Jarosław Kalinowski obecny europoseł PSL przyznał, że szef partii Janusz Piechociński zaproponował mu tekę ministra rolnictwa.

Reklama

W ostatni piątek prezes PSL Janusz Piechociński zaproponował mi, abym objął funkcję wicepremiera i ministra rolnictwa. Odpowiedziałem, że moim zdaniem to on powinien wejść do rządu jako wicepremier i minister gospodarki - powiedział Kalinowski wyborczej.pl

Wejścia do rządu Kalinowskiego nie wyklucza sam Piechociński. Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - odpowiedział dyplomatycznie na antenie TVN24, pytany czy Kalinowski zostanie ministrem rolnictwa.

Kalinowski takie zachowanie szefa PSL uważa za nieeleganckie w stosunku do obecnego ministra - Stanisława Kalemby. Nasz kolega Stanisław Kalemba pełni tę funkcję i to naprawdę źle wygląda, gdy Kalemba dowiaduje się z mediów, że być może straci stanowisko - powiedział europoseł. Dodał jednak, że nic nie jest przesądzone. Nie chciał zdradzić, czy zdecydowałby się zrezygnować z mandatu europosła na rzecz rządu.

Decyzję o tym, kto wejdzie to rządu, podejmie Naczelny Komitet Wykonawczy, a tymczasem nawet nie znamy jego składu, bo zostanie on wybrany dopiero na Radzie Naczelnej 1 grudnia - powiedział Kalinowski.

Reklama

Jarosław Kalinowski kierował już resortem rolnictwa dwa razy; w 1997r. oraz w latach 2001-2003, od 2009r. jest europosłem.