, którzy dostali stanowiska w agencjach MON. Przed rokiem Bogdan Klich powołał do rady nadzorczej WAM Katarzynę Góralczyk, zastępcę przewodniczącej krakowskiej dzielnicy Stare Miasto. Natomiast w październiku członkiem rady nadzorczej spółki Zespół Zarządców Nieruchomości WAM został radny Krakowa Kajetan d’Obyrn.

Julia Pitera zapewniła, że wnikliwie zbada sprawę. "Ciąg zdarzeń z udziałem działaczy małopolskiej PO nasuwa podejrzenie, że nie były one dziełem przypadku" - uważa. Minister Bogdan Klich nie chciał komentować podejrzeń o faworyzowanie ludzi PO w nadzorowanych przez MON agencjach.